سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Asymmetric Financial برنامه ای برای باز کردن پتانسیل تریلیون دلاری بیت کوین با صندوق اختصاصی DeFi دارد.

از آنجایی که صنعت دارایی های دیجیتال دوباره رونق گرفته است، برخی از صندوق های رمزنگاری به دنبال تقویت در بخش های خاص هستند. صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری Asymmetric Financial در حال ایجاد صندوق سرمایه گذاری Bitcoin DeFi I است تا بر سرمایه گذاری در فضای نوپای بلاک چین با هدف افزایش 21 میلیون دلار تمرکز کند. این صندوق توسط شریک عمومی دن هلد، مدیر سابق رشد Kraken و بیت کوینر طولانی مدت، رهبری خواهد شد. امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi از فناوری ...

از آنجایی که صنعت دارایی های دیجیتال دوباره رونق گرفته است، برخی از صندوق های رمزنگاری به دنبال تقویت در بخش های خاص هستند.

صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری Asymmetric Financial در حال ایجاد صندوق سرمایه گذاری Bitcoin DeFi I است تا بر سرمایه گذاری در فضای نوپای بلاک چین با هدف افزایش 21 میلیون دلار تمرکز کند. این صندوق توسط شریک عمومی دن هلد، مدیر سابق رشد Kraken و بیت کوینر طولانی مدت، رهبری خواهد شد.

امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi از فناوری خاص بلاک چین - در این مورد بیت کوین - به عنوان راهی برای معامله گران بازار و سرمایه گذاران خرده با یکدیگر به طور مستقیم، معمولاً از طریق قراردادهای خوداجرا، استفاده می کند و نیاز به اشخاص ثالث و موسسات را نفی می کند. برخی از کاربردهای هدف DeFi شامل برنامه‌های وام‌دهی غیرمتمرکز و استقراض است که به افراد امکان می‌دهد به عنوان مثال بدون نیاز به نشان دادن امتیاز اعتباری به سرمایه دسترسی داشته باشند.

هلد در کنار جو مک کان، مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی شرکت برای انجام «شرط‌های مخالف» بیشتر کار خواهد کرد. هلد سال ها برای DeFi در اکوسیستم بیت کوین فشار آورد و مشاور بازاریابی برای Taproot Wizards متمرکز بر Ordinals و Trust Machines متمرکز بر برنامه بیت کوین بود.

هلد او میگوید : «من چکمه‌هایی روی زمین داشتم و کشش NFT‌ها را روی بیت‌کوین و وام‌دهی و استقراض در بالای بیت‌کوین که می‌توان ساخت و ساخت، دید. نقش بسیار مهمی در اکوسیستم بیت کوین وجود دارد.

در حال حاضر، تعداد کمی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز کریپتو در استارت‌آپ‌های مبتنی بر بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، و آن‌هایی که اغلب از زیربخش‌های زنجیره بلوکی مانند DeFi، شبکه‌های مقیاس‌بندی لایه 2 (L2)، Ordinals و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) دور می‌شوند.

هلد گفت: «بیشتر VCهای رمزنگاری بیت کوین را مکانی برای سرمایه گذاری نمی دانند. بسیاری از VC های متمرکز بر بیت کوین، DeFi را نادیده می گیرند، زیرا این امر حدس و گمان است، و VC های رمزنگاری گسترده تر، آن را به عنوان یک "سنگ رونق مرده" می دانند.

اما او متقاعد شده است که هر دو طرف اشتباه می کنند. موج جدیدی در راه است که سال‌ها شاهد آمدن آن بودم. اکنون زمان مناسبی برای انجام آن است، ما در آغاز چرخه بعدی هستیم و استعدادهای زیادی در حال ظهور هستند.

هلد بیشترین فرصت‌ها را در L2 می‌بیند، که بلاک‌چین‌های لایه ۲ هستند که سرعت و توان عملیاتی بالاتری نسبت به بلاک‌چین‌های لایه ۱ مانند بیت‌کوین ارائه می‌دهند، و «پروتکل‌های متا» که از Ordinal‌های NFT و سایر اقدامات مشابه تشکیل شده‌اند. بیشتر این فعالیت ها بر روی بلاک چین اتریوم متمرکز شده است، اما هلد معتقد است که بلاک چین بیت کوین دارای پتانسیل های زیادی در آینده به عنوان یک اکوسیستم است.

هلد فکر می‌کند: «هنگامی که معماری L2 یا dApps می‌سازید، می‌خواهید بر روی محبوب‌ترین زنجیره توسط کاربران منحصربه‌فرد، حجم، نقدینگی و ارزش بسازید. بیت کوین یک دارایی تریلیون دلاری است و همه چیزهایی که در DeFi و وثیقه در انتظار بازگشایی هستند.

با توجه به داده های CoinMarketCap، ارزش بازار بیت کوین حدود 51.2 درصد از کل سرمایه بازار را تشکیل می دهد که حدود 2.05 تریلیون دلار است.

«چرا می خواهید در بالای اپ استور اپل یا گوگل پلی استور بسازید؟ هلد گفت، زیرا کاربران آنجا هستند. بیت کوین بدون شک بزرگترین شبکه را از نظر مالکان و نقدینگی دارد. سرمایه‌گذاری و ساختن در این بخش بی‌معنی است. »

هلد بيان کرد : در حالی که اکوسیستم NFT بیت کوین نسبتاً جدید است، برخی روزها حجم معاملات NFT در بیت کوین بیشتر از اتریوم است. طبق داده‌های CryptoSlam، در 30 روز گذشته، بلاک‌چین بیت‌کوین بیش از 279 میلیون دلار حجم فروش NFT داشته است که حدود 54.7 میلیون دلار از Ordinals حاصل شده است که آن را به دومین زنجیره بزرگ پس از اتریوم با حجم فروش 527 دلار تبدیل کرده است. هلد گفت : "این نوپا و جدید است اما یکی از مناطق مهم برای تماشا است. "

هلد در خوش‌بینی خود برای ساخت بالای بیت‌کوین تنها نیست. به طور کلی، بازیگران بازار حدس می‌زنند که امسال تعداد زیادی دور سرمایه‌گذاری برای زنجیره‌های L2 که بیت کوین را مقیاس‌پذیر می‌کنند، وجود خواهد داشت، که نشان‌دهنده این است که علاقه به این حوزه در حال رشد است.

اما، هلد می‌داند که ساختن بر روی بیت‌کوین از زنجیره‌های دیگر سخت‌تر است، از آنجایی که زیرساخت‌های L2 آن روزهای اولیه است و تعداد توسعه‌دهندگانی که روی اکوسیستم تمرکز می‌کنند کمتر است. به گفته هلد، توسعه‌دهندگان و کاربران بیت‌کوین بر روی خود بلاکچین ساخته نمی‌شوند، بلکه از L2 برای انجام کارهای سرگرم‌کننده استفاده می‌کنند.

“L2s در بیت کوین به دلیل افزایش بیان‌پذیری، حتی از اتریوم قانع‌کننده‌تر هستند.”

این تیم از به اشتراک گذاشتن میزان جذب تا به امروز خودداری کرد، اما گفت: "علاقه بسیار زیاد بوده است" و سرمایه موجود از افراد دارای ارزش خالص بسیار بالا و وجوه مالی حاصل شده است. این صندوق عمدتاً با توکن ها و همچنین با در نظر گرفتن سهام سرمایه گذاری خواهد کرد. به غیر از نوشتن چک، هلد امیدوار است که تخصص طولانی مدت خود را به عنوان یک بازاریاب و اپراتور بیت کوین برای کمک به هر پروژه در موقعیت یابی برند، جذب مشتری و کاوش در اعماق بیشتر بازار به ارمغان بیاورد.

در مجموع، هلد بيان کرد که فکر می‌کند «تابستان دی‌فای» بعدی، اصطلاحی که برای توصیف زمانی که فضای دی‌فای منفجر می‌شود، در سال ۲۰۲۵ روی بیت‌کوین اتفاق می‌افتد، یا اگر توسعه‌دهندگان به سرعت زیرساخت‌ها را ایجاد کنند، احتمالاً زودتر اتفاق می‌افتد. "این یک رنسانس بیت کوین DeFi خواهد بود."

هلد گفت : ارزش بیت کوین از مجموع هر دارایی رمزنگاری دیگر بیشتر است. "این بزرگترین دارایی است که قفل آن باز می شود و از آن پول در DeFi استفاده می شود، این بزرگترین فرصتی است که تا به حال در کریپتو وجود خواهد داشت."

خبرکاو