اخبار, فضا

Build-A-Bear ‘نشانگر صفر گرم’ برای خدمه Axiom Space Ax-2

نشانگر صفر-g که در دومین ماموریت خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز می کند، ممکن است اولین موردی باشد که نیاز به مونتاژ دارد.

محصول مشارکت بین خرده‌فروش حیوانات پرشده سفارشی Build-A-Bear Workshop و Axiom Space، شرکت خدمات فضایی که پرتاب را سازماندهی کرده است، نشانگر صفر-g Axiom-2 (Ax-2) اولین Build-A- است. عروسک خرس برای پرواز به فضا. این اسباب‌بازی کرکی که «GiGi» نام دارد، یک نسخه مینیاتوری از لباس فضایی Axiom's AxEMU پوشیده شده است که فضانوردان آمریکایی بعدی برای قدم زدن روی ماه خواهند پوشید.

میهمانان رویای بزرگی در Build-A-Bear دارند و فرصت مشارکت با Axiom Space به عنوان بخشی از ماموریت Ax-2 و فرستادن GiGi، پنجمین خدمه خزدار، به فضا افتخار ویژه ای است که امیدواریم الهام بخش جوانان در سراسر جهان باشد. شارون پرایس جان، رئیس و مدیرعامل Build-A-Bear در بیانیه‌ای گفت: جهان برای رسیدن به ستاره‌ها، دنبال کردن ماجراها و دنبال کردن اشتیاق آنها. با سابقه ۲۵ ساله Build-A-Bear در خلق لحظات خاص، GiGi ما با پوشیدن لباس فضایی نسل بعدی، این فرصت فوق‌العاده را دارد که بخشی از تاریخ به‌عنوان شاخص جاذبه صفر خدمه Ax-2 باشد.

مطالب مرتبط: به‌روزرسانی‌های زنده از مأموریت فضانورد خصوصی Ax-2

فرمانده Ax-2، پگی ویتسون، خلبان جان شافنر، و متخصصان ماموریت، علی القرنی و رایانه بارناوی، تماشا خواهند کرد تا GiGi در داخل فضاپیمای SpaceX Dragon خود شناور شود تا مشخص کنند که چه زمانی وارد محیط ریزگرانشی (یا "صفر-g") فضا شده اند. پس از یک صعود نه دقیقه ای به مدار زمین. سنتی که در اتحاد جماهیر شوروی سابق با اولین پرتاب انسان به فضا در سال ۱۹۶۱ آغاز شد، نشانگرهای صفر گرم از آن زمان توسط خدمه پرواز در اسپیس ایکس و سایر وسایل نقلیه ایالات متحده پذیرفته شده است.

عروسک های قبلی شامل "سهیل"، نماد برنامه فضانوردی امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) بود که اکنون با اعضای ماموریت خدمه-۶ اسپیس ایکس در ایستگاه فضایی است و کارامل، طلسم بنیاد بیمارستان کودکان مونترال، که توسط خدمه Ax-1 در سال ۲۰۲۲ پرواز کرد.

فرمانده تبر 2، پگی ویتسون (نفر دوم <a href= از سمت چپ) GiGi، نشانگر صفر-g Build-A-Bear را در دست گرفته است، در حالی که با خدمه خود علی القرنی (سمت چپ)، جاش استافنر و رایانا بارناوی عکس گرفته است. " class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ZDs4Fnj5zWwTwQdrn46xS.jpg">

فرمانده تبر ۲، پگی ویتسون (نفر دوم از سمت چپ) GiGi، نشانگر صفر-g Build-A-Bear را در دست گرفته است، در حالی که با خدمه خود علی القرنی (سمت چپ)، جاش استافنر و رایانا بارناوی عکس گرفته است. (اعتبار تصویر: Axiom Space)

خدمه Ax-2 امیدوار است دانش‌آموزان از سراسر جهان به GiGi نگاه کنند و الهام بگیرند تا در مورد اکتشافات فضایی بیشتر بیاموزند و شغل‌هایی در علم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضیات (STEAM) در نظر بگیرند.

ساندرا نلسون، معاون بازاریابی در Axiom Space، گفت: GiGi برای نسل بعدی کاوشگران فضایی طراحی و ساخته شد، که ما را قادر می‌سازد فراتر از آن را کاوش کنیم، آینده‌ای پایدار در مدار پایین زمین بسازیم و علم گسترده را درک کنیم. تحقیقاتی که با مشارکت و مشارکت فعال آنها در STEAM قابل دستیابی خواهد بود."

کودکان خردسال و علاقه مندان می توانند سفر GiGi را در وبلاگ او دنبال کنند، وبلاگی که برای کمک به بچه ها طراحی شده است تا خود را از طریق تجربه "غیر قابل تحمل" او ببینند.

GiGi: "به عنوان یک توله جوان، همیشه به سمت پروژه های ریاضی و علمی جذب می شدم. پس از هدیه یک تلسکوپ در یک تابستان، احساس کردم به گونه ای با ستاره ها مرتبط هستم که قبلا هرگز نداشتم، و می دانستم که مطالعات STEAM برای من مناسب است. " وبلاگ می خواند. اکنون به عنوان یک ستاره شناس تمام وقت و فضانورد مشتاق، من در بالای ماه هستم تا بخشی از ماموریت Ax-2 باشم."

GiGi او میگوید : «در هر حال، کاوشگر فضا بودن به قلب و شجاعت زیادی نیاز دارد و من برای آن آماده هستم.

اگرچه GiGi به سطح ماه سفر نخواهد کرد (حداقل، هنوز نه)، او حدود یک هفته را با خدمه‌های Ax-2 خود در مدار خواهد گذراند، زیرا آنها در ایستگاه فضایی بین‌المللی فعالیت‌های علمی و آموزشی را انجام می‌دهند.

Build-A-Bear Axiom Space Bear (و نشانگر "GiGi" صفر گرم) دارای یک کوله پشتی قابل حمل با سیستم پشتیبانی <a href= از زندگی و یک کلاه ایمنی قابل جابجایی با "چراغ های" بازتابنده است. " class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/JX5vQzjqEDUCju5fWcx7wm.jpg">

Build-A-Bear Axiom Space Bear (و نشانگر "GiGi" صفر گرم) دارای یک کوله پشتی قابل حمل با سیستم پشتیبانی از زندگی و یک کلاه ایمنی قابل جابجایی با "چراغ های" بازتابنده است. (اعتبار تصویر: collectSPACE.com)

داستان های مرتبط:

برای جشن گرفتن ماموریت GiGi، Build-A-Bear اکنون "Axiom Space Bear" را برای فروش عرضه می کند، یک نسخه ۱۶ اینچی (۴۰ سانتی متری) از نشانگر صفر گرم Ax-2 6.75 اینچی (۱۷ سانتی متری). با همان سبک پوشش لباس فضایی که برای Axiom Space توسط Esther Marquis، طراح لباس در مجموعه تاریخ فضای جایگزین Apple TV + "For All Mankind" طراحی شده است.

Axiom Space Bear هم اکنون از طریق کارگاه Build-A-Bear و وب سایت های Axiom Space با قیمت ۴۲ دلار در دسترس است.

نلسون گفت: «Axiom Space از شراکت با برند نمادین Build-A-Bear برای تشویق کودکان در هر سنی برای یادگیری در مورد اکتشافات فضا و تلاش‌های ما برای گسترش دسترسی افراد، کشورها و موسسات به گرانش میکرو برای انجام تحقیقات علمی معنادار، هیجان‌زده است. .

collectSPACE.com را در فیس بوک و توییتر در collectSPACE @ دنبال کنید . حق چاپ ۲۰۲۳ collectSPACE.com. تمامی حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *