متن خبر

Chipper Cash دور دوم اخراج کارکنان را کمتر از سه ماه پس از خلع 12.5 درصد از کارکنان اجرا می کند.

Chipper Cash دور دوم اخراج کارکنان را کمتر از سه ماه پس از خلع 12.5 درصد از کارکنان اجرا می کند.

اخبارChipper Cash دور دوم اخراج کارکنان را کمتر از سه ماه پس از خلع 12.5 درصد از کارکنان اجرا می کند.
شناسهٔ خبر: 268657 -
خبرکاو:

پلتفرم پرداخت‌های فرامرزی آفریقا، Chipper Cash، جمعه گذشته دور دوم اخراج کارکنان را تنها ده هفته پس از کاهش تقریباً 12.5 درصدی نیروی کار خود انجام داد (بیشترین تأثیر را بر تیم مهندسی خود داشت).

معاون درآمد این شرکت این خبر را در لینکدین به اشتراک گذاشت و بيان کرد که این بار "تمام مناطق" در سراسر بازارهای Chipper Cash تحت تأثیر قرار گرفتند. در پست او آمده است: «جمعه روز غم انگیزی برای چیپر کش بود، زیرا بسیاری از افراد با استعداد رها شدند. برای شبکه من: یک مجموعه فوق العاده با استعداد از افراد در سراسر ایالات متحده، بریتانیا، آفریقای جنوبی، نیجریه، کنیا، و بیشتر وجود دارد. همه آنها در مدیریت تیم ها و پروژه های بسیار پیچیده و چندفرهنگی در فین تک تجربه بالایی دارند. همه حوزه ها از استخدام، منابع انسانی، بازاریابی، قیمت گذاری، محصول، تجزیه و تحلیل، تجربه کاربری، تحقیقات، حقوقی و موارد دیگر تحت تاثیر قرار گرفته اند.

به گفته چندین رسانه محلی، Chipper Cash تقریباً یک سوم نیروی کار خود را که حدود 100 کارمند بود، رها کرد. Chipper Cash تعداد دقیق نقش‌هایی را که با تماس TechCrunch تحت تأثیر قرار گرفتند تأیید نکرد اما بيان کرد که گزارش‌ها نسبتاً دقیق هستند. پس ، علاوه بر دور اول اخراج‌ها، این استارت‌آپ پرداخت‌ها و کریپتو پنج ساله بیش از 150 کارمند را در سه ماه گذشته برای کاهش هزینه‌ها در بحبوحه یک دوره سخت برای شرکت‌های فناوری خصوصی و دولتی در سراسر جهان رها کرده است.

هام سرونجوگی، مدیر عامل شرکت، در بیانیه ای به TechCrunch گفت: «دو سال گذشته دوره رشد سریع و مقیاس برای ما به عنوان یک تجارت بود و برای بازتاب این موضوع، تعداد کارکنان جهانی ما حدود 250 نفر افزایش یافت. با این حال، با توجه به شرایط اقتصاد کلان، ما تمرکز فعلی خود را به بازارها و محصولات اصلی محدود می کنیم - تلاش خود را در جایی متمرکز می کنیم که می دانیم می توانیم پیشرفت کنیم. با این اولویت بندی بیش از حد متمرکز، واقعیت این است که متاسفانه ما به یک تیم کوچکتر در Chipper نیاز داریم.

همچنین، Chipper Cash گزارش‌هایی مبنی بر تعطیل کردن بخش رمزنگاری خود، که محصولات کریپتو، یکی از سه محصول اصلی خود، از جمله FX و Airtime را در خود جای داده است، رد کرد. Chipper یکی از بزرگترین پلتفرم‌های رمزنگاری در آفریقا امروز است و یکی از محصولات با رشد سریع ما باقی مانده است. ما در مورد آینده ارزهای دیجیتال در آفریقا هیجان زده هستیم و به سرمایه گذاری در این محصول ادامه می دهیم.

Serunjogi Chipper Cash را در سال 2018 با Maijid Moujaled تأسیس کرد تا به آفریقایی‌ها خدمات پرداخت مرزی همتا به همتا را بدون کارمزد ارائه دهد. این شرکت می گوید که بیش از 5 میلیون مشتری در سراسر غنا، اوگاندا، نیجریه، تانزانیا، رواندا، آفریقای جنوبی و کنیا دارد - و اخیراً در ایالات متحده و بریتانیا، جایی که استارتاپ تحت حمایت FTX سال گذشته برای تسهیل ارتباط همتا به همتا گسترش یافت. حرکت پول از هر دو کشور به مناطق منتخب در آفریقا.

نوامبر گذشته، اپلیکیشن پرداخت فرامرزی آفریقایی اعلام کرد که شرکت فین‌تک زامبیایی Zoona را برای گسترش به جنوب آفریقا خریداری می‌کند. و ماه بعد، در پی ورشکستگی FTX، گزارش دادیم که فین‌تک آفریقایی، که بیش از 300 میلیون دلار از سرمایه‌گذاران از جمله صرافی منحل‌شده رمزنگاری، SVB Capital و Ribbit Capital جمع‌آوری کرده است، ارزش آن از 2 میلیارد دلار به 1.25 میلیارد دلار کاهش یافت. طبق اسنادی که سبد سرمایه گذاری خطرپذیر Alameda را نشان می دهد.

Chipper Cash به فهرستی از شرکت‌های متمرکز آفریقا و شرکت‌های رمزنگاری که در ماه‌های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده‌اند اضافه می‌کند، از جمله جومیا (900 کارمند)، Yoco (15٪ از نیروی کار، طبق منابع)، و Luno (35٪ از کارمندان خود). نیروی کار).

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است