سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

CISO ها بیشتر برای امنیت سایبری هزینه می کنند – اما ممکن است کافی نباشد

تحقیقات جدید ادعا می‌کند که بسیاری از کسب‌وکارها بودجه بهتری را برای امنیت سایبری اختصاص می‌دهند، اما این افزایش‌ها با سرعت کمتری انجام می‌شوند - که متأسفانه برای مقابله با افزایش تهدیدهایی که کسب‌وکارها روزانه با آن‌ها مواجه می‌شوند کافی نخواهد بود. گزارش معیار بودجه امنیتی سال ۲۰۲۳، یک مقاله سالانه جدید است که داده های بودجه امنیت سایبری دقیق منتشر شده توسط IANS Research و Artico Search را تجزیه و تحلیل می کند، ۵۵۰ افسر ارشد امنیت اطلاعات (CISO) ...

تحقیقات جدید ادعا می‌کند که بسیاری از کسب‌وکارها بودجه بهتری را برای امنیت سایبری اختصاص می‌دهند، اما این افزایش‌ها با سرعت کمتری انجام می‌شوند - که متأسفانه برای مقابله با افزایش تهدیدهایی که کسب‌وکارها روزانه با آن‌ها مواجه می‌شوند کافی نخواهد بود.

گزارش معیار بودجه امنیتی سال ۲۰۲۳، یک مقاله سالانه جدید است که داده های بودجه امنیت سایبری دقیق منتشر شده توسط IANS Research و Artico Search را تجزیه و تحلیل می کند، ۵۵۰ افسر ارشد امنیت اطلاعات (CISO) از صنایع مختلف را مورد تحلیل قرار داد و دریافت که میانگین افزایش بودجه امنیتی در سراسر عمودی ۶ است. ٪.

اگرچه به طور کلی هنوز مثبت است، اما نشان دهنده کاهش قابل توجهی نسبت به چرخه بودجه قبلی است، زمانی که افزایش ۱۷٪ بود. به طور کلی، افزایش بودجه امنیت سایبری تا ۶۵ درصد کاهش یافت.

توقف هکرها

بیشترین کاهش در بین شرکت‌های فناوری اطلاعات مشاهده شد که از رشد +۳۰ درصدی در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ به +۵ درصد رشد در سال جاری رسید. علاوه بر این، یک سوم (۳۳٪) از شرکت ها به طور کامل بودجه امنیت سایبری خود را مسدود یا کاهش دادند.

همچنین لازم به ذکر است که علیرغم چشم انداز تیره و تار، به نظر می رسد بودجه های امنیت سایبری بخش بزرگی از کل کیک مالی فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داده است. از سال ۲۰۲۰، هزینه های امنیتی، نسبت به هزینه های فناوری اطلاعات، از ۸.۶ درصد به ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است. شرکت های فناوری بیشترین هزینه های متناسب را ثبت کردند - ۱۹٪. به عبارت دیگر، امنیت بر سایر هزینه های مرتبط با فناوری اطلاعات در اولویت قرار دارد.

با این حال، محققان بر این باورند که این هنوز برای متوقف کردن هکرها و سایر تهدیدات در کمین فضای مجازی کافی نخواهد بود: نیک کاکولوفسکی، ارشد، گفت: «رشد فزاینده در بودجه‌های امنیت سایبری نسبت به افزایش دامنه‌ای که تیم‌های امنیتی با آن روبرو هستند، کافی نیست. مدیر تحقیقات IANS.

در بخش آخر سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ و در طول سال ۲۰۲۳، بسیاری از CISOها در تامین منابع مورد نیاز خود با مشکل مواجه شدند، که برخی از آنها نشان دهنده توقف کامل بودجه بودند. با نقض‌های عمومی اخیر در Clorox، MGM و Caesars، ما از نزدیک نحوه رویکرد شرکت‌ها به بودجه‌بندی سال ۲۰۲۴ را زیر نظر خواهیم گرفت. تحقیقات ما نشان می‌دهد که سازمان‌هایی که هزینه‌ها را در پاسخ به اختلالات عمده صنعت تعدیل می‌کنند، بودجه خود را به طور متوسط ​​۲۷ درصد افزایش می‌دهند.

بیشتر از TechRadar Pro