سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Aniai با 12 میلیون دلار یک ربات همبرگر را به رستوران می آورد

Aniai ، استارت آپی که یک ربات کباب برگر به نام Alpha Grill ساخته است، امروز اعلام کرد که 12 میلیون دلار جمع آوری کرده است و مجموع درآمد خود را به 15 میلیون دلار رسانده است. این پول صرف راه اندازی اولین کارخانه تولیدی آن به نام Factory One در کره جنوبی می شود. این شرکت همچنین یک پلت فرم نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی را برای ربات به نام آلفا کلود ...

Aniai ، استارت آپی که یک ربات کباب برگر به نام Alpha Grill ساخته است، امروز اعلام کرد که 12 میلیون دلار جمع آوری کرده است و مجموع درآمد خود را به 15 میلیون دلار رسانده است. این پول صرف راه اندازی اولین کارخانه تولیدی آن به نام Factory One در کره جنوبی می شود. این شرکت همچنین یک پلت فرم نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی را برای ربات به نام آلفا کلود مستقر خواهد کرد.

پذیرش ربات در کسب و کار رستوران در حال محبوب شدن است، زیرا می تواند به رستوران ها کمک کند تا نقاط دردناک خود مانند کمبود نیروی کار و مشکلات افزایش دستمزد را برطرف کنند . طبق یک گزارش تحقیقاتی ، رباتیک به رستوران ها امکان می دهد 30 تا 70 درصد از هزینه های نیروی کار را صرفه جویی کنند و رستوران ها می توانند بیش از 80 درصد موقعیت های رستوران را با روبات ها جایگزین کنند .

گانپیل هوانگ، مدیر عامل شرکت Aniai گفت: «شاخه‌های زنجیره‌ای برگر در هر شیفت، شش تا هشت کارمند آشپزخانه را برای گریل کردن برگر استخدام می‌کنند. آلفا گریل به رستوران ها این امکان را می دهد که فقط یک کارمند را برای کباب کردن همبرگر درگیر کنند.

استارت‌آپ مستقر در نیویورک او میگوید که امسال Factory One را راه‌اندازی می‌کند تا تقاضای رو به رشد بازار برای آلفا گریل را برآورده کند، با حدود 500 پیش‌سفارش برای تحویل در سه ماهه اول سال 2024. تأسیسات تولیدی آن قادر به تولید بیش از 1000 ربات در سال آلفا گریل دو طرفه این شرکت که در سال 2022 راه اندازی شد، می تواند 200 نان شیرینی در ساعت یا هشت نان را به طور همزمان بپزد (بعد از اینکه کارکنان انسانی آنها را روی یک گریل قرار دادند).  

نرم‌افزار هوش مصنوعی مبتنی بر ابر و حسگر بینایی بی‌درنگ آلفا گریل را قادر می‌سازد تا محیط را درک کند، رنگ بته‌های روی یک گریل را شناسایی کند و بر دما، شکل و کیفیت آن‌ها نظارت کند. اگر پتی کاربر با دستور العمل ها، مشخصات و الزامات پخت آن مطابقت نداشته باشد، آلفا گریل فوراً کارکنان آشپزی را برای اطمینان از کنترل کیفیت مطلع می کند.

هوانگ به TechCrunch بيان کرد که این استارتاپ در حال حاضر در حال توسعه محصول دوم خود، Alpha Kitchen است. با عرضه پیش‌بینی‌شده در سال 2025، آشپزخانه آلفا می‌تواند کل فرآیند تهیه همبرگر، از پخت نان‌ها و نان تست تا توزیع سبزیجات و سایر مواد را به‌طور خودکار انجام دهد.

Aniai در حال حاضر به هفت مشتری خدمات می دهد، از جمله زنجیره های همبرگر فست فود در کره جنوبی، CJ Freshway، BAS Burger و DownTowner. همچنین از سال گذشته آلفا گریل را با زنجیره های همبرگر در ایالات متحده آزمایش کرده است. این شرکت او میگوید که از جدیدترین سرمایه‌ها برای سرعت بخشیدن به توسعه خود در ایالات متحده و کره جنوبی استفاده خواهد کرد.

Aniai بخشی از صنعت رو به رشد اتوماسیون آشپزخانه است . شرکت های دیگر در این فضا عبارتند از Miso Robotics که پشت فلیپی، یک ربات همبرگر است. Botinkit، سازنده ربات های آشپزی در چین؛ و سرآشپز رباتیک در سانفرانسیسکو.

InterVest به همراه سرمایه‌گذاران جدید SV Investment، Ignite Innovation بریتانیا و یکی از حامیان قبلی، Capstone Partners، آخرین سرمایه‌گذاری را رهبری کرد.

این استارت آپ که در سال 2020 تأسیس شد، تا دسامبر 2023 30 کارمند داشت.

خبرکاو