اخبار, فناوری, گوشی

ChatGPT در شرف ادغام Bing و رها کردن Google در غبار است

ChatGPT، چت ربات هوش مصنوعی، در آستانه ارتقای قابل توجهی است و Bing را به عنوان موتور جستجوی خود اضافه می کند و رابطه رو به رشد بین مایکروسافت و توسعه دهنده ChatGPT OpenAI را تقویت می کند.

مایکروسافت این ادغام را در طی سخنرانی خود در بیلد ۲۰۲۳ در روز سه شنبه اعلام کرد و بیان کرد که Bing به عنوان تجربه جستجوی پیش فرض به ChatGPT می آید. این اعلامیه در میان انبوهی از اعلامیه های مرتبط با هوش مصنوعی، از جمله معرفی Windows Copilot مبتنی بر GPT-4 که ​​در ماه ژوئن برای ویندوز ۱۱ عرضه می شود، منتشر شد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در سخنرانی اصلی خود گفت: "ما در حال آوردن زمینه جستجو و Bing به ChatGPT هستیم."

Bing به طور ناگهانی در ChatGPT ظاهر نمی شود. در دسترس بودن آن بر اساس پلاگینی است که مایکروسافت برای پلتفرم ChatGPT ساخته است و از ChatGPT+ (که مبتنی بر GPT-4 است) شروع خواهد شد. نادلا بیان کرد که به زودی در نسخه رایگان ChatGPT عرضه خواهد شد.

ChatGPT با بینگ

ChatGPT (اعتبار تصویر: Microsoft)

در حالی که اطلاعات زیادی در مورد این به روز رسانی جستجو وجود ندارد، به وضوح یک معامله بزرگ است. اول از همه، این به ChatGPT دسترسی مستقیم به اطلاعات جدیدتر از تاریخ پایان آموزش GPT-3 در سپتامبر ۲۰۲۱ می دهد. نادلا بارها از این ادغام به عنوان "زمینه سازی" یاد می کند.

نادلا توضیح داد: «ChatGPT سریع‌ترین برنامه مصرف‌کننده‌ای است که تا به حال دیده‌ایم و زمینه‌سازی جستجو یک ویژگی کلیدی است به طوری که تمام اطلاعات جاری و بر اساس آنچه از خزیدن و فهرست دارید، پایه‌گذاری می‌شوند.

با این حال، میزان دقیقی که نتایج جستجوی بینگ و پاسخ‌های مدل زبان بزرگ ChatGPT (LLM) ادغام خواهند شد، مشخص نیست. چیزی که مایکروسافت در نسخه‌ای او میگوید این است که پاسخ‌های ChatGPT «با جستجو پایه‌گذاری می‌شوند و شامل نقل‌قول می‌شوند». همانطور که اکثر کاربران ChatGPT می‌دانند، LLM معمولاً منابع خود را ذکر نمی‌کند یا پیوندهای مستقیمی به اطلاعات مبتنی بر وب ارائه نمی‌دهد. ادغام جستجو همچنین می تواند تمایل ChatGPT به توهم را کاهش دهد.

ChatGPT با بینگ

ChatGPT با Bing (اعتبار تصویر: Microsoft)

هوش مصنوعی بینگ، که مایکروسافت در اوایل سال جاری معرفی کرد و بر اساس نسخه سفارشی GPT-4 است، شامل پیوندها و نقل قول ها می شود. به عبارت دیگر، برای کسانی که علاقه ای به بازدید از هوش مصنوعی Bing ندارند، به زودی بهترین های هر دو دنیا را در ChatGPT خواهند داشت.

طبیعتاً، انتخاب آشکار OpenAI برای جستجوی Bing در مقابل رهبر صنعت، ضربه‌ای به گوگل است. از سوی دیگر، گوگل مشغول ساختن سیستم قدرتمند LLM خود Bard است که همانطور که در Google I/O 2023 نشان داد، به زودی قابلیت جستجو بر اساس تصاویر، کد، محتوای صادراتی و کار با نقشه ها را یکپارچه خواهد کرد. هنوز به طور کامل جستجوی Google را یکپارچه نمی کند، اما این فقط یک زمان است. اساساً، حتی با ادغام Bing، ChatGPT احتمالاً یک برتری ناچیز نسبت به Bard دارد.

اگر Bing موتور جستجوی انتخابی شما نباشد چه؟ ما از مایکروسافت پرسیده‌ایم که آیا می‌توانید موتور جستجوی دیگری را انتخاب کنید – با فرض اینکه گوگل یک افزونه می‌سازد – و این پست را با پاسخ آن به‌روزرسانی می‌کند.

به‌روزرسانی ۲۰۲۳-۵-۲۳ ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرقی: مایکروسافت مدت کوتاهی پس از ارسال این داستان با پاسخ به همه سؤالات، با ما تماس گرفت:

TechRadar: پس از انتخاب افزونه، ادغام یکپارچه است؟ یا آیا نتایج Bing جدا از پاسخ‌های ChatGPT ظاهر می‌شوند؟
مایکروسافت: بله، ادغام یکپارچه است و نتایج وب بخشی از پاسخ چت ChatGPT است.

TR: آیا می توانید موتور جستجوی دیگری (گوگل) را انتخاب کنید؟ Bing تجربه جستجوی پیش‌فرض در ChatGPT است.
مایکروسافت: برای اطلاع از آخرین اطلاعات در مورد اینکه چگونه توسعه‌دهندگان می‌توانند از افزونه‌ها برای ChatGPT به طور گسترده‌تر استفاده کنند، به OpenAI موکول می‌کنم.

TR: پس از فعال شدن افزونه، آیا نقل قول ها در نتایج ChatGPT قرار می گیرند؟
مایکروسافت: بله، استنادها بخشی از پاسخ چت در نتایج ChatGPT هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی یک نقل قول کلیک کنید.

TR: آیا این بدان معناست که ChatGPT اکنون به داده های جدیدتر از سپتامبر ۲۰۲۱ دسترسی خواهد داشت و آیا این باعث تغییر در کیفیت پاسخ های آن می شود؟
مایکروسافت: بله، با Bing به عنوان تجربه جستجوی پیش‌فرض، پاسخ‌های ChatGPT اکنون مبتنی بر داده‌های فعلی هستند و پاسخ‌ها را به‌روزتر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *