متن خبر

Cloudflare می گوید که یک حمله DDoS با قدرت رکورد جدید را مسدود کرده است

Cloudflare می گوید که یک حمله DDoS با قدرت رکورد جدید را مسدود کرده است

اخبارCloudflare می گوید که یک حمله DDoS با قدرت رکورد جدید را مسدود کرده است
شناسهٔ خبر: 266351 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

هکرها بار دیگر با برخی حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS (در برگه جدید باز می شود) رکوردها را می شکنند، در حالی که شرکت کاهش دهنده DDoS Cloudflare ادعا می کند که اخیراً حمله ای را مسدود کرده است که در اوج آن، بیش از 71 میلیون درخواست در ثانیه (rps) بود. .

این حمله را به بزرگترین حادثه HTTP DDoS گزارش شده تبدیل کرد که بیش از یک سوم (35٪) از حمله قبلی (حمله 46 میلیون rps از ژوئن 2022) پیشی گرفت.

Cloudflare همچنین بيان کرد که این حادثه خاص مبتنی بر HTTP/2 بوده و بیش از 30000 آدرس IP را مستقر کرده است. این بخشی از یک کمپین بزرگتر، متشکل از "ده ها" رویداد بیش از حد حجم بود، که اکثر آنها در حدود 50-70 میلیون دور در ثانیه به اوج خود رسیدند.

خطرناک تر شدن

مهاجمان ناشناس شرکت های مختلفی از ارائه دهندگان بازی های محبوب گرفته تا شرکت های ارزهای دیجیتال، ارائه دهندگان هاست و پلت فرم های رایانش ابری را هدف قرار دادند. علاوه بر این، نقاط پایانی متعلق به «ارائه‌دهندگان ابری متعدد» نیز در این حملات استفاده شد.

طبق گزارش Cloudflare، اندازه، پیچیدگی و فراوانی حملات DDoS در ماه‌های گذشته در حال افزایش بوده است که باید باعث نگرانی شود. میزان حملات HTTP DDoS تقریباً چهار پنجم (79 درصد) سال به سال افزایش یافته است، در حالی که تعداد حملات حجمی بیش از 100 گیگابیت در ثانیه بیش از دو سوم (67 درصد) نسبت به سه ماهه افزایش یافته است. در همین بازه زمانی، تعداد حملاتی که بیش از سه ساعت طول کشید نیز 87 درصد افزایش یافت.

محققان همچنین می گویند که مهاجمان جسورتر می شوند. آنها گفتند که حملات DDoS باج به طور پیوسته در طول سال افزایش یافته است و در نوامبر 2022 به اوج خود رسیده است. در آن زمان، از هر چهار کسب و کار، یک مورد از حمله یا تهدید DDoS باج خواهی گزارش می کرد.

در یک حمله DDoS باج، یک عامل تهدید یک حمله انکار سرویس توزیع شده قدرتمند را راه اندازی می کند و برای جلوگیری از حمله، مبلغی را به ارز دیجیتال درخواست می کند. حملات DDoS همچنین گاهی اوقات به عنوان یک حمله متعاقب به دنبال یک عفونت باج افزار استفاده می شود تا هم قسمت جلویی و هم پشتیبان یک شرکت را مختل کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است