اخبار, فناوری, گوشی

Apple WWDC 2023: هر آنچه که انتظار داریم در رویداد بزرگ اپل ببینیم

WWDC 2023، کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل امسال، به سرعت نزدیک می شود و به نظر می رسد بهترین نسخه رویدادی باشد که در سال های اخیر دیده ایم. نه تنها احتمالاً مجموعه نرم‌افزارهای معمولی را در iOS، macOS و بقیه دریافت می‌کنیم، بلکه تقریباً مطمئناً سخت‌افزار جدیدی نیز وجود خواهد داشت – که ممکن است شامل هدست واقعیت مجازی اپل باشد که مدت‌ها شایعه شده بود.

در ۵ ژوئن ۲۰۲۳، با سخنرانی اصلی در ساعت ۱۰ صبح PT (13:00 به وقت شرقی / ۶ بعدازظهر BST / 6 ژوئن، ۳ بامداد ACT) آغاز می‌شود. این امر با تعداد زیادی پنل و نمایش‌های فناوری برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اپل، و همچنین برخی از آپشن های سخت‌افزاری جدیدی که مورد استقبال قرار می‌گیریم، دنبال خواهد شد.

دو محتمل ترین اعلامیه های سخت افزاری مک پرو جدید و هدست Apple VR هستند که پیش بینی می شود Apple Reality Pro نامیده شود. طبیعتاً، در این رویداد اعلان‌های نرم‌افزاری زیادی برای راضی نگه داشتن طرفداران اپل وجود خواهد داشت، از جمله پیش‌نمایش‌های iOS 17، iPadOS 17، macOS 14، watchOS 10 و tvOS 17.

سال گذشته، اپل از تراشه Apple M2 به همراه مک بوک ایر جدید و مک بوک پرو ۱۳ اینچی رونمایی کرد. در سال ۲۰۱۹، اپل یک مک پرو جدید را نیز معرفی کرد، و این احتمال وجود دارد که یک مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra به نمایش گذاشته شود.

بریم سر اصل مطلب

چیست؟ کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل

کی هست؟ ۵ تا ۹ ژوئن ۲۰۲۳

چگونه می توانم ثبت نام کنم یا تماشا کنم؟ فضا برای رویداد حضوری محدود است، اما می توانید برای شرکت در سایت توسعه دهنده اپل درخواست دهید. تماشای نسخه آنلاین برای همه رایگان خواهد بود.

آخرین اخبار WWDC 2023

۲۴ مه: اپل دعوت‌نامه‌های WWDC 2023 را ارسال کرده است و بسیاری به سراغ متخصصان واقعیت مجازی رفته‌اند و پیشنهاد می‌کنند که برخی از اعلان‌های VR یا AR در این رویداد داشته باشند.

۱۷ مه: اپل برنامه کامل WWDC 2023 را فاش می کند، از جمله یک اشاره بصری دیگر در مورد هدست واقعیت ترکیبی و زمان بندی ارائه اصلی خود در ۵ ژوئن (۱۰ صبح PT / 13:00 ET / 6 بعد از ظهر BST / 6 ژوئن، ۳ بامداد ACT).

۱۵ می: گزارش جدیدی از مارک گورمن از بلومبرگ حاکی از آن است که در WWDC 2023 شاهد مک‌بوک پروها با تراشه‌های جدید M3 نخواهیم بود و در عوض سخت‌افزار سال آینده عرضه خواهد شد. با این حال، انتظار داریم یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی جدید با تراشه M2 ببینیم.

۳۰ مارس: شایعات از سوی تحلیلگر معتبر اپل، مینگ چی کو، حاکی از آن است که برخی تاخیرها در تولید هدست AR/VR اپل باعث ایجاد «ابهام» در مورد دستگاه حاضر در WWDC 2023 شده است.

۲۹ مارس: اپل تاریخ برگزاری WWDC 2023 را اعلام می کند که از ۵ ژوئن آغاز می شود و تا ۹ ژوئن ادامه خواهد داشت. سخنرانی اصلی که از لحاظ تاریخی حاوی همه اخبار مهم است، در ۵ ژوئن برگزار می شود.

تاریخ های WWDC 2023

اپل اعلام کرده است که کنفرانس توسعه دهندگان آن از دوشنبه ۵ ژوئن تا جمعه ۹ ژوئن برگزار می شود.

اپل به طور منظم کنفرانس پنج روزه سالانه خود را برای ماه ژوئن برنامه ریزی می کند، پس تعجب آور نیست که انتظار داشته باشیم WWDC را دوباره در این زمان ببینیم.

اگر عمدتاً به اطلاعیه‌های بزرگ علاقه دارید، اپل گفته است که سخنرانی اصلی WWDC 2023 در ۵ ژوئن برگزار می‌شود و اکنون زمان دقیق شروع آن را داریم. اگر می‌خواهید تنظیم کنید، ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی / ۱ بعد از ظهر به وقت شرقی / ۶ بعد از ظهر به وقت محلی / ۶ ژوئن، ساعت ۳ صبح ACT شروع می‌شود.

آخرین شایعات WWDC 2023

شایعات سخت افزاری

به احتمال زیاد: Apple Reality Pro

رندر شایعه شده هدست Apple Reality Pro در پس زمینه خاکستری

(اعتبار تصویر: Ian Zelbo)

شایعات در مورد هدست واقعیت مجازی اپل امسال به طور پیوسته در حال افزایش است - و به نظر می رسد دعوت WWDC 2023 به لنزهای مورد استفاده در برخی از عینک های واقعیت مجازی اشاره دارد.

در حالی که بسیاری از تحلیلگران قابل اعتماد پیشنهاد کرده اند که هدست Apple Reality Pro (آنطور که شایعات نامیده می شود) در WWDC 2023 معرفی خواهد شد، شایعات دیگر حاکی از آن است که تاخیر در تولید می تواند منجر به از دست دادن آن در کنفرانس بزرگ توسعه دهندگان اپل شود.

در حال حاضر، ظاهر آن در کنار یک سیستم عامل xrOS جدید در WWDC به طور فزاینده‌ای محتمل به نظر می‌رسد، اما این احتمال وجود دارد که پیش‌نمایش توسعه‌دهنده قبل از عرضه کامل در اواخر سال جاری باشد. با توجه به این که سال ها شایعه شده است، از نظر ما خوب است.

به احتمال زیاد: Mac Pro (2023)

Apple Mac Pro در WWDC 2019 <a href= به نمایش درآمد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/r4gkroNaHHoVmbasvLK3Gg.jpg">

(اعتبار تصویر: Brittany Hosea-Small/ AFP/ Getty Images)

سال گذشته، امیدها برای Mac Pro جدید در WWDC 2022 زیاد بود، که به طور سنتی یک کنفرانس صنعتی بیش از یک رویداد محصول مصرفی است.

یک مک پرو، که یک ایستگاه کاری در سطح صنعتی است که یک گاجیلیون دلار هزینه دارد (بسیار خوب، نه به معنای واقعی کلمه)، برای اولین بار در برابر همه توسعه دهندگانی که ممکن است به طور منطقی روی یک ایستگاه کاری کار کنند یا حداقل با در نظر گرفتن آن ایستگاه کاری در حال توسعه هستند، کاملا مناسب است.

همچنین این آخرین محصول بزرگ اپل است که به سیلیکون داخلی اپل تغییر نکرده است، پس منطقی است که در نهایت ارتباط خود را با اینتل قطع کنیم و یک رایانه شخصی ایستگاه کاری Mac Pro 2023 جدید عرضه کنیم.

به احتمال زیاد: Apple M2 Ultra

لوگوهای تراشه های سری M اپل در پس زمینه ای چند رنگ

(اعتبار تصویر: آینده)

علاوه بر مک پرو جدید، انتظار داریم که یک M2 Ultra SoC نیز در WWDC 2023 به نمایش درآید. اپل قبلا تراشه های M2، M2 Pro و M2 Max را معرفی کرده است که آخرین لایه سیلیکونی باقی مانده M2 Ultra است. شروع کردن - آغاز - اولین.

اگر چیزی شبیه به M1 Ultra باشد، دو تراشه M2 Max به هم متصل خواهند شد تا به طور موثری قدرت آن تراشه را دو برابر کنند، که آن را برای رایانه های شخصی ایستگاه کاری مانند Mac Studio رده بالا مناسب می کند. دستگاه دوم از M1 Ultra استفاده می کند، اما مشخص نیست که این نوع تراشه به اندازه کافی برای چیزهایی که کاربران صنعتی به آن نیاز دارند قدرتمند است.

مک پرو ۲۰۱۹ دارای حداکثر ظرفیت ۱.۵ ترابایت حافظه بود. تراشه های سری M از حافظه یکپارچه استفاده می کنند و اگر M2 Ultra دو تراشه M2 Max باشد که با هم ترکیب شوند، حداکثر حافظه یکپارچه آن تنها ۲۵۶ گیگابایت خواهد بود. این تقریبا برای ویرایش یک فیلم مهم هالیوودی یا آهنگسازی یک قطعه ارکسترال با صدها نمونه کافی نیست که همگی به حافظه زیادی نیاز دارند.

با این حال، اگر قرار است M2 Ultra ظاهر شود، WWDC 2023 منطقی‌تر است.

احتمال دارد: مک بوک ایر ۱۵ اینچی

دختر شیک پوش با کیف دستی گوچی در حال کار بر روی لپ تاپ Apple Macbook Air

(اعتبار تصویر: Shutterstock)

در حال حاضر به نظر بسیار محتمل به نظر می رسد که در WWDC شاهد یک مک بوک ایر جدید باشیم - البته نه یک مدل جدید براق و مجهز به M3، بلکه یک نسخه مجهز به M2 با صفحه نمایش ۱۵ اینچی.

شایعات مبنی بر اینکه ما یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی را در WWDC امسال خواهیم دید داغ شده است، به طوری که مارک گورمن از بلومبرگ اکنون ادعا می کند که ما چندین مدل مک بوک را در این رویداد خواهیم دید.

گزارشی از Macworld ادعا کرده است که موجودی مک‌بوک ایر جدید و بزرگ‌تر در حال حاضر راه خود را به خرده‌فروشان باز کرده است، علی‌رغم این واقعیت که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. این بدان معناست که می‌توانیم شاهد یک راه‌اندازی غافلگیرکننده در WWDC باشیم - راهی عالی برای ایجاد هیاهو برای رویدادی مانند این.

ممکن است: یک iMac جدید

iMac (24 اینچی، 2021) در بالای میز نشان داده شده است

(اعتبار تصویر: آینده)

در نهایت، در سمت محاسبات، واقعا فقط iMac وجود دارد.

iMac (24 اینچی) دو سال پیش با استفاده از تراشه M1 جدید در آن زمان عرضه شد، پس قطعاً در انتظار ارتقا است. گزینه‌های رنگی جسورانه آن قطعاً آن را محبوب کرده است، به خصوص در مورد من، اما به نظر می‌رسد که این روند رنگی از آن زمان تاکنون ناپدید شده است.

ما دوست داریم یک iMac بنفش (M2) ببینیم، اما این یکی کمتر از Mac Pro در کتاب ما است.


شایعات نرم افزاری

iOS 17

یک آیفون در پس زمینه قرمز

(اعتبار تصویر: اپل)

اپل تقریباً به طور قطع iOS 17 را در WWDC 2023 معرفی خواهد کرد که جهش بعدی در سیستم عامل آیفون خواهد بود.

اکنون به نظر می‌رسد که iOS 17 می‌تواند به‌روزرسانی بزرگ‌تری از آنچه در ابتدا فکر می‌کردیم باشد، با یکی از تحلیلگران ادعا می‌کند که چندین مورد از « آپشن های درخواستی» را از طرفداران اپل ارائه می‌دهد.

دقیقاً آنچه هستند باید دید، اما انتظار داریم که که شاهد به‌روزرسانی‌های مهمی برای قطعات اصلی آیفون، مانند CarPlay، Siri و Messages باشیم. برای تجزیه و تحلیل عمیق تر از اینکه چگونه آیفون شما ممکن است به زودی تغییر کند، راهنمای هفت آرزوی ما برای iOS 17 را تحلیل کنید.

macOS 14

Stage Manager در macOS Ventura پنجره‌های Safari و Reminders <a href= را در کنار یکدیگر نشان می‌دهد." class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F6jnHZ9BxFErQ6rpcnvgNa.png">

macOS 13 Ventura (بالا) سال گذشته با ابزار Stage Manager جدید وارد بازار شد. (اعتبار تصویر: آینده)

در دهه گذشته، اپل هر سال نسخه جدیدی از نرم افزار را معرفی می کند که به مک هایش قدرت می دهد - و ما انتظار داریم که داستان مشابهی در WWDC 2023 باشد.

در حالی که macOS اغلب در مورد آپشن های جدید از iOS عقب می‌ماند، این بدان معناست که ما نکاتی در مورد آنچه ممکن است به سیستم عامل دسکتاپ اپل بیاید داریم. این می‌تواند شامل ویجت‌های دسکتاپ همه‌کاره‌تر باشد که اجازه آزاد شدن از مرکز اعلان‌ها را دارند، یا شاید حتی نسخه‌ای از جزیره دینامیک برای لپ‌تاپ‌های اپل.

هنوز روزهای اولیه برای شایعات macOS 14 است، اما با نزدیک‌تر شدن به WWDC 2023 و احتمال انتشار کامل سیستم عامل در اکتبر یا نوامبر ۲۰۲۳، انتظار داریم اطلاعات بیشتری بشنویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *