متن خبر

Apkudo، یک پلتفرم برای مدیریت دستگاه های متصل، 37.5 میلیون دلار جمع آوری می کند

Apkudo، یک پلتفرم برای مدیریت دستگاه های متصل، 37.5 میلیون دلار جمع آوری می کند

اخبارApkudo، یک پلتفرم برای مدیریت دستگاه های متصل، 37.5 میلیون دلار جمع آوری می کند
شناسهٔ خبر: 267004 -
خبرکاو:

Apkudo، یک استارت‌آپ مستقر در بالتیمور که پلتفرمی را برای کمک به مدیریت، فروش و آزمایش دستگاه‌های متصل مانند تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها توسعه می‌دهد، امروز اعلام کرد که ۳۷.۵ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری C به رهبری صندوق رهبری شرکای بسته و پایپر سندلر جمع‌آوری کرده است. بانکداری تجاری با مشارکت MissionOG، Harbert Growth، Grotech Ventures، Lavrock Ventures و Point Field Partners. منابع به TechCrunch می‌گویند که این دور، که مجموع درآمد Apkudo را به 75 میلیون دلار می‌رساند، ارزش شرکت را حدود 300 میلیون دلار پس از پول می‌کند.

جاش متیوز، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل این شرکت او میگوید که درآمد حاصل از آن صرف توسعه تیم‌های مهندسی Apkudo، ایجاد عملکرد شرکت در بازار و ایجاد حضور فیزیکی در خارج از ایالات متحده خواهد شد.

متیوز گفت: «مدیریت تصمیم گرفت اکنون افزایش قیمت داشته باشد تا بتوانیم به تقاضاهای شدید بازار برای پلتفرم Apkudo پاسخ مناسب دهیم. "مشتریان ما همچنین از ما می‌خواهند که با آنها فراتر از تحرک و محاسبات توسعه دهیم و در عین حال در اروپا، آسیا و خاورمیانه با هم کار کنیم."

متیوز، یک مهندس سیستم عامل تعبیه شده با آموزش، Apkudo را در سال 2011 با بن لسلی، که در دوران دانشجویی در دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا با او آشنا شد، شروع کرد. این دو به دنبال ایجاد سرویسی بودند که شرکت‌ها بتوانند از آن برای کشف تدارکات زنجیره تامین برای دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و پوشیدنی‌ها استفاده کنند، تا با هدف به حداکثر رساندن ارزش حاصل از فروش مجدد، تعمیر و استفاده مجدد آن دستگاه‌ها.

مارتین آرس، رئیس مدیریت دارایی در Closed Loop Partners، بر بخش پایداری ماموریت Apkudo تاکید کرد و اشاره کرد که کمتر از 20 درصد از وسایل الکترونیکی در سراسر جهان جمع‌آوری، مرمت یا بازیافت می‌شوند - که هر سال 50 میلیارد دلار ارزش از دست می‌دهد. او گفت : «ارزش زیادی در دستگاه‌های متصل موجود در بازار امروز وجود دارد. افزایش عمر مفید آنها و نگهداری این مواد ارزشمند در گردش و دور از محل های دفن زباله و محیط زیست، بخش مهمی از تسریع اقتصاد دورانی است.

از طریق Apkudo، شرکت‌هایی مانند اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند تجارب تجارت دستگاه را برای مشتریان ایجاد کنند. Apkudo به مواردی مانند درجه بندی و قیمت گذاری دستگاه ها رسیدگی می کند. اما همچنین می تواند آزمایشاتی را چه در آزمایشگاه و چه در میدان انجام دهد.

به گفته متیوز، Apkudo از هوش مصنوعی در طیف وسیعی از وظایف استفاده می کند، مانند پیش بینی فروشگاه های خرده فروشی، مراکز حمل و نقل و مراکز توزیع بیشترین احتمال گم شدن یا دزدیده شدن دستگاه ها را دارند. در طول بازرسی، الگوریتم‌های Apkudo سعی می‌کنند بین لکه‌ها، خراش‌ها، تراشه‌ها و ترک‌ها تمایز قائل شوند تا وضعیت کلی یک دستگاه را ارزیابی کنند.

متیوز گفت: «Apkudo این است که چگونه همه بازیکنان در زنجیره تأمین دستگاه متصل می‌توانند پاسخ‌های بلادرنگ به سؤالات موجودی، کیفیت و قیمت دستگاه دریافت کنند - نه تنها در سازمان خود، بلکه در سراسر شبکه شریک جهانی خود. پلتفرم Apkudo به‌جای جمع‌آوری مقادیر زیادی از سرمایه‌های خطرپذیر و سپس امید به یافتن مناسب بازار محصول، سرمایه‌ای کارآمد با حل نیازهای پیچیده‌ترین خریداران ایجاد کرد.

مشتریان Apkudo شامل نام‌های بزرگی مانند FedEx، T-Mobile و Asurion می‌شوند و متیوز او میگوید که اندازه پایگاه مشتریان این شرکت نسبت به فوریه گذشته 30 درصد رشد داشته است. او ارقام درآمد را فاش نکرد، اما اجازه داد که درآمد سالانه 180 کارمند Apkudo نسبت به سال گذشته حدود 141 درصد رشد داشته است.

بدون شک تقویت تجارت، تقاضای رو به رشد، به طور گسترده، برای راه حل های مدیریت زنجیره تامین است. بر اساس گزارش Markets and Markets، پیش‌بینی می‌شود که فروش جهانی نرم‌افزار مدیریت زنجیره تامین در سال 2025 از 14.3 میلیارد دلار در سال 2019 به 24.5 میلیارد دلار افزایش یابد. این به رغم این واقعیت است که سرمایه گذاری VC استارت آپ های زنجیره تامین نشانه هایی از کاهش را نشان می دهد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است