متن خبر

4 دلیل که لامپ های ال ای دی شما زود می سوزند

4 دلیل که لامپ های ال ای دی شما زود می سوزند

اخبار4 دلیل که لامپ های ال ای دی شما زود می سوزند
شناسهٔ خبر: 268108 -
خبرکاو:

شخصی <a href= که یک لامپ Philips Hue در دست دارد" width="1920" height="1080">
هانا استرایکر / How-To Geek

لامپ های ال ای دی زمانی که در معرض گرمای بیش از حد، سوئیچ های دیمر ناسازگار، بی نظمی های ولتاژ قرار می گیرند یا صرفاً به دلیل ساخت ارزان با اجزای زیرمجموعه می توانند پیش از موعد از کار بیفتند.

جذابیت چراغ های LED این است که ده ها هزار ساعت دوام می آورند. اگر مال شما زودتر از موعد در حال سوختن است، در اینجا برخی از دلایل احتمالی وجود دارد.

اول: ال ای دی ها در واقع نمی سوزند

قبل از اینکه دلایلی را تحلیل کنیم که چرا لامپ‌های ال‌ای‌ای‌دی شما به حد افسانه‌ای 50000 ساعت نمی‌رسند - چه رسد به علامت 500 ساعت - بیایید منظورمان از "سوختن" را روشن کنیم.

برخلاف لامپ های رشته ای خود، لامپ های LED در واقع نمی سوزند. خرابی "سوختگی" در یک لامپ رشته ای زمانی اتفاق می افتد که فیلامنت به معنای واقعی کلمه خود را می سوزاند یا آسیب می بیند. لامپ‌های ال‌ای‌دی معمولاً محو می‌شوند و در ده‌ها هزار ساعت کارکرد به آرامی تیره‌تر می‌شوند.

اگر به نظر می رسد که لامپ های ال ای دی شما به معنای سنتی در حال سوختن هستند، مانند اینکه سوئیچ را برگردانید و با فشار دادن ، آنها تمام شده اند، در این صورت مشکلات بزرگتری که قصد داریم به آن بپردازیم، در راه است. بیایید به عواملی که می توانند در خرابی زودرس لامپ LED نقش داشته باشند نگاهی بیاندازیم.

شما لامپ ارزان خریدید

حتی اگر لامپ‌های رشته‌ای واقعاً ارزانی بخرید، از نظر قابلیت اطمینان زیاد فدا نمی‌کنید. پس از بیش از یک قرن، فناوری لامپ‌های رشته‌ای پایه به خوبی به کار گرفته شده است. علاوه بر این، طراحی بسیار ابتدایی است.

ال ای دی ها داستان متفاوتی دارند. هر لامپ LED شامل یک برد مدار و یک دیود ساطع کننده نور به جای زبانه فلزی اصلی و طرح رشته ای است که در لامپ های سنتی پیدا می کنید. آن برد مدار باید ولتاژ AC سطح خط را به ولتاژ DC تبدیل کند و با مشکلات و بی نظمی هایی که سیستم الکتریکی خانه شما به آن وارد می کند مقابله کند.

این بسیار پیچیده‌تر از طراحی پایه رشته‌ای-درخشش-گرم لامپ‌های رشته‌ای است. اگر دسته ای از لامپ ها را خریده اید و قیمت آن برای واقعی بودن خیلی خوب به نظر می رسد، از خراب شدن زودهنگام آنها تعجب نکنید.

لامپ های ال ای دی شما بیش از حد گرم شده اند

الکترونیک از گرما متنفر است و مدارهای کوچک داخل لامپ های ال ای دی شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. جدای از موضوعی که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم - خرابی زودهنگام قطعات ارزان قیمت - گرما قاتل شماره یک لامپ های LED است.

معمولاً با لامپ های موجود در لامپ ها با این مشکل مواجه نخواهید شد، مگر اینکه لامپ دارای یک سایه شیشه ای محکم باشد. کشنده واقعی ال ای دی در اکثر خانه ها وسایل روشنایی توکار هستند (که به آنها چراغ قوطی یا گلدان نیز می گویند). این مسئله به حدی است که توصیه می کنیم "پاک های" مقاوم سازی LED را که به طور خاص برای استفاده در وسایل قوطی موجود طراحی شده اند خریداری کنید.

علاوه بر اطمینان از اینکه لامپ‌های ال‌ای‌دی شما گردش هوای خوبی دارند و در چراغ‌های فرورفته داغ یا وسایل با سایه‌های کاملاً بسته قرار نمی‌گیرند، هنگام خرید به وزن و طراحی لامپ نیز توجه کنید.

لامپ های ال ای دی ارزان قیمت بسیار سبک وزن هستند زیرا فاقد همگام سازی حرارتی کافی هستند (لامپ های ال ای دی گران قیمت تر کمی سنگین هستند زیرا پایه لامپ دارای جرم آلومینیومی زیادی است تا گرما را از LED و برد مدار خارج کند). یکی از استثناهای قابل توجه در این الگو، لامپ های "4Flow" کری هستند. طراحی 4Flow شامل دریچه هایی در کنار و بالای لامپ است که از جریان های همرفت طبیعی برای کمک به خنک کردن لامپ استفاده می کند.

سوئیچ های دیمر شما برای LED ساخته نشده اند

یکی از منابع بزرگ ناامیدی در میان افرادی که در خانه‌های قدیمی‌تر به لامپ‌های ال‌ای‌دی روی آورده‌اند، این است که لامپ‌های ال‌ای‌دی با سوئیچ‌های کم‌رنگ‌تر چه کاره هستند. نکته اصلی این است که سوئیچ های دیمر قدیمی از طراحی قرن بیستمی استفاده می کنند که برای استفاده با لامپ های رشته ای قرن بیستم در نظر گرفته شده است.

اگر به نظر می رسد مشکلات لامپ ال ای دی شما در اطراف یک اتاق خاص است یا فقط اتاق های خانه شما دارای سوئیچ های دیمر هستند، ارزش آن را دارد که سوئیچ های دیمر را ارتقا دهید.

ما همچنین توصیه می‌کنیم سوئیچ دیمر و سازگاری لامپ را نیز مطالعه کنید: ممکن است سوئیچ دیمر شما لامپ‌های شما را از بین نبرد، بلکه لامپ‌های اشتباهی را در وسایل کم‌نور خود قرار داده‌اید.

تجهیزات (یا خانه) شما دارای مشکلات ولتاژ است

امیدوارم مشکلات ولتاژ دلیلی برای سوزاندن لامپ های LED نباشد. هر چیز دیگری در فهرست ما بسیار آسان است، مانند تعویض یک لامپ یا ارتقاء یک سوئیچ دیمر.

هنگامی که مشکل فقط با یک لامپ یا فیکسچر ظاهر می شود، ممکن است سیم آسیب دیده یا تماس بدی داشته باشید. گاهی اوقات می تواند به سادگی خم شدن زبانه تماس داخل سوکت لامپ باشد. ممکن است بتوانید با جدا کردن لامپ، خم کردن ملایم زبانه تماس در سوکت به سمت بالا و قرار دادن لامپ آن را برطرف کنید.

اما اگر به نظر می رسد هیچ قافیه یا دلیلی وجود ندارد که چرا لامپ های LED در خانه شما پیش از موعد از کار می افتند، ممکن است یک مشکل الکتریکی بسیار بزرگتر وجود داشته باشد. لامپ های ال ای دی به ویژه به ولتاژ خارج از مشخصات حساس هستند.

اگر متوجه شدید لامپ های LED شما خاموش می شوند (در حالی که سوئیچ هنوز روشن است) یا به طور پراکنده روشن و خاموش می شوند، این می تواند نشان دهنده کاهش ولتاژ باشد. اگر آنها به طور پیش از موعد از کار بیفتند، به خصوص در عرض چند روز، می تواند نشان دهنده اضافه ولتاژ در خانه شما باشد. هر دو مشکل به بهترین وجه توسط یک برقکار مجاز تشخیص داده می‌شوند که می‌تواند به شما بگوید که آیا لازم است با شرکت برق خود برای تعمیر در طرف معادله، تعمیر چیزهای داخل خانه یا هر دو تماس بگیرید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است