متن خبر

بهره برداری از ۸ پروژه آبرسانی و عمرانی در “چین” و “لوداب”

بهره برداری از ۸ پروژه آبرسانی و عمرانی در “چین” و “لوداب”

اخباربهره برداری از ۸ پروژه آبرسانی و عمرانی در “چین” و “لوداب”
شناسهٔ خبر: 111168 -
خبرکاو:

"سردار حمید خرم دل" در آیین بهره برداری از این پروژه ها ضمن تقدیر از خدمات نیروهای قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح بیان کرد : دیوار ساحلی(حفاظتی) و پل سواره رو در منطقه نسه کوه دهستان چین نخستین پروژه هایی بودند که به بهره برداری رسیدند.
وی عنوان کرد: برای احداث دیواره حفاظتی سنگی ملاتی روستای نسه کوه دهستان چین به طول ۸۰۰ متر مربع، ۹۰۰ میلیون ریال و برای ساخت پل سواره رو این روستا نیز ۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زمستان سال گذشته به دلیل نبود پل مناسب در منطقه نسه کوه دهستان چین یکی از دانش آموزان هنگام عبور از لوله ای که به عنوان پل از آن استفاده می شد به داخل آب سقوط کرد اما توسط اهالی نجات یافت و با ساخت این پل مسیر عبور دانش آموزان به مدرسه ایمن شد.
خرم دل پروژه آبرسانی به روستای خیار کال شامل (لوله کشی، پمپاژ و مخزن آب شرب) را از دیگر پروژه های افتتاحی برشمرد و اظهار کرد: این پروژه نیز با مشارکت مردم و آب و فاضلاب استان و اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
وی عنوان کرد: با افتتاح این پروژه ۳۰ خانوار از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد پروژه تامین آب شرب روستای ده خل نامداران شامل (لوله کشی، پمپاژ و مخزن آب شرب) را دومین پروژه آبرسانی برشمرد که با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.
خرم دل پروژه آبرسانی شامل (لوله کشی، پمپاژ و مخزن آب شرب) به روستای له فراخ چین را سومین پروژه افتتاحی دانست و ادامه داد: این پروژه نیز با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال، با مشارکت مردمی و آب و فاضلاب استان به بهرهبرداری رسید.
وی بیان کرد: پروژه پل سواره دو روستای آبچندار گلال دهستان چین با اعتبار ۴۵۰ میلیون ریال و یک باب خانه عالم روستای گلال با اعتبار ۷۵۰ میلیون ریال نیز به بهره برداری رسید.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد : روستای گلال ۸۵ خانوار دارد و برای نوسازی و ترمیم مدرسه این روستا نیز ۳۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.
خرم دل در بازدید از طرح کانال کشاورزی روستای صفرآباد دهستان چین نیز بیان کرد : این پروژه به طول ۱۲۰۰ متر مربع است که ۸۰۰ متر مربع از این کانال کار شده و ۲۰ درصد باقی مانده نیز بعد از پایان فصل برداشت تکمیل می شود.
وی اعتبار اجرای این طرح آبرسانی کشاورزی را ۹۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و بیان کرد : با بهره برداری از این طرح ۲۸ هکتار اراضی کشاورزی به روش غرقابی آبیاری خواهند شد.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به اینکه تا سال گذشته سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد پنج دهستان را برای محرومیت زدایی تحت پوشش داشت، تصریح کرد: امسال ۹ دهستان دیگر به این تعداد بیان کرد ه شده است و امیدواریم اتفاقات بزرگی در مناطق محروم استان بیفتد.
خرم دل اظهار کرد: خدمات رسانی بی منت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در مناطق محروم و دور افتاده استان در بخش آبرسانی، عمرانی، پزشکی و بهداشتی و سایر حوزه ها شدت بیشتری به خود گرفته است.
به گزارش ایسنا، آیین بهره برداری از پروژه های آبرسانی و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با حضور سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح، سرهنگ حسن رضایی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح، سرهنگ پاسدار زریر فرضی زاده معاونت بازرسی سپاه فتح، سرهنگ پاسدار حسین انوری جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد، سرهنگ دوم پاسدار مهدی حیدری معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح استان و هیئت همراه برگزار شد.
انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو