سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Apple Vision Pro با یک معضل حالت مهمان همراه است – می توانید عشق را به اشتراک بگذارید اما نمی توانید تنظیمات را حفظ کنید

(اعتبار تصویر: اپل) Vision Pro تازه راه‌اندازی شده اپل با حالت مهمان عرضه می‌شود، اما به نظر می‌رسد به طرز ناامیدکننده‌ای محدود است. به نظر می رسد که اپل (با اکراه)، حالت «کاربر مهمان» را در نظر گرفته است تا کاربران دستگاه جدید براق خود را بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات و داده های شخصی شما با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارند. با این اوصاف، اگر امیدوارید که ...
زنی <a href= که اپل ویژن پرو را به تن داشت در حالی که در هواپیما با سایر مسافران کنارشان بود." class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tiWCUTmgKpQsjTbRgVBQmE.jpg">
(اعتبار تصویر: اپل)

Vision Pro تازه راه‌اندازی شده اپل با حالت مهمان عرضه می‌شود، اما به نظر می‌رسد به طرز ناامیدکننده‌ای محدود است. به نظر می رسد که اپل (با اکراه)، حالت «کاربر مهمان» را در نظر گرفته است تا کاربران دستگاه جدید براق خود را بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات و داده های شخصی شما با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارند. با این اوصاف، اگر امیدوارید که این حالت مانند حالت مهمان در سایر دستگاه‌هایی باشد که به آن‌ها عادت کرده‌ایم، باید دوباره فکر کنید.

در حالی که دوستان و خانواده می توانند جادوی Vision Pro را در دستگاه کاربر تجربه کنند، طبق گفته 9to5Mac، دستگاه هیچ یک از تنظیمات آنها را ذخیره نخواهد کرد. این بدون شک برای هر کسی که آن را به امید اینکه بتواند آن را با گروهی به اشتراک بگذارد - مانند سایر اعضای خانواده خود - ناامید کننده خواهد بود. همچنین، حالت مهمان به شما امکان می‌دهد «برنامه‌ها و تجربیات خاصی را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید»، که به نظر می‌رسد امکان اشتراک‌گذاری در همه برنامه‌ها وجود ندارد.

پس ، کاربران مهمان تنها تنظیمات و قابلیت های برنامه محدودی خواهند داشت، تنظیمات از هیچ جلسه ای ذخیره نمی شوند و Vision Pro در واقع حتی داده های کالیبراسیون مهمان را نیز ذخیره نمی کند. اگر مهمانی بخواهد از Vision Pro کاربر خاصی غیر از خودش استفاده کند، باید هر بار فرآیند کالیبره کردن ردیابی چشم، اسکن دستی و جفت کردن درج های نوری ZEISS را انجام دهد.

یکی <a href= از کارکنان اپل استور به مشتری نحوه استفاده از هدست ویژن پرو را نشان می دهد." class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAJ9Sx82StQKrJz66DxRFe.jpg">

(اعتبار تصویر: اپل)

نگرانی های احتمالی برای ویژن پرو

این نیز به دلیل محدودیت فنی نیست، اپل تصمیم گرفت که اینگونه باشد. اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده فقط بخواهد آن را بچرخاند و آن را امتحان کند، این خیلی بد نیست. با این حال، با برچسب قیمت 3500 دلاری، برخی از مردم احتمالاً آن را خریدند به این امید که بتوانند آن را با افرادی که با آنها زندگی می کنند به اشتراک بگذارند.

این حالت مهمان انجام این کار را دشوار می کند و کاربران و مهمانان را از استفاده چندباره از آن منصرف می کند. تا آنجا که ما می دانیم، در حال حاضر شرایط به همین شکل است - شما می توانید یک حساب کاربری اصلی، به علاوه حالت مهمان داخلی داشته باشید، اما هیچ گزینه ای برای ایجاد حساب های جداگانه (مهمان یا غیره) وجود ندارد.

اگرچه برای اپل کاملاً بی سابقه نیست، می توانم تصور کنم که این خبر ناامیدکننده ای برای برخی از گیرندگان Vision Pro باشد. برای مثال، آی‌پد آپشن های خاصی برای اشتراک‌گذاری مهمان ندارد، اما این واقعاً مانع اشتراک‌گذاری آی‌پد با مردم نمی‌شود، و حالت مهمان احتمالاً به آن چیز زیادی اضافه نمی‌کند. برای اینکه بتوانید اصلاً از Vision Pro استفاده کنید، باید حداقل آن را روی صورت و چشمان خود کالیبره کنید، پس داستان متفاوت است.

ما منتظر ورود Vision Pro به فروشگاه های ایالات متحده در تاریخ 2 فوریه هستیم و بازبینان قبلاً شروع به ارسال اولین برداشت های خود از دستگاه کرده اند. من می توانم ببینم که این یک نقطه ضعف واقعی است که کاربران درباره آن صحبت می کنند - اما آیا اپل را متقاعد می کند که حالت مهمان را تغییر دهد؟ از آنجایی که این یک راه‌اندازی جسورانه نسل اول برای اپل است، کاربران مایلند اجازه دهند چشم انداز آن توسعه یابد و به آن فرصت بدهند. امیدواریم که اپل این اراده خوب را از بین نبرد.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

کامپیوتر نویس

کریستینا یک نویسنده محاسباتی مقیم بریتانیا است و به همه چیزهای محاسباتی، نرم افزاری، فناوری، ریاضیات و علوم علاقه مند است. او قبلاً مقالاتی در مورد فرهنگ عامه، اقتصاد و موضوعات متفرقه دیگر نوشته است.

او علاقه شخصی به تاریخ ریاضیات، علم و فناوری دارد. به ویژه، او از نزدیک هوش مصنوعی و بحث های با انگیزه فلسفی را دنبال می کند.

خبرکاو