سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Carta داغ می کند، سامسونگ از Ballie ارتقا یافته رونمایی می کند و فولکس واگن ChatGPT را به خودروها می آورد.

سلام، دوستان خوب، و به Week in Review (WiR) خوش آمدید، خلاصه منظم TechCrunch از اتفاقات قابل توجه در فناوری در چند روز گذشته. تیم ما در زمین در CES 2024 گزارش های زیادی از این نمایشگاه داشت - و موارد بیشتری در راه است. (در اینجا جمع بندی کاملی از همه اعلامیه ها آمده است. ) اما جهان از چرخش برای CES دست برنداشت. در این نسخه از WiR، تاکتیک‌های ظاهراً غیراخلاقی Carta، ربات خانگی Ballie سامسونگ، فولکس‌واگن ChatGPT را ...

سلام، دوستان خوب، و به Week in Review (WiR) خوش آمدید، خلاصه منظم TechCrunch از اتفاقات قابل توجه در فناوری در چند روز گذشته. تیم ما در زمین در CES 2024 گزارش های زیادی از این نمایشگاه داشت - و موارد بیشتری در راه است. (در اینجا جمع بندی کاملی از همه اعلامیه ها آمده است. ) اما جهان از چرخش برای CES دست برنداشت.

در این نسخه از WiR، تاکتیک‌های ظاهراً غیراخلاقی Carta، ربات خانگی Ballie سامسونگ، فولکس‌واگن ChatGPT را به خودروهای خود آورده و آمازون از هوش مصنوعی مولدتر استقبال می‌کنیم. همچنین راه اندازی فروشگاه GPT OpenAI، خرابکاری CryptoZoo Logan Paul، اسکلت بیرونی روبات هاروارد و یک هک بزرگ در Fidelity Financial در دستور کار است.

باید از آن عبور کرد، پس معطل نمی‌شویم. اما ابتدا یک یادآوری برای ثبت نام در اینجا برای دریافت WiR در صندوق ورودی خود هر شنبه اگر قبلاً این کار را نکرده اید.

بیشترین خوانده شده

اخلاقیات Carta مورد سوال: Carta، لباس مدیریت میز کلاهک، توسط مدیر عامل استارتاپ Linear، Karri Saarinen به تاکتیک های غیراخلاقی متهم شده است. سارینن در یک پست لینکدین مدعی شد که Carta از اطلاعات حساسی که استارت آپ ها به این شرکت برای دستیابی به اهداف خود می سپارند سوء استفاده کرده است. پس از ضربه اعتبار، Carta تصمیم گرفت از معاملات ثانویه خارج شود.

Ballie سامسونگ برمی گردد: Ballie، ربات خانگی کروی سامسونگ از CES 2020 را به خاطر دارید؟ سامسونگ آن را در مراسم اصلی امسال با چند ارتقای متداول هوش مصنوعی بازگرداند. Ballie جدید و بهبود یافته تقریباً به اندازه یک توپ بولینگ است که دارای یک پروژکتور ۱۰۸۰p و یک حسگر فضایی لیدار است که به آن کمک می کند تا در اتاق ها و موانع حرکت کند.

اتومبیل های فولکس واگن ChatGPT دریافت می کنند: فولکس واگن وارد بازی ChatGPT می شود. روز دوشنبه، این خودروساز آلمانی اعلام کرد که قصد دارد یک چت بات مجهز به هوش مصنوعی به تمام مدل های فولکس واگن مجهز به دستیار صوتی IDA خود اضافه کند. چرا؟ البته برای رانندگانی که می خواهند یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی محتوای تحقیق شده را با صدای بلند برای آنها بخواند.

آمازون، GenAI و پوشاک: پس از اینکه اخیراً برای بهبود تحلیل محصولات خود به هوش مصنوعی روی آورد، آمازون این هفته نحوه استفاده از هوش مصنوعی را برای کمک به مشتریان برای خرید آنلاین لباس به اشتراک گذاشت. این شرکت از توصیه‌های اندازه شخصی‌سازی‌شده، ابزار «بینش مناسب» برای فروشندگان، نکات برجسته مبتنی بر هوش مصنوعی از بررسی‌های تناسب به جا مانده از سوی دیگر مشتریان و نمودارهای اندازه‌گیری مجدد استفاده می‌کند تا مشتریان بتوانند لباس‌های مناسب‌تر را در بازار آمازون پیدا کنند.

فروشگاه GPT OpenAI: OpenAI فروشگاهی برای GPT ها راه اندازی کرده است، برنامه های چت بات سفارشی که از مدل های هوش مصنوعی تولید کننده متن و تصویر (مانند GPT-4 و DALL-E 3) پشتیبانی می کنند. فروشگاه GPT، همانطور که نام دارد، در یک برگه جدید در کلاینت ChatGPT در وب زندگی می کند و دارای طیف وسیعی از GPT است که هم توسط شرکای OpenAI و هم جامعه توسعه دهندگان گسترده تر توسعه یافته است.

بازپرداخت CryptoZoo. . . شاید: لوگان پل برای CryptoZoo بازپرداخت ارائه می دهد، بازی NFT شکست خورده و ظاهراً کلاهبردار الهام گرفته از پوکمون که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی کرد. در صورت بازپرداخت نمی توانید از او شکایت کنید. مورگان داستان کامل را دارد.

روز جدید، اسکلت بیرونی جدید: یک تیم مشترک از هاروارد و دانشگاه بوستون یک اسکلت بیرونی روباتیک نرم ایجاد کرده اند که حرکت را تشخیص می دهد و از الگوریتم هایی برای تخمین راه رفتن واکر استفاده می کند. محرک های کابلی وارد می شوند و به راه رفتن کمک می کنند. برایان می نویسد، اگر نتایج امیدوارکننده اولیه نشانه ای باشد، این فناوری جدید می تواند روزی تجاری شود.

Fidelity هک شد: غول خدمات املاک و مستغلات Fidelity National Financial تأیید کرده است که هکرها اطلاعات ۱.۳ میلیون مشتری آن را در جریان حمله سایبری نوامبر که شرکت را به مدت یک هفته آفلاین کرد به سرقت برده اند. فیدلیتی در پرونده‌ای با تنظیم‌کننده‌های فدرال، نگفت که کدام داده‌های مشتری به سرقت رفته است - اما، همانطور که زک می‌نویسد، همه نشانه‌ها نشان می‌دهند که ماهیت شخصی یا حساس آن است.

KYC و GenAI: KYC یا «مشتری خود را بشناسید» فرآیندی است که برای کمک به مؤسسات مالی، استارت‌آپ‌های فین‌تک و بانک‌ها در تأیید هویت مشتریانشان طراحی شده است. به‌طور غیرمعمول، احراز هویت KYC شامل «تصاویر شناسایی» یا سلفی‌های متقاطع است که برای تأیید اینکه یک شخص همان چیزی است که او میگوید ، استفاده می‌شود. اما GenAI می تواند در این تحلیل ها شک ایجاد کند.

اخراج Twitch: دور دیگری از اخراج ها در Twitch است. پلتفرم پخش زنده متعلق به آمازون ۳۵ درصد از کارکنان خود یا تقریباً ۵۰۰ کارمند خود را کاهش می دهد - این آخرین ضربه برای این شرکت در محاصره است که سال گذشته صدها شغل را در میان تغییرات رهبری، افزایش هزینه های عملیاتی و نارضایتی جامعه کاهش داد.

سمعی

به پادکستی برای گوش دادن در حین شستن ظرف، رفت و آمد به محل کار یا انجام کارهای روزانه نیاز دارید؟ خبر خوب - TechCrunch در حال تولید اپیزودهایی است که این کار را انجام می دهند.

در اپیزود چهارشنبه تازه اصلاح شده Equity، خدمه متوجه شدند که PhotoRoom در حال جمع‌آوری پول بیشتری است، Treasure Financial کارکنان خود را کاهش می‌دهد، و دو شرکت micromobility گره می‌زنند تا سعی کنند از مقیاس به نفع خود استفاده کنند. آن‌ها همچنین به آنچه در دنیای سخت‌افزار هوش مصنوعی می‌گذرد نگاه کردند، چرا کیت رابویس به Khosla Ventures بازگشته است و Seedstars Africa Ventures 30 میلیون دلار به صندوق آینده خود اضافه می‌کند.

در همین حال، افراد حاضر در Found با Markus Witte، یکی از بنیانگذاران Babbel، یک برنامه یادگیری زبان که از سال ۲۰۰۷ فعالیت می کرد، صحبت کردند. مارکوس در مورد اینکه چرا تصمیم به کناره گیری از سمت مدیرعاملی و به عهده گرفتن نقش رئیس هیئت مدیره و چگونگی هر چهار مورد صحبت کرد. بنیانگذاران با هم کار کرده اند تا حتی پس از ۲۰ سال به ماموریت اصلی بابل بمانند.

و در واکنش زنجیره ای، ژاکلین با مایکل سوننشاین، مدیر عامل شرکت Grayscale Investments مصاحبه کرد. Grayscale یک شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال است که هدف آن ارائه محصولات و خدمات به سرمایه گذاران نهادی و فردی است. این شرکت به خاطر بیت کوین تراست Grayscale و اکنون محصول جدید ETF بیت کوین اسپات خود به خوبی شناخته شده است.

TechCrunch+

مشترکین +TC به تفسیر، تجزیه و تحلیل و نظرسنجی های عمیق دسترسی دارند - که اگر قبلاً مشترک هستید، می دانید. اگر نیستید، ثبت نام کنید. در اینجا چند نکته مهم از این هفته وجود دارد:

معضل سیری: Haje می‌نویسد که سیری اپل باید بسیار باهوش‌تر و سریع‌تر شود - تا مبادا توسط رقبا در گرد و غبار باقی بماند (با فرض اینکه قبلاً چنین نشده است).

شرکت‌ها نسبت به GenAI بدبین هستند: هوش مصنوعی مولد از ابزارهای تولید تصویر مانند Midjourney گرفته تا Runway گرفته تا ChatGPT OpenAI مورد توجه زیادی قرار می‌گیرد. اما کسب‌وکارها از پتانسیل این فناوری برای تأثیر مثبت بر درآمدهایشان متقاعد نشده‌اند. حداقل، این چیزی است که نظرسنجی ها نشان می دهند.

شکاف نقدینگی ۱ تریلیون دلاری: بازارهای سرمایه خطرپذیر امروز چقدر پشتوانه دارند؟ الکس گزارش می‌دهد که ارزش بالغ‌ترین استارت‌آپ‌های ایالات متحده که باید راه خروجی پیدا کنند تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به مرز ۱ تریلیون دلار نزدیک شد - یک مشکل بزرگ (و رو به رشد).

خبرکاو