سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Amazon Kindle Scribe به تازگی یک به روز رسانی بزرگ دریافت کرده است، اما ممکن است آن چیزی نباشد که ما می خواهیم

v3LNagGUEYCQ5NrpaT65Ja-320-80.jpg
آمازون یک به‌روزرسانی بزرگ دیگر را برای کتابخوان الکترونیکی Kindle Scribe خود ارائه می‌کند – که این سومین مورد از زمان عرضه دستگاه در نوامبر ۲۰۲۲ است. کاربران با این پچ چهار ویژگی جدید دریافت خواهند کرد. مهمترین آنها پشتیبانی طولانی مدت از "نوشتن مستقیم روی صفحه" است. متأسفانه، ممکن است از این ویژگی ناامید شوید زیرا آنقدر که برخی ترجیح می‌دهند گسترده نیست. این فقط با محتوای ...

آمازون یک به‌روزرسانی بزرگ دیگر را برای کتابخوان الکترونیکی Kindle Scribe خود ارائه می‌کند – که این سومین مورد از زمان عرضه دستگاه در نوامبر ۲۰۲۲ است.

کاربران با این پچ چهار ویژگی جدید دریافت خواهند کرد. مهمترین آنها پشتیبانی طولانی مدت از "نوشتن مستقیم روی صفحه" است. متأسفانه، ممکن است از این ویژگی ناامید شوید زیرا آنقدر که برخی ترجیح می‌دهند گسترده نیست. این فقط با محتوای خاصی مانند "مجله های هدایت شده و بازی های کلمات" مانند جدول کلمات متقاطع کار می کند.

آمازون بخشی در بازار آنلاین خود دارد که نشان می‌دهد کدام کتاب‌های الکترونیکی از ویژگی نوشتن پشتیبانی می‌کنند. یا می توانید برای دیدن همین مورد به فروشگاه Kindle در Scribe مراجعه کنید. برای دومی، حتماً مراقب محتوایی باشید که «کتاب‌های نوشته شده» یا «نوشتن روی صفحه» را به‌عنوان ویژگی فهرست کرده است.

Kindle Scribe Lasso

ابزار جدید کمند Kindle Scribe. (اعتبار تصویر: آمازون)

با حرکت به سمت پایین فهرست ، آمازون ابزار کمندی را برای انتخاب یادداشت های نوشته شده یا ضربه های قلم روی دستگاه معرفی می کند. برخلاف نوشتن روی صفحه، کمند فقط به چند برنامه محدود نمی شود. می‌توانید از آن برای برش، جابجایی، کپی، چسباندن یا تغییر اندازه محتوای انتخابی «در نوت‌بوک‌ها، یادداشت‌های چسبنده و PDF» استفاده کنید. در این مورد، اکنون خواندن فایل‌های PDF آسان‌تر خواهد بود زیرا کاربران می‌توانند بین حالت نمای عمودی و منظره جابجا شوند. حاشیه ها را نیز می توان "برای افزایش اندازه قلم" برش داد. به‌علاوه، متن در فایل‌های PDF می‌تواند برجسته شود تا بتوانید تعریف واژه‌نامه یا ترجمه یک کلمه را به زبان دیگری جستجو کنید.

گنجاندن نهایی امکان تبدیل نوت بوک Scribe شما به یک فایل txt است تا بتوانید آن را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید. به گفته آمازون دو راه برای انجام این کار وجود دارد. برای ارسال سریع یادداشت‌های خود، «تبدیل به متن و ارسال سریع» را در منوی اشتراک‌گذاری روی دستگاه انتخاب کنید. اگر زمان کافی برای انجام چند ویرایش می‌خواهید، «تبدیل به متن و ایمیل» را انتخاب کنید - همچنین در منوی اشتراک‌گذاری.

در حالت بهتر

تبدیل کیندل اسکریب

ویژگی جدید تبدیل به متن Kindle Scribe. (اعتبار تصویر: آمازون)

همراه با دو به روز رسانی قبلی، آمازون اکنون ۱۰ ویژگی جدید را به کتابخوان الکترونیکی خود معرفی کرده است.

مراقب وصله باشید زیرا راه خود را به Kindle Scribe نزدیک شما باز می کند. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید با رفتن به صفحه وب به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار Kindle E-Reader و دانلود بسته از آنجا، نصب را مجبور کنید. اما این پایان کار نیست زیرا غول فناوری وعده داده است که «به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار رایگان» را در اواخر سال جاری میلادی انجام دهد.

خوب است که می بینیم آمازون به این دستگاه جدید توجه زیادی می کند. وقتی Kindle Scribe سال گذشته برای اولین بار منتشر شد، تا حدودی کمتر از انتظارات بود. Scribe در هنگام پرتاب افتضاح نبود - دور از آن. با این حال، در آن زمان با رقابت سختی از تبلت های E Ink بهتری مانند Kobo Elipsa و Onyx Boox Note Air2 روبرو شد. این جریان پیوسته از به‌روزرسانی‌ها، آن را بیشتر با رقبا هماهنگ می‌کند.

نیازی به گفتن نیست، ما مشتاقانه منتظر برنامه های آینده آمازون برای Scribe هستیم و دوست داریم شاهد همگام سازی یادداشت ها بین e-reader و برنامه تلفن همراه Kindle باشیم.

اگر می‌خواهید کدامیک را بخرید، فهرست TechRadar از بهترین کیندل‌های ۲۰۲۳ را تحلیل کنید یا اگر انتخاب‌های بیشتری می‌خواهید، راهنمای ما برای بهترین کتاب‌خوان‌ها را تحلیل کنید.