متن خبر

بولتون از روابط پشت پرده ترامپ و اردوغان درباره “هالک‌بانک” سخن گفت

بولتون از روابط پشت پرده ترامپ و اردوغان درباره “هالک‌بانک” سخن گفت

اخباربولتون از روابط پشت پرده ترامپ و اردوغان درباره “هالک‌بانک” سخن گفت
شناسهٔ خبر: 109054 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با ای‌بی‌سی اظهار کرد این اقدام برای من شبیه به "مانعی در برابر عدالت" است. بولتون در حالی که به خاطرات خود اشاره می‌کرد، بیان کرد هرگز نشنیده رئیس‌جمهور کشوری یک چیزی شبیه به این بگوید.

اظهارات وی قبل از اخراج روز شنبه "جفری برمن"، دادستان منطقه جنوبی نیویورک ثبت و ضبط شد. برکناری وی سر و صدای زیادی به پا کرد و قانونگذاران دموکرات را برانگیخت تا در این رابطه تحقیق کنند.

بولتون بیان کرد که ترامپ به دنبال ایجاد توافقی برای متوقف کردن تحقیقات دادستان‌های فدرال نیویورک درباره این بوده که آیا "هالک بانک" تحریم‌های آمریکا را به منظور آزاد کردن یک کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه نقض کردهاستیا خیر.

بولتون در کتابش نوشته شش هفته بعد از آزادی این کشیش، ترامپ در تماسی با اردوغان بیان کردهاستکه رشته امور را به دست می‌گیرد.

جان بولتون در مصاحبه با ای‌بی‌سی درباره این مسائل اظهار کرد: آنچه اردوغان می‌خواست در واقع قراردادی بود که به موجب آن، فشار از روی هالک بانک برداشته شود و رئیس جمهور در یک مقطع زمانی به اردوغان بیان کرد "ببین! آن دادستان‌ها در نیویورک آدم‌های اوباما بودند. اجازه بده من آدم‌هایم را به کار گیرم و در این مورد کارهایی که باید را انجام خواهیم داد".

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا بیان کرد: این ایده که شما به اردوغان و خانواده او که از هالک بانک مانند صندوق پول سیاه استفاده می‌کنند، کور سوی امیدی بدهید که در نهایت با رفتار متفاوتی از سوی ترامپ یا این کشور مواجه می‌شوند، بسیار نگران‌کننده بود.

موضوعی که بولتون توصیف می‌کند در دسامبر ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است؛ ماه‌ها بعد از آنکه برمن نقش دادستانی در ایالت متحده را بر عهده بگیرد.

کتاب خاطرات بولتون، "اتاقی که در آن اتفاق افتاد"، ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری به تصویر می‌کشد که فقط با تلاش برای انتخاب مجددش انگیزه می‌گیرد و تمایل شدیدی به سوء رفتار دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو