متن خبر

Apple Pay Later می تواند شما را واجد شرایط کمک مالی محدود خود کند

Apple Pay Later می تواند شما را واجد شرایط کمک مالی محدود خود کند

اخبارApple Pay Later می تواند شما را واجد شرایط کمک مالی محدود خود کند
شناسهٔ خبر: 267016 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

سرویس Pay Later اپل ظاهراً چند هفته دیگر برای مشتریان آمریکایی باقی مانده است، اما شایعات حاکی از آن است که این غول فناوری شما را مجبور می کند قبل از کمک مالی خود از موانع مهمی عبور کنید.

سرویس Pay Later که در ژوئن 2022 اعلام شد اما هنوز در حال آزمایش است، به شما امکان می‌دهد هر خرید Apple Pay را به چهار پرداخت با بهره صفر در مدت شش هفته تقسیم کنید. اما بلومبرگ (در برگه جدید باز می‌شود) او میگوید که باید ثابت کنید که «در گذشته مشتری خوبی بوده‌اید» بر اساس سابقه هزینه‌های خود و «حتی اینکه مالک کدام یک از دستگاه‌های شرکت» هستید.

اپل همچنین ظاهراً تحلیل خواهد کرد که آیا مشتریان برای کارت اعتباری Apple Card درخواست داده‌اند یا خیر و چه کارت‌های دیگری به حساب‌های Apple Pay آنها مرتبط هستند. به عبارت دیگر، برای دسترسی به سرویس «اکنون بخرید، بعداً بپردازید» (که اغلب به عنوان «BNPL» نامیده می‌شود) به یک امتیاز اعتباری خوب و ترجیحاً سابقه خرید کالا از فروشگاه اپل نیاز دارید.

نیاز به واجد شرایط بودن برای اعتبار BNPL چیز جدیدی نیست، اما نیاز به اثبات اینکه مشتری خوبی برای یک غول فناوری مانند اپل بوده اید، کمتر رایج است. Apple Pay Later بسیار مهم است زیرا این اولین باری است که اپل از پلتفرم پرداخت داخلی خود استفاده می کند و آن را به یک شرکت خدمات مالی کامل تبدیل می کند.

یک آیفون در پس‌زمینه خاکستری <a href= که Apple Pay Later را نشان می‌دهد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/MQJhBZHXVfETR9WuG6Vdh9.jpg">

مثال بالا نشان می‌دهد که پرداخت‌های Apple Pay Later چگونه کار خواهند کرد. (اعتبار تصویر: اپل)

Apple Pay بدون بحث نبوده است، زیرا اپل در حال حاضر به دلیل محدودیت دسترسی به اشخاص ثالثی که می‌خواهند خدمات کیف پول تلفن همراه را برای دستگاه‌های iOS توسعه دهند، با تنظیم‌کننده‌های ضدانحصار اتحادیه اروپا (در برگه جدید باز می‌شود) وارد بحث شده است. اما مهم‌تر برای دارندگان آیفون فعلی، کمک مالی است که Pay Later وعده داده است که متاسفانه بسیار محدود است.

با Pay Later، که در زمان راه اندازی فقط در ایالات متحده خواهد بود، می توانید خریدهای Apple Pay را در مدت شش هفته به چهار پرداخت مساوی تقسیم کنید، بدون بهره یا هیچ کارمزدی. طبق گفته بلومبرگ، به سادگی از شما پرسیده می شود که چقدر می خواهید در برنامه Apple Pay وام بگیرید و با مبلغ تایید شده باز می گردد.

در حالی که این می تواند برای کسانی که می خواهند هزینه یک خرید گران قیمت (به عنوان مثال، یک مک بوک پرو 16 اینچی اپل (2023)) را در چند چرخه صورتحساب کارت اعتباری تقسیم کنند مفید باشد، اما واقعاً گزینه های موجود را بهبود نمی بخشد. از شرکت هایی مانند Paypal یا Affirm (که 0٪ سود را در دوره های طولانی تر ارائه می دهند).


تجزیه و تحلیل: به بانک اپل خوش آمدید

یک آیفون در پس‌زمینه خاکستری <a href= که Apple Pay Later را نشان می‌دهد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uiBFywjM4CMHRbyb8JBsp9.jpg">

(اعتبار تصویر: اپل)

این نشانه روزگاری است که بزرگ‌ترین حوزه توسعه و نوآوری اپل در سال 2023 ظاهراً خدمات مالی است، نه محصولاتی که آن را به با ارزش‌ترین شرکت جهان تبدیل کرده‌اند.

اخیراً شایعاتی شنیدیم مبنی بر اینکه سرویس اشتراک آیفون اپل با وجود تاخیرها هنوز در راه است و اکنون به نظر می رسد که Apple Pay Later نیز به زودی راه اندازی شود. هر دو سرویس پاسخی به بحران هزینه زندگی هستند که محصولات اپل را از دسترس بسیاری خارج کرده است. اما آنها همچنین یک تقویت مالی مفید برای غول فناوری خواهند بود، که از هر تراکنش Apple Pay یک کاهش کوچک می گیرد.

اگر اتحادیه اروپا واقعاً تصمیم بگیرد که این غول فناوری مانع از دستیابی رقبا به کیف پول موبایل iOS خود شده است، ممکن است برخی از این درآمدهای اپل ضربه بخورد و جریمه احتمالی آن تا 39 میلیارد دلار گزارش شده است (در برگه جدید باز می شود. ) . اما اپل احتمالاً از پیگیری پرداخت‌های تلفن همراه خود منصرف نخواهد شد - و این خبر خوبی برای طرفداران Apple Pay است که منتظر راه‌اندازی سرویس Pay Later آن بودند.

شرم آور است که وام های بدون بهره Pay Later بیش از شش هفته ارائه نمی شود - از آنجایی که باید فقط دو هفته پس از خرید شروع به پرداخت آن کنید، این می تواند محبوبیت اولیه آن را محدود کند.

اما حرکت به سمت یک وام دهنده مالی تمام عیار، که ظاهراً اپل را درگیر ایجاد یک تجارت جداگانه برای رسیدگی به تأییدیه ها کرده است، برای این شرکت بسیار بزرگ است، پس ممکن است با احتیاط شروع به کار کند. از آنجایی که این سرویس در ماه های اخیر با کارمندان آزمایش شده است، بلومبرگ می گوید Apple Pay Later باید «در هفته های آینده» وارد بازار شود. در عین حال، می توانید با تحلیل راهنمای ما برای بهترین نرم افزار مالی شخصی آماده شوید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است