سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Apple Vision Pro برای بسیاری از چیزها خوب است، اما طراحی یکی از آنها نیست

من سعی کردم در Apple Vision Pro طراحی کنم و خوب پیش نرفت. (اعتبار تصویر: آینده / دن اولانوف) Apple Vision Pro نمایی اجمالی از آینده محاسباتی همهجانبه است. می توان کار واقعی را انجام داد و البته از ساعت ها سرگرمی 360 درجه لذت برد. اما، هر چه زمان بیشتری را صرف محاسبات فضایی اپل می‌کنید، محدودیت‌های آن را نیز بیشتر درک می‌کنید، و من یک مورد بزرگ پیدا کرده‌ام. من از اواخر دهه 1970 روی هر پلتفرم محاسباتی مجازی طراحی کرده ام. ...
بررسی اپل ویژن پرو
من سعی کردم در Apple Vision Pro طراحی کنم و خوب پیش نرفت. (اعتبار تصویر: آینده / دن اولانوف)

Apple Vision Pro نمایی اجمالی از آینده محاسباتی همهجانبه است. می توان کار واقعی را انجام داد و البته از ساعت ها سرگرمی 360 درجه لذت برد. اما، هر چه زمان بیشتری را صرف محاسبات فضایی اپل می‌کنید، محدودیت‌های آن را نیز بیشتر درک می‌کنید، و من یک مورد بزرگ پیدا کرده‌ام.

من از اواخر دهه 1970 روی هر پلتفرم محاسباتی مجازی طراحی کرده ام. اول، من این کار را در BASIC روی یک ضبط کننده برنامه تگزاس اینسترومنتز انجام دادم (آن را روی نوار کاست ضبط می کرد) که در آنجا مختصات را برای ترسیم پرنده در حال پرواز ترسیم کردم. بعداً برنامه‌های طراحی ابتدایی را در Commodore 64 پیدا کردم و در اولین مکینتاش عاشق MacPaint شدم. همانطور که چندین نسخه و پلتفرم (دسکتاپ و موبایل) را به طور کامل ارتقاء دادم، یکی از موارد ثابت این بود که همیشه می‌توانستم از آنها استفاده کنم. ایجاد هنر بر روی بهترین iPad با قلم اپل نه تنها معادل قلم روی کاغذ است، بلکه انعطاف پذیرتر و مسلماً بهتر است.

Apple Vision Pro و visionOS اولین پلتفرمی هستند که در آن طراحی از هر نوعی تقریبا غیرممکن است. حالا، اگر به زیر نگاه کنید، خواهید دید که من در حالی که اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل را پوشیده بودم، کمی هنر خلق کردم، اما این کار بسیار خسته کننده و دشوار بود.

طراحی اپل ویژن پرو

انجام این نقاشی ساده خیلی سخت بود. (اعتبار تصویر: آینده)

همانطور که کتابخانه برنامه های Vision Pro رشد می کند ( اکنون حداقل 1000 وجود دارد )، تعداد برنامه های ایجاد هنر نیز افزایش می یابد. با این حال، بیشتر برنامه هایی که من پیدا کرده و امتحان کرده ام، به نظر می رسد که همه آنها توسط یک توسعه دهنده ساخته شده اند. هیچ مشکلی با این برنامه ها وجود ندارد - در واقع، بیشتر شبیه برنامه های طراحی که در iPad و حتی ویندوز 11 پیدا می کنید، هستند. مشکل اصلی طراحی با کنترل‌های سیستم اصلی ویژن پرو است: نگاه و حرکات.

شرط جدول در اینجا برای اطمینان از اینکه شما می توانید قلم مجازی را روی کاغذ دیجیتال قرار دهید این است که سیستم نه تنها بداند شما به کجا نگاه می کنید، بلکه بداند شما به کجا اشاره می کنید. در Vision Pro، متوجه شده‌ام که این می‌تواند یکی از موارد قطع ارتباط در استراتژی محاسبات فضایی اپل باشد. بیشتر اوقات، ما به دنبال هر جایی هستیم که قصد داریم کار کنیم، اما نه همیشه.

Vision Pro همیشه نگاه شما را برای کنترل در اولویت قرار می دهد و اگر در حین حرکت روی هدف اصلی خود به چیز دیگری نگاه کنید، شی متمرکز بر نگاه را تغییر می دهید و نه شی مورد نظر اصلی خود را.

در هنر این موضوع جزئی تشدید می شود. همانطور که نقاشی می‌کشم، چشمانم دائماً بین مواد منبع و هنر، و گاهی اوقات در سراسر هنر به این سو و آن سو می‌چرخند تا ببینم چگونه کل چیز در حال جمع شدن است (یا نیست).

برخی از برنامه‌های هنری Vision Pro، مانند Doodle، برای این کار مجهز هستند. آنها یک نمایش بصری از نگاه شما را به شکل یک مکان نما نیمه شفاف اعمال می کنند (مشابه آنچه در iPad هنگام استفاده از پد لمسی یا ماوس می بینید) پس همیشه می دانید که قلم به کاغذ دیجیتالی کجا می خورد. متأسفانه، برنامه های هنری دیگری وجود دارند که از این کار اجتناب می کنند و خوب، آنها بی فایده هستند.

هر بار که سعی می کردم در میز طراحی نقاشی بکشم، به بوم نقاشی ام نگاه می کردم، انگشتانم را نیشگون می گرفتم و سپس به جایی که فکر می کردم قلم می افتد ضربه می زدم. گاهی اوقات حق با من بود، معمولاً اشتباه می کردم. هیچ کس نمی تواند اینطور نقاشی کند.

حتی در برنامه‌هایی مانند Doodle که مکان‌نما ظاهر می‌شود، این یک شی بی‌حرکت است که از دقت پشتیبانی نمی‌کند. اشکالات متعددی وجود دارد مانند خطوطی که بدون اینکه من واقعاً برای ترسیم خرج کنم ظاهر می شوند یا خطوطی که اصلاً ظاهر نمی شوند. اوه، و آیا اشاره کردم که این برنامه هر بار به صورت پیش فرض کاغذ سیاه می شود؟ ظاهراً باید برای کنترل هایی مانند «بوم من را سفید کن» اشتراک بپردازید. همچنین دارم یاد می‌گیرم که بالا گرفتن دست و تکان دادن آن به اطراف، کمترین راه طبیعی برای کشیدن است. شاید نقاشان احساس متفاوتی داشته باشند.

من بیهوده برای یک برنامه طراحی مناسب جستجو کردم، اما تا لحظه نوشتن این مقاله، هیچ کدام وجود ندارد. چیزی که من فکر می‌کنم لازم است، در حالی که از Vision Pro استفاده می‌کنید، راهی برای طراحی با Apple Pencil بر روی یک Trackpad جادویی یا نوعی پد دیجیتالی تغییر یافته است. آنچه روی صفحه می بینید، نمایش مجازی دست شما، مداد و یک بوم غول پیکر است. شاید بتوانیم جوهرهای دیجیتال رنگی داشته باشیم که بتوانید در آنها فرو بروید، به علاوه یک کشوی مجازی پر از ابزار با لغزنده های فشاری و کششی که در داخل آن برای راهنمایی ها و ابزارهای مختلف پنهان شده است.

چیزی که من می گویم این است که اگر طراحی روی Vision Pro تا به حال کار کند، ما به تفکری خارج از چارچوب نیاز داریم زیرا آنچه تا کنون داریم یک شکست هنری حماسی است.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

سردبیر ایالات متحده

لنس که 35 سال کهنه کار صنعت و روزنامه‌نگار برنده جوایز بود ، از زمانی که رایانه‌های شخصی به اندازه چمدان بودند و «آنلاین» به معنای «انتظار» بود، فناوری را پوشش می‌داد. او سردبیر سابق Lifewire، سردبیر Mashable، و قبل از آن، سردبیر PCMag.com و معاون ارشد محتوا برای Ziff Davis, Inc است. او همچنین یک ستون فناوری هفتگی و محبوب نوشت. برای رسانه ای به نام ارتقا.

لنس اولانوف در برنامه های خبری ملی، بین المللی و محلی از جمله Live with Kelly and Ryan، Fox News، Fox Business، Today Show ، Good Morning America، CNBC، CNN و BBC به طور مکرر ظاهر می شود.

خبرکاو