سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Coinbase برای رد ادعاهای “نقض اوراق بهادار” SEC استدلال می کند

کوین بیس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سطح جهان، روز چهارشنبه در جریان یک جلسه استماع برای تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا مرتکب نقض اوراق بهادار شده است یا خیر، پاسخ داد. کوین بیس درخواست رد دعوا می کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ژوئن 2023 شکایت کرد، تنها یک روز پس از شکایت از بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم، به خاطر مسائل مربوط به اوراق بهادار. در ادعاهای SEC علیه کوین بیس، همچنین ادعا شد که ...

کوین بیس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سطح جهان، روز چهارشنبه در جریان یک جلسه استماع برای تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا مرتکب نقض اوراق بهادار شده است یا خیر، پاسخ داد. کوین بیس درخواست رد دعوا می کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ژوئن 2023 شکایت کرد، تنها یک روز پس از شکایت از بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم، به خاطر مسائل مربوط به اوراق بهادار.

در ادعاهای SEC علیه کوین بیس، همچنین ادعا شد که 13 ارز رمزنگاری موجود برای معامله در بورس اوراق بهادار هستند. این فهرست شامل توکن های اصلی مانند Solana، Cardano و Polygon است. اگرچه مجزا، اما بایننس دارای 12 دارایی رمزنگاری است که به عنوان اوراق بهادار ذکر شده است. این دو دارای شش توکن همپوشانی بودند که SEC آنها را به عنوان اوراق بهادار مشخص کرد: SOL، ADA، MATIC، FIL، SAND و AXS.

کوین بیس درخواست کرده است که کاترین پولک فایلا، قاضی منطقه نیویورک، این شکایت را رد کند، زیرا ادعا می کند که ارزهای رمزنگاری شده تحت صلاحیت SEC به عنوان سهام شرکت ها (سهام) نیستند. این صرافی، همراه با سایر شرکت‌های رمزنگاری، فکر می‌کند که SEC از اختیارات خود فراتر رفته است.

فایلا در جلسه دادگاه منهتن از SEC سوال کرد. قاضی درخواست کرد که آژانس متمرکز بر اوراق بهادار توضیح دهد که چه عناصری از دارایی های رمزنگاری شده قراردادهای سرمایه گذاری را تشکیل می دهند. فایلا به نگرانی های خود اشاره کرد که SEC در حال درخواست مجوز برای "گسترش تعریف آنچه به عنوان یک امنیت است. "

پاتریک کاستلو، دستیار مشاور ارشد دعوی حقوقی SEC، استدلال می‌کند که چون دارایی‌های رمزنگاری معمولاً به یک شبکه بلاک چین یا «شرکت» متصل هستند، شبیه قراردادهای سرمایه‌گذاری هستند. این آژانس استدلال می کند که کوین بیس در تلاش است تا آزمایش هووی خود را انجام دهد، چارچوب قانونی که تعیین می کند آیا یک دارایی یک قرارداد سرمایه گذاری است یا خیر.

خبرکاو