سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Cloudflare مبارزه جدیدی علیه گوگل بر سر فونت ها آغاز کرد؟

Cloudflare پس از اعلام اینکه فونت های Cloudflare می توانند حریم خصوصی و سرعت فونت های وب سایت را افزایش دهند، به طور آنلاین مبارزه خود را با گوگل آغاز کرده است. این ابزار جدید به سایت‌هایی که از فونت‌های گوگل استفاده می‌کنند اجازه می‌دهد تا فونت‌های خود را از دامنه خود سایت بارگیری کنند نه از دامنه شرکت رقیب گوگل. Cloudflare سرعت و عملکرد را به عنوان یک ...

Cloudflare پس از اعلام اینکه فونت های Cloudflare می توانند حریم خصوصی و سرعت فونت های وب سایت را افزایش دهند، به طور آنلاین مبارزه خود را با گوگل آغاز کرده است.

این ابزار جدید به سایت‌هایی که از فونت‌های گوگل استفاده می‌کنند اجازه می‌دهد تا فونت‌های خود را از دامنه خود سایت بارگیری کنند نه از دامنه شرکت رقیب گوگل.

Cloudflare سرعت و عملکرد را به عنوان یک نقطه فروش کلیدی معرفی می کند، زیرا فونت ها نیازی به بارگیری با استفاده از سرورهای شخص ثالث ندارند، که به گفته او زمان صرف شده برای جستجوی DNS و اتصالات TLS را کاهش می دهد.

آیا فونت های Cloudflare بهتر از فونت های گوگل هستند؟

Cloudflare اذعان می‌کند که از آنجایی که ترکیب فونت‌های بدون حق امتیاز با برخی ویرایش‌های اولیه HTML بسیار آسان است، هیچ مشکلی در نحوه عملکرد فونت‌های گوگل وجود ندارد.

Cloudflare می گوید مشکل سرعت است. این شرکت خاطرنشان می کند که CSS در یک دامنه (fonts.googleapis.com) قرار دارد در حالی که فایل های فونت در دامنه دیگری (fonts.gstatic.com) قرار دارند.

طبق پست وبلاگ ، "دریافت فونت از سرورهای گوگل به مرورگر نیازمند هشت بار رفت و برگشت" به سرورهای شخص ثالث است. برعکس، استفاده از فونت‌های Cloudflare وعده کاهش آن را به تنها یک سفر رفت و برگشت می‌دهد.

این شرکت همچنین بیان کرد که گوگل «این پتانسیل را دارد که طیف وسیعی از داده‌ها را جمع‌آوری کند، از جمله آدرس‌های IP... توضیحات قالب‌بندی‌شده مرورگر و سیستم‌عامل... صفحه‌ای که فونت Google در آن نمایش داده می‌شود... و هر چند وقت یک‌بار هر IP درخواست‌هایی را ارائه می‌کند. گوگل.”

فونت‌های Cloudflare به وب‌سایت‌ها از دامنه خودشان سرویس می‌دهند، که نیاز به ارسال درخواست به دامنه‌های شخص ثالث را از بین می‌برد.

اگر خبر یک رقیب بسیار جدی فونت گوگل شما را به فکر کردن در مورد وب سایت خود انداخته است، می توانید اطلاعیه شرکت را برای جزئیات بیشتر بخوانید. همه مشتریان Cloudflare قرار است از اکتبر به ابزار جدید دسترسی پیدا کنند.

بیشتر از TechRadar Pro