اخبار, فناوری, گوشی

AMD Radeon RX 7600: شایعات، مشخصات و هر آنچه که تاکنون می دانیم

ممکن است AMD Radeon RX 7600 خیلی دور به نظر برسد، اما شایعات در مورد عرضه قریب‌الوقوع پردازنده گرافیکی بازی میان‌رده Team Red در حال چرخش هستند و ما نمی‌توانیم بیشتر از این هیجان‌زده باشیم.

در حالی که نسل فعلی کارت‌های گرافیک - از رده‌بالاترین کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 4090 تا پرچم‌دار شگفت‌آور قدرتمند AMD Radeon RX 7900 XTX - نشان داده‌اند که از نظر عملکرد فوق‌العاده هستند، اما مقرون به صرفه نیستند.

حتی با عرضه اخیر انویدیا GeForce RTX 4070 که حداقل یک پردازنده گرافیکی نسل بعدی زیر ۶۰۰ دلار را برای ما به ارمغان آورد، قیمت بهترین کارت‌های گرافیک به شدت بالا باقی مانده است و این موضوع در سطح موجودی عرضه‌های اصلی AMD منعکس شده است. و انویدیا یافتن آخرین پردازنده‌های گرافیکی موجود در ایالات متحده و بریتانیا هنوز به طرز شگفت‌آوری آسان است، چیزی که دو سال پیش کاملاً بی‌سابقه بود.

به احتمال زیاد بسیاری از گیمرها به خصوص از خرید یک GPU جدید خودداری می کنند تا زمانی که بتوانند چیزی بسیار مقرون به صرفه تر از کارت هایی که در حال حاضر ارائه می شود، دریافت کنند، که باعث می شود شایعات مربوط به عرضه AMD RX 7600 بسیار جذاب تر شود. RX 7600 که به طور گسترده پیش بینی می شود بهترین کارت گرافیک ارزان قیمت موجود در زمان عرضه باشد، می تواند همان چیزی باشد که بازار در حال حاضر به آن ناامید شده است، و تیم رد می تواند به زودی بسیار بزرگ ارائه دهد.

AMD RX 7600: کم کم

چیست؟ پردازنده گرافیکی میان رده بعدی AMD

قیمت آن چند است؟ MSRP احتمالاً حدود ۳۲۹ دلار (حدود ۲۶۰ پوند، ۴۹۰ دلار استرالیا)

چه زمانی می توانم آن را دریافت کنم؟ پیش بینی می شود تا پایان ماه می ۲۰۲۳ راه اندازی شود

AMD RX 7600: قیمت

کارت گرافیک AMD Radeon RX 7900 XT

(اعتبار تصویر: آینده)

ما چیزی رسمی در مورد RX 7600 از AMD نشنیده‌ایم، پس پیش‌بینی چیزی به اندازه قیمت آن تا این حد از عرضه کارت گرافیک سخت است، اما AMD Radeon RX 6600 در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۳۲۹ دلار (حدود ۲۶۰ پوند، AU) عرضه شد. ۴۹۰ دلار)، و ما انتظار نداریم که کمتر از آن عرضه شود.

با قیمت ۳۲۹ دلار، RX 7600 همچنان برای بازار قیمت بسیار خوبی دارد، و از آنجایی که انویدیا به طور گسترده پیش بینی می شود قیمت RTX 4060 Ti و RTX 4060 را نسبت به RTX 3060 Ti و RTX 3060 افزایش دهد، AMD همچنان مقدار زیادی از قیمت را در اختیار خواهد داشت. مزیت قیمت کارت گرافیک ۱۰۸۰p.

علاوه بر این، AMD باید تخفیف غیررسمی MSRP را در پرچمدار ۷۹۰۰ XTX خود در جایی جبران کند و AMD Radeon RX 7900 XT تنها می تواند تعداد زیادی واحد با قیمت فقط ۱۰۰ دلار را تحت MSRP 7900 XTX جابجا کند.

AMD Radeon RX 7600: تاریخ عرضه

کارت گرافیک AMD Radeon RX 7900 XT

(اعتبار تصویر: آینده)

هیچ کس نمی تواند به طور قطعی بگوید که AMD RX 7600 چه زمانی عرضه می شود، اما ما در ماه فوریه پیش بینی کرده بودیم که AMD ممکن است به شرایط بازار نگاه کند و فرصتی را برای جهش در Nvidia و عرضه RX 7600 یا RX 7600 XT زودتر از آن زمان احساس کند. پیش بینی می شود بخش بزرگی از بازار میان رده را که سال هاست در گرسنگی ارتقای کیفیت پردازنده گرافیکی قرار دارد، به خود اختصاص دهد.

شایعات اخیر نشان می دهد که AMD آماده انجام این کار است، با انتشار گسترده ای در اواخر ماه مه ۲۰۲۳. با این حال، برخی اخبار متقابل وجود دارد که می گوید AMD Radeon RX 7600 XT ممکن است برای اولین بار و به موقع برای اولین بار در Computex 2023 عرضه شود. این همچنین آن را در رقابت با عرضه مورد انتظار Nvidia RTX 4060 Ti قرار می دهد، که شایعات منتشر شده در اواخر ماه مه نیز منتشر می شود.

با این حال، بدون اعلام رسمی، هیچ راهی برای گفتن دقیق زمان عرضه RX 7600 وجود ندارد، و از آنجایی که AMD و Nvidia معمولاً پردازنده‌های گرافیکی غیر پرچمدار را تنها چند روز قبل از عرضه معرفی می‌کنند، در این صورت، احتمالاً می‌دانیم مطمئن باشید یک یا دو روز قبل از فروش کارت.

AMD Radeon RX 7600: مشخصات

یک کارت نقره ای روی مادربرد

(اعتبار تصویر: Shutterstock)

ما در مورد مشخصات RX 7600 بالقوه (در برگه جدید باز می شود) در این مرحله بسیار اندک می دانیم، به غیر از اینکه یک پردازنده گرافیکی RDNA 3 خواهد بود، پس احتمالاً از همان طراحی چیپلت پردازنده گرافیکی TSMC 6nm/5nm استفاده خواهد کرد. به عنوان RX 7900 XTX و RX 7900 XT.

به عنوان یک کارت گرافیک ۱۰۸۰p، احتمالاً از ۱۲ گیگابایت VRAM بالاتر نمی رود و به احتمال زیاد با پیکربندی VRAM پایین تر عرضه خواهد شد. ما دوست داریم حداقل ۱۰ گیگابایت را ببینیم، زیرا بهترین بازی‌های رایانه‌های شخصی از ناشران AAA به حافظه بیشتر و بیشتری نیاز دارند، اما ممکن است هنوز برای RX 7600 آنجا نباشیم، مخصوصاً وقتی FSR 2 به خودی خود می‌تواند شما را به ۶۰ برساند. فریم در ثانیه در بسیاری از بازی ها با حداکثر تنظیمات ۱۰۸۰p.

FSR 2 حتی می‌تواند شما را به عملکرد بازی‌های ۱۴۴۰p با کارت VRAM 8 گیگابایتی سوق دهد، پس بسته‌بندی حافظه ویدیویی اضافی روی RX 6600 ممکن است بیش از حد امیدوار باشد، اما احتمالاً آن چیزی نیست که کسی مایل به نگه داشتن آن باشد. تا پایان تلخ در قیمت مورد انتظار RX 7600.

AMD Radeon RX 7600: عملکرد

(اعتبار تصویر: AMD)

از آنجایی که ما اطلاعات کمی در مورد انتظارات از نظر مشخصات داریم، سخت است حدس بزنیم که چه نوع بهبود عملکردی را می توانیم از RX 7600 انتظار داشته باشیم، اما تقریباً مطمئناً پیشرفت قابل توجهی نسبت به RX 6600 خواهد بود.

دومی یک کارت گرافیک با کیفیت ۱۰۸۰p بود، اما همچنان در مجموع توسط RTX 3060 برتری یافت. با این حال، غیررقابتی کردن آن چندان تفاوتی نداشت، به خصوص در عناوین رایانه های شخصی که برای سخت افزار AMD بهینه شده اند.

واضح است که آیا این موضوع برای RX 7600 صدق می کند یا خیر، اما با توجه به پیشرفت های عملکردی که RX 7900 XTX و RX 7900 XT نسل به نسل تولید کردند، قطعاً انتظار داریم که چیزی مشابه در اینجا با RX 7600 مشاهده کنیم. .

AMD Radeon RX 7600: انتظار چه چیزی

به عنوان یک کارت گرافیک میان رده AMD، نباید انتظار داشته باشید که عملکردی بیش از کیفیت بالای ۱۰۸۰p در تنظیمات بالا به حداکثر با عملکرد ۱۴۴۰p با تغییرات منوی گرافیکی مناسب داشته باشید. آنچه شما قطعاً باید انتظار داشته باشید قیمت رقابتی است که همیشه مناسب AMD بوده است.

از آنجایی که انویدیا به نظر به افزایش قیمت پردازنده گرافیکی وابسته است، تنها کاری که AMD باید در اینجا انجام دهد این است که همه چیز را به قیمت ۳۲۹ دلاری RX 6600 حفظ کند و در مقابل رقیب اصلی خود به پیروزی بزرگی دست یابد. البته، با این فرض است که انویدیا قیمت کارت گرافیک های میان رده خود را بالا نبرده و پایین نیاورد. به عنوان مثال، اگر RTX 4060 به طور خاص با MSRP RX 6600 مطابقت داشته باشد، تمام شرط‌بندی‌ها متوقف می‌شوند و AMD باید تهاجمی‌تر از آن چیزی باشد که احتمالاً توانایی آن را دارد تا بتواند این کارت را به یک کارت قانع‌کننده تبدیل کند.

در طی چند هفته آینده شاهد انتشار شایعات و افشای اطلاعات جدید در آستانه پنجره راه اندازی Computex 2023 خواهیم بود، اما نیازی به گفتن نیست، این کارتی است که گیمرهای با بودجه مطمئناً مایلند از نزدیک آن را دنبال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *