سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

AI2 Incubator برای تغذیه استارت‌آپ‌های نیازمند هوش مصنوعی ۲۰۰ میلیون دلار در محاسبات کسب می‌کند

AI2 Incubator که در سال 2022 از مؤسسه آلن برای هوش مصنوعی منتفی شد، 200 میلیون دلار از محاسبات بادآورده ای را به دست آورده است که استارتاپ هایی که برنامه آن را انجام می دهند می توانند از آن برای تسریع توسعه اولیه استفاده کنند. جیکوب کولکر، مدیر عامل، گفت: «جامعه ما متشکل از صدها کارورز هوش مصنوعی مشتاق محاسبات هستند. بسیاری از این استارت‌آپ‌ها در توانایی خود برای قرار دادن امتیاز ...

AI2 Incubator که در سال 2022 از مؤسسه آلن برای هوش مصنوعی منتفی شد، 200 میلیون دلار از محاسبات بادآورده ای را به دست آورده است که استارتاپ هایی که برنامه آن را انجام می دهند می توانند از آن برای تسریع توسعه اولیه استفاده کنند.

جیکوب کولکر، مدیر عامل، گفت: «جامعه ما متشکل از صدها کارورز هوش مصنوعی مشتاق محاسبات هستند. بسیاری از این استارت‌آپ‌ها در توانایی خود برای قرار دادن امتیاز در تابلوی امتیازات، نشان دادن کشش زودهنگام، دچار مشکل هستند، زیرا منابع لازم برای آموزش مدل‌هایی فراتر از گزینه‌های API عمومی را ندارند.»

هر شرکتی در مجموعه یا برنامه AI2 Incubator ممکن است تا 1 میلیون دلار محاسبات اختصاصی به سبک هوش مصنوعی در مراکز داده متعلق به شریکی که کولکر نامش را ذکر نمی کند، دریافت کند. (اما فهرست شرکت هایی با ظرفیت 200 میلیون دلاری نسبتاً کوتاه است. )

به هر حال، آن شریک هیچ برخورد یا دسترسی خاصی به شرکت ها ندارد، به جز یکی از موارد اساسی که احتمالاً اولین ارائه دهنده بزرگ محاسباتی است که یک استارتاپ از آن استفاده می کند.

کولکر توضیح داد: «فقط مقدار زیادی از حسن نیت وجود دارد تا این کارآفرینان سریعتر به درآمد برسند.

یک میلیون دلار محاسبات اختصاصی راه درازی را برای استارت‌آپ‌های پیش از شروع بکار می‌رود، جایی که AI2 تمرکز دارد (ما آزمایشگاه‌های WellSaid، Xnor.ai و دیگران را از برنامه آنها پوشش داده‌ایم).

کولکر پیشنهاد کرد که اکثر نیازهای محاسباتی را حتی برای شرکت هایی که مدل های پایه جدید را توسعه می دهند، پوشش می دهد.

شرکت‌های مختلف نیازهای متفاوتی دارند، اما این فقط اعتبارات ابری نیست - ما ماشین‌های اختصاصی و سیلیکون سفارشی داریم. این تنها بزرگترین تخصیص رایانه ای است که امروزه برای استارتاپ ها در دسترس است که ما از آن می شناسیم.

AI2 جوجه کشی از سال 2017 شروع به کار کرده است اما تنها در سال 2022 مستقل شد و از یک رابطه دوستانه برخوردار بود اما به طور رسمی وجود متفاوتی جدا از مؤسسه تحقیقاتی سیاتل داشت. آنها به ساخت بیش از 30 استارت آپ کمک کرده اند و سال گذشته 30 میلیون دلار سرمایه برای ادامه کار جمع آوری کردند.

خبرکاو