سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Amazon CodeWhisperer یک ردیف سازمانی به دست می آورد

آمازون پس از آغاز به کار سرویس Bedrock خود برای ساخت اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی، طرح سازمانی جدیدی را برای CodeWhisperer، سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی خود برای تولید و پیشنهاد کد، راه‌اندازی کرده است. طرح جدید که به درستی CodeWhisperer Enterprise Tier نامیده می‌شود، عملکرد جدیدی را معرفی می‌کند که به شرکت اجازه می‌دهد پایگاه‌های کد داخلی و منابع خود را یکپارچه کند تا CodeWhisperer توصیه‌های سفارشی را به تیم‌های توسعه‌دهنده ارائه دهد. همانطور ...

آمازون پس از آغاز به کار سرویس Bedrock خود برای ساخت اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی، طرح سازمانی جدیدی را برای CodeWhisperer، سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی خود برای تولید و پیشنهاد کد، راه‌اندازی کرده است.

طرح جدید که به درستی CodeWhisperer Enterprise Tier نامیده می‌شود، عملکرد جدیدی را معرفی می‌کند که به شرکت اجازه می‌دهد پایگاه‌های کد داخلی و منابع خود را یکپارچه کند تا CodeWhisperer توصیه‌های سفارشی را به تیم‌های توسعه‌دهنده ارائه دهد.

همانطور که آمازون در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح می دهد، یک مدیر با استفاده از CodeWhisperer Enterprise Tier می تواند CodeWhisperer را به یک مخزن کد خصوصی متصل کند، پس از آن CodeWhisperer مخزن را یاد می گیرد و پیشنهادات خود را بر اساس آن تنظیم می کند. سفارشی‌سازی‌ها را می‌توان از طریق یک کنسول مدیریت کرد، از آنجا که ادمین‌ها همچنین می‌توانند معیارهای ارزیابی را مشاهده کنند، نحوه عملکرد هر سفارشی‌سازی را تخمین بزنند و به‌طور انتخابی آن‌ها را برای توسعه‌دهندگان مستقر کنند تا کد اختصاصی را به طور گسترده در معرض نمایش قرار ندهند.

آمازون او میگوید سفارشی‌سازی در ابتدا به‌عنوان بخشی از CodeWhisperer Enterprise Tier در پیش‌نمایش در دسترس خواهد بود.

CodeWhisperer Enterprise Tier نشان‌دهنده آخرین توسعه آمازون از CodeWhisperer است که در اواخر ژوئن به عنوان بخشی از AWS IDE Toolkit و افزونه‌های AWS Toolkit IDE در پاسخی به GitHub Copilot راه‌اندازی شد.

در ماه آوریل، آمازون CodeWhisperer را بدون هیچ گونه محدودیت استفاده برای توسعه دهندگان رایگان ساخت. در آن ماه همچنین شاهد راه‌اندازی CodeWhisperer Professional Tier بودیم که یک ورود به سیستم را با یکپارچه‌سازی AWS Identity و مدیریت دسترسی و همچنین محدودیت‌های بالاتر در اسکن برای آسیب‌پذیری‌های امنیتی اضافه کرد.

سرویس‌های تولید کد از جنجال‌هایی که پیرامون سایر فناوری‌های هوش مصنوعی مولد به وجود آمده در امان نمانده‌اند.

در بسیاری از موارد، مدل‌هایی که زیربنای سرویس‌های تولید کد مانند CodeWhisperer هستند، بر روی کدهایی آموزش می‌بینند که دارای حق چاپ یا تحت یک مجوز محدود هستند. فروشندگان ادعا می‌کنند که استفاده منصفانه - دکترینی در قوانین ایالات متحده که استفاده از مطالب دارای حق چاپ را بدون نیاز به کسب مجوز از دارنده حقوق مجاز می‌داند - در صورتی که مدل‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه بر روی کد دارای حق چاپ توسعه داده شده باشند، از آنها محافظت می‌کند. اما همه موافق نیستند.

با کنار گذاشتن مسئولیت فروشندگان، برخی از کارشناسان حقوقی استدلال کرده‌اند که اگر بخواهند ناخواسته پیشنهادهای دارای حق چاپ را از این ابزار در نرم‌افزار تولید خود بگنجانند، خدمات تولید کد می‌تواند شرکت‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

تلاش آمازون برای کاهش همه اینها، ویژگی در CodeWhisperer است که مجوز مرتبط با توابع را برجسته می کند و به صورت اختیاری فیلتر می کند که نشان می دهد شباهت هایی به قطعات یافت شده در داده های آموزشی آن دارد. این شرکت همچنین تصریح می کند که از هیچ گونه سفارشی سازی ویژه مشتری برای آموزش مدل CodeWhisperer آتی استفاده نمی کند - و نخواهد کرد - و در هنگام رسیدگی به درخواست های IDE توسعه دهنده، محتوای مشتری را ذخیره یا ثبت نمی کند.

خبرکاو