متن خبر

Cleantech Qotto برنامه رشد را با حمایت مالی 8 میلیون دلاری آغاز می کند

Cleantech Qotto برنامه رشد را با حمایت مالی 8 میلیون دلاری آغاز می کند

اخبارCleantech Qotto برنامه رشد را با حمایت مالی 8 میلیون دلاری آغاز می کند
شناسهٔ خبر: 266014 -
خبرکاو:

Qotto، ارائه‌دهنده کیت‌های خورشیدی که در بورکینافاسو و بنین فعالیت می‌کند، 8 میلیون دلار در یک دور بدهی سهام سری A به رهبری گروه IBL، یک مجتمع میلیارد دلاری مستقر در موریس با منافع تجاری در تعدادی از بخش‌ها از جمله انرژی جمع‌آوری کرده است. ، خدمات مالی، لجستیک، توزیع و مهندسی.

صندوق دسترسی به انرژی خارج از شبکه (FEI-OGEF)، Cordaid، و سرمایه گذاران فعلی Qotto نیز در این دور شرکت کردند.

کوتو به TechCrunch بيان کرد که قصد دارد در بازارهای موجود گسترش یابد و به ساحل عاج گسترش یابد، جایی که قرار است تا ماه آینده فعالیت خود را آغاز کند.

Qotto که در سال 2016 تأسیس شد، کیت‌ها و فانوس‌های خورشیدی مستقل را طراحی و توزیع می‌کند تا افرادی که در مناطق کم برق آفریقا زندگی می‌کنند. این شرکت از طریق یک مدل پرداخت به مالک، محصولات خود را در اختیار افرادی قرار می دهد که در جنوب صحرای آفریقا به دلیل شبکه های برق ملی توسعه نیافته خارج از شبکه هستند.

برای ساحل عاج، به دلیل سرعت توسعه مداوم آن نسبت به منطقه وسیع تر غرب آفریقا، و پس از آزمایش و بهینه سازی عملیات و خدمات در بنین و بورکینافاسو، Qotto به خوبی برای ورود به بازار آماده است. علاوه بر این، مشتریانی که توانسته‌اند محصولات Qotto را در کشور آزمایش کنند، ابراز نیاز و تمایل خود را برای ورود Qotto به بازار ساحل عاج ابراز کرده‌اند.

کوتو می گوید که IBL نقشه راه خود را برای توسعه شرق آفریقا نیز پس از امضای یک مشارکت و موافقت با ارائه راه حل های خارج از شبکه در منطقه ترسیم می کند. این توسعه که تا سپتامبر سال جاری انجام خواهد شد، در کنار IBL انجام خواهد شد، که در نظر دارد "موقعیت خود را در شرق آفریقا تقویت کند و قرار گرفتن در معرض انرژی های تجدیدپذیر خود را توسعه دهد."

Lenoir گفت: "با هم، ما یک فرصت عالی برای خدمات ضروری و سیستم های خورشیدی بزرگ ارائه شده توسط Qotto را می بینیم."

پیشنهاد رشد به دنبال معرفی برنامه‌ریزی‌شده محصولات جدید در بازار، از جمله خدمات مالی و نقاط دسترسی به اینترنت است، زیرا Qotto به یک اپراتور خدمات ضروری همه جانبه تبدیل می‌شود.

او گفت: «نقاط ما این است که حضور ما در مناطق روستایی به ما امکان می دهد مشتریان و نیازهای آنها را درک کنیم تا بتوانیم محصولات نوآورانه را بر اساس پلت فرم فنی خود پیشنهاد دهیم.

خدمات مالی برنامه ریزی شده شامل بیمه خرد، اعتبارات خرد و محصولات پس انداز خرد است که با همکاری شرکای مانند SUNU، یک شرکت بیمه بزرگ در غرب آفریقا طراحی شده است. قوتو بيان کرد که تاکنون هزاران قرارداد بیمه عمر را فروخته است.

هات اسپات های اینترنتی در مناطق پرترافیک مانند مغازه ها، رستوران ها یا بارها قرار خواهند گرفت.

«در جنوب صحرای آفریقا، 650 میلیون نفر به برق دسترسی ندارند. 550 میلیون به اینترنت و 800 میلیون به خدمات مالی دسترسی ندارند. بسیاری از این مشتریان در نیازهای خود برای راه حل های خارج از شبکه، اتصال و خدمات مالی با یکدیگر همپوشانی دارند.

"مدل ما به حل این مسائل مهم تحت یک راه حل واحد کمک می کند - که ما آن را "سرویس های اساسی" می نامیم، که توسط پشته فناوری اختصاصی ما پشتیبانی می شود. علاوه بر این، ما با اهداف توسعه پایدار برای خدمت به مشتریان و بهبود شاخص‌های تاثیر در بازارهایمان همسو هستیم.»

راه‌حل‌های انرژی‌های تجدیدپذیر توسط شرکت‌هایی مانند Qotto در حال پر کردن شکاف دسترسی به انرژی در کشورهایی مانند سودان جنوبی، بوروندی، چاد، مالاوی، بورکینافاسو، ماداگاسکار و تانزانیا هستند که همگی در جنوب صحرای آفریقا واقع شده‌اند که 75 درصد از کل کشور را تشکیل می‌دهند. جمعیت جهان بدون دسترسی به برق

قوتو او میگوید درآمد آن سال به سال 50 درصد افزایش یافته است و تا پایان سال گذشته 11000 مشتری فعال داشته است که در پی برنامه‌های رشد خود قصد دارد تا پایان سال جاری این تعداد را بیش از دو برابر کند.

.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است