متن خبر

Andreessen Horowitz از بازار سپرده ModernFi برای بانک ها حمایت می کند

Andreessen Horowitz از بازار سپرده ModernFi برای بانک ها حمایت می کند

اخبارAndreessen Horowitz از بازار سپرده ModernFi برای بانک ها حمایت می کند
شناسهٔ خبر: 266457 -
خبرکاو:

بانک‌ها به فین‌تک‌ها اجازه نمی‌دهند در استفاده از فناوری همه لذت ببرند و فرصتی برای استارت‌آپ‌ها فراهم می‌کنند تا به آنها نشان دهند چه چیزی به دست آورده‌اند.

همانند شرکت‌هایی مانند Flourish Fi، Treasury Prime، Savana و Amount که نرم‌افزارهایی را برای بانک‌ها ارائه می‌کنند، ModernFi بازاری را برای بانک‌ها فراهم می‌کند تا سپرده‌های خود را در صورت تقاضا مبادله کنند.

پائولو برتولوتی توضیح داد: بانک‌ها معمولاً از سپرده‌ها برای اعطای وام استفاده می‌کنند، که آنها را در یکی از دو موقعیت قرار می‌دهد: یا سپرده‌های زیادی دارند و فرصت‌های وام‌دهی یا سرمایه‌گذاری کافی ندارند، یا سپرده‌های کافی برای پرداخت وام ندارند. بنیانگذار و مدیر عامل ModernFi.

برای بانک‌هایی که به سپرده‌های اضافی نیاز دارند، برخی از راه‌حل‌ها افتتاح شعبه جدید یا استخدام مدیران روابط بیشتر برای افزایش هزینه‌های بازاریابی است.

با این حال، برتولوتی، که پیشینه او در تحقیقات عملیات مهندسی مالی است، بيان کرد که طی 20 سال گذشته روندی به وجود آمد که بانک ها مستقیماً از سایر مؤسسات از طریق بازار تأمین مالی عمده فروشی که به بازار 2.3 تریلیون دلاری رشد کرده است، سپرده خریداری کردند.

او گفت : "این یک بازار خارج از بورس است، به این معنی که هیچ بازار یا صرافی وجود ندارد و بازار بسیار قدیمی و غیرشفاف است. " «این واقعاً روابطی است که توسط کارگزاران هدایت و اداره می‌شود، جایی که شما مدیران مالی بانک‌ها را دارید که اساساً تلفن را برمی‌دارند، با بانک‌ها و کارگزاران دیگر تماس می‌گیرند و سعی می‌کنند قیمت بازار را درک کنند و سعی در یافتن نقدینگی دارند.»

با مشاهده روابط دوجانبه، ModernFi در سال 2022 توسط Bertolotti و Adam DeVita تاسیس شد تا بازاری شفاف ایجاد کند که بانک‌ها را به تبادل سپرده‌ها در صورت تقاضا متصل می‌کند. همچنین به بانک‌ها کمک می‌کند تا اندازه ترازنامه را مدیریت کرده و درآمد بالقوه کسب کنند. در حال حاضر با بانک های مستقر در ایالات متحده با دارایی های بین 500 تا 100 میلیارد دلار کار می کند.

برتولوتی گفت، از آنجایی که فین‌تک‌ها با بانک‌های کوچک‌تر همکار شده‌اند، آنها نیز با این وضعیت مواجه شده‌اند. آن‌ها می‌خواهند کوچک بمانند، اما از درآمد مبادله‌ای که با حمایت مالی از یک فین‌تک به دست می‌آید نیز لذت ببرند.

او گفت : «ما سناریوهایی را دیده‌ایم که در آن شریک فین‌تک آنقدر سریع رشد می‌کند که بانک باید به آن‌ها بگوید که حامی دیگری پیدا کنند. ما می‌توانیم به این بانک‌های حامی وصل شویم و راهی برای آن‌ها ارائه دهیم که سپرده‌ها را به ما تخلیه کنند تا بتوانند کاری را که می‌خواهند انجام دهند. شما به یک بازار بین بانکی سالم نیاز دارید تا لبه ها را هموار کنید، و ما واقعاً اینگونه می بینیم.

ModernFi کارمزد تراکنش، حساب یا راه‌اندازی را دریافت نمی‌کند، اما بخشی از بازدهی را که بانک‌ها روی سپرده‌ها می‌پردازند، می‌گیرد. این شرکت در این مرحله مقداری درآمد دارد، اما برتولوتی از بیان جزئیات خودداری کرد.

این شرکت همچنین آخرین استارت آپی است که توجه سرمایه گذاران را برای نرم افزار بانکی خود جلب کرده است و 4.5 میلیون دلار سرمایه اولیه را جذب کرده است. Andreessen Horowitz دور را رهبری کرد و مدیران و بنیانگذاران JPMorgan Chase، AWS، Coinbase، Q2 و BlackRock به او پیوستند.

دیوید هابر، شریک عمومی در Andreessen Horowitz، در اظهار نظر در مورد افزایش افزایش، در بیانیه ای کتبی گفت: «پس از یک دهه از توقف نسبتا، این بازار به طور فزاینده ای پویا شده است و پایه ای قوی برای تجارت ModernFi ایجاد می کند. ModernFi با بازار مجهز به فناوری، راه حل بین بانکی برای کسانی است که به دنبال کسب درآمد از سپرده های مازاد هستند و سایرین که نیاز به دسترسی به مدیریت ترازنامه در صورت تقاضا دارند.

برتولوتی قصد دارد از این بودجه برای رشد استفاده کند، از جمله استخدام در مهندسی، مشارکت بانکی و انطباق، و توسعه محصول مربوط به ادغام با شرکای بانکی و گسترش انواع منابع مالی موجود از طریق بازار خود.

سرمایه‌گذاری همچنین به بانک‌هایی در هر دو طرف بازار می‌رود که از منابع متنوع و پایدار تأمین مالی از بانک‌های متعدد بهره می‌برند. برای آن دسته از بانک‌هایی که در سمت دریافت‌کننده قرار دارند، ModernFi در تلاش است تا به آنها کمک کند تا هر گونه ریسک همتای خود را حذف کنند و در عین حال میزان بیمه FDIC را که می‌تواند ارائه دهد افزایش دهد.

وی گفت : «امروز ما سپرده‌های تقاضایی را انجام می‌دهیم که یکی از منابع تأمین مالی برای بانک‌ها است، اما بسیار هیجان‌زده هستیم که سپرده‌های مدت‌دار را که دومین منبع تأمین مالی است، عرضه کنیم». کارهای زیادی برای انجام دادن در بخش تحلیلی و همچنین کمک به بانک ها در مدیریت ترازنامه وجود دارد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است