سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Chrome در Android در حال آزمایش ارتقای حریم خصوصی بزرگ برای مرور وب شما است

(اعتبار تصویر: James Ide / Future) کروم گوگل در اندروید به زودی می تواند ویژگی های حریم خصوصی جدیدی را به دست آورد که مبتنی بر محدود کردن دسترسی به اطلاعات شخصی به همان شیوه نسخه وب مرورگر است. همانطور که توسط Android Police گزارش شده است، آخرین نسخه Canary نسخه 122 کروم در حال حاضر دارای کنترل‌های مخصوص وب‌سایت است که به کاربران امکان می‌دهد دسترسی وب‌سایت‌ها به داده‌های شخصی مانند موقعیت مکانی ...
نمای نزدیک <a href= از تلفن اندرویدی که درخواست مجوز برنامه را نمایش می دهد" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ngvm3zafct8zcaxhYoxW48.jpg">
(اعتبار تصویر: James Ide / Future)

کروم گوگل در اندروید به زودی می تواند ویژگی های حریم خصوصی جدیدی را به دست آورد که مبتنی بر محدود کردن دسترسی به اطلاعات شخصی به همان شیوه نسخه وب مرورگر است.

همانطور که توسط Android Police گزارش شده است، آخرین نسخه Canary نسخه 122 کروم در حال حاضر دارای کنترل‌های مخصوص وب‌سایت است که به کاربران امکان می‌دهد دسترسی وب‌سایت‌ها به داده‌های شخصی مانند موقعیت مکانی فرد را بهتر کنترل کنند.

با عملکردی مشابه با اعلان‌های برنامه، هشدارهایی در این نسخه آزمایشی Chrome ظاهر می‌شوند تا به کاربران پرچم‌گذاری کنند تا یک سایت به دنبال چه مجوزهای داده و دسترسی به آپشن های دستگاه است. به عنوان مثال، این موارد به کاربران هشدار می‌دهند که وقتی سایتی سعی می‌کند به هر یک از آپشن های دستگاه شما مانند دوربین، فایل‌ها یا داده‌های موقعیت مکانی دسترسی پیدا کند، با ارائه گزینه‌ای برای پذیرش یا رد درخواست به شما هشدار می‌دهد.

از آنجا، کاربران این ساخت Chrome در Android می‌توانند از میان سه مجوز سایت انتخاب کنند: «این زمان مجاز باشد»، «مجاز در هر بازدید» و «مجاز نیست».

یک لایه محافظ دیگر

با فرض اینکه این ویژگی در نهایت راه خود را به نسخه پایدار و در نتیجه آماده عموم مردم Chrome در اندروید پیدا کند، لایه دیگری از امنیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد تا کنترل دقیق‌تری بر وب‌سایت‌های دسترسی به داده‌ها و آپشن های دستگاه خاص داشته باشند. زنگ می زنند و اعتماد ندارند به آن دسترسی دارند.

همانطور که گفته شد این ویژگی هنوز در مرحله آزمایشی است و در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه چه زمانی ممکن است برای دستگاه های اندرویدی عرضه شود، نداشته ایم. اما اگر و زمانی که وارد شود، نمونه دیگری از تعهد Google به محافظت از حریم خصوصی کاربر و ارائه تجربه مرور ایمن‌تر خواهد بود – و تعهدی که تضمین می‌کند Chromes در فهرست بهترین مرورگرهای وب ما قرار دارد.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

کارکنان نویسنده، محاسبات موبایل

جیمز اید نویسنده TechRadar متخصص در تلفن و تبلت است که قبلاً از سال 2016 در Daily Mirror کار می کرد و اخبار و تحلیل ها را پوشش می داد.

جیمز دوست دارد با جدیدترین فناوری‌ها، به‌ویژه گوشی‌ها، به دلیل سرعت فوق‌العاده سریع توسعه‌شان، دست و پنجه نرم کند.

وقتی جیمز توسط دستگاه‌های مختلف احاطه نشده است و/یا در حالی که ابزارها را با سرعت بالا می‌برد، به کنسول‌های دستی علاقه دارد.

او تقریباً تعریف کتاب درسی یک گیک است که عاشق علمی تخیلی، کمیک، بازی و البته همه چیزهای فنی است. اگر فکر می کنید داستانی برای او دارید یا فقط می خواهید او را در Smash Bros به چالش بکشید، تماس بگیرید.

خبرکاو