متن خبر

15 ویژگی مفید آیفون که احتمالاً از آنها استفاده نمی کنید

15 ویژگی مفید آیفون که احتمالاً از آنها استفاده نمی کنید

اخبار15 ویژگی مفید آیفون که احتمالاً از آنها استفاده نمی کنید
شناسهٔ خبر: 266839 -
خبرکاو:

جاستین دوینو / How-To Geek

ویژگی های زیادی در آیفون شما تعبیه شده است که به راحتی می توان برخی از موارد مفیدتر را نادیده گرفت. اما این ترفندها می‌توانند استفاده از آیفون شما را ساده‌تر، سریع‌تر و دلپذیرتر کنند، پس ارزش یک نگاه دوم را دارند.

تایپ با یک دست

می‌توانید با استفاده از صفحه‌کلید استاندارد، با یک دست روی آیفون خود تایپ کنید، اما انجام این کار با استفاده از صفحه‌کلید یک‌دست بسیار آسان‌تر است. برای فعال کردن آن، روی نماد "Emoji" در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید و نگه دارید (در صورت وجود، روی نماد "Globe" ضربه بزنید) سپس از ردیف پایین نمادها برای انتخاب صفحه کلیدی استفاده کنید که به سمت چپ یا راست سنجاق شده است. از صفحه نمایش

در آیفون <a href= به صفحه کلید یک دست بروید" width="730" height="274" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

بسته به دستی که با آن تایپ می‌کنید، این کار می‌تواند دسترسی به همه کلیدها را بسیار آسان‌تر کند. برای بازگشت به حالت استاندارد "دو دست" روی فلش سمت دور صفحه کلید ضربه بزنید.

همه چیز کانون توجه

Spotlight موتور جستجوی آیفون شما است و بسیار شبیه همتای macOS خود عمل می کند. با پایین کشیدن برنامه ها یا ضربه زدن روی دکمه کوچک «جستجو» در صفحه اصلی آیفون خود به آن دسترسی پیدا کنید تا صفحه کلید و کادر جستجو نمایان شود.

به جستجوی Spotlight در آیفون دسترسی پیدا کنید

از Spotlight برای جستجوی برنامه‌ها (و راه‌اندازی سریع)، یافتن یادداشت‌ها، پخش پادکست‌ها، کشف عکس‌ها در کتابخانه‌تان یا روی دانش Siri استفاده کنید. محاسبات ساده را انجام دهید (با استفاده از عملگرهای استاندارد مانند +، -، *، و /)، تبدیل واحد (مثلاً "55 پوند بر حسب کیلوگرم")، یا حتی تبدیل ارز (مثلاً "100 دلار در دلار").

با استفاده <a href= از جستجوی Spotlight به تنظیمات پیمایش کنید" width="730" height="495" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

Spotlight می تواند به یافتن و دسترسی به تقریباً هر چیزی در iPhone شما از جمله تنظیمات، ایمیل، مخاطبین، میانبرها، نتایج فروشگاه App، جستجوهای وب و موارد دیگر کمک کند. اگر دقیقاً بدانید به دنبال چه چیزی هستید، بسیار سریعتر از پیمایش در منوها است و بر اساس استفاده یاد می گیرد. برای حذف برنامه‌ها و پیشنهادات، آن را در تنظیمات > سیری و جستجو سفارشی کنید.

مرتبط: چگونه عکس ها را در نتایج جستجوی Spotlight در آیفون خاموش کنیم

مانند یک حرفه ای بکشید و رها کنید

کشیدن و رها کردن اغلب در آیفون به خوبی درک نمی شود، اما زمانی که بدانید چگونه می توانید از آن استفاده کنید. نکته اصلی که باید به خاطر داشته باشید این است که کشیدن و رها کردن یک عملیات چند لمسی است. می‌توانید چیزی را از یک برنامه به برنامه دیگر بکشید، اما باید از انگشت (یا دست) دیگری برای پیمایش استفاده کنید، در حالی که روی هر چیزی که می‌خواهید بکشید و رها کنید، نگه دارید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید تصویری را از Photos بکشید، می‌توانید این کار را با راه‌اندازی برنامه، ضربه زدن و نگه داشتن عکسی که می‌خواهید بکشید و رها کنید، انجام دهید، سپس انگشت خود را کمی حرکت دهید تا تصویر را بگیرید. اکنون با انگشت دوم (یا دست خود)، در پایین صفحه به بالا تکان دهید تا صفحه اصلی شما نمایان شود.

در حالی که هنوز عکس خود را نگه داشته اید، برنامه ای را که می خواهید عکس را در آن رها کنید، اجرا کنید، به عنوان مثال، Notes. یادداشتی را که می خواهید عکس خود را در آن رها کنید با دست دوم خود پیدا کنید، سپس عکس را بکشید و در نقطه مناسب رها کنید.

عکس‌ها را برای اشیا، مکان‌ها، برنامه‌ها جستجو کنید

عکس‌ها می‌توانند انواع چیزهایی را که گرفته‌اید شناسایی کنند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که جستجو کنید. اگر به دنبال عکس خاصی از چیزی هستید، عبارتی را جستجو کنید که با توضیحات مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال: گربه، ساحل، قطار، درخت کریسمس، لپ تاپ، کنسرت و غیره.

جستجوی عکس ها بر اساس موضوع

همچنین می‌توانید عبارات دیگری مانند «تابستان» را برای عکس‌هایی که در ماه‌های گرم‌تر گرفته شده‌اند، نوشتار مشخص شده در عکس (مانند «ایست» برای علامت جاده)، مکان‌هایی که ممکن است عکس گرفته شده باشد (کشورها، شهرها، محله‌ها) جستجو کنید. ماه‌ها، سال‌ها یا افرادی که Photos را برای شناسایی مخاطبین در بخش آلبوم‌ها > افراد آموزش داده‌اید.

جستجوی عکس ها بر اساس برنامه منبع

همچنین می توانید برنامه های منبع مانند اینستاگرام یا سافاری را جستجو کنید. اگر متقاعد شده باشید که تصویری را از یک برنامه رسانه اجتماعی مانند توییتر یا ردیت ذخیره کرده اید، می تواند مفید باشد.

از iCloud Keychain و آن Authenticator استفاده کنید

آیفون شما می‌تواند همه رمزهای عبور شما را برای شما ذخیره کند و در زمان مناسب آن‌ها را پیشنهاد کند، و حتی در صورت استفاده از آن‌ها با iPad و Mac شما همگام‌سازی می‌شود. اگر از Safari به عنوان مرورگر اصلی خود در همه پلتفرم ها استفاده می کنید، ایده آل است زیرا این ویژگی به خوبی در مرورگر اپل ادغام شده است.

اگر دعوت آیفون خود را برای استفاده از یک رمز عبور قوی هنگام ثبت نام در یک سرویس بپذیرید، به طور خودکار در دستگاه شما ذخیره می شود. وقتی بعدی از وب سایت بازدید می کنید، آیفون شما از شما می خواهد که رمز عبور ذخیره شده وجود دارد. می توانید هویت خود را با استفاده از Face ID یا Touch ID تأیید کنید و رمز عبور را به صورت خودکار برای شما پر کنید.

از رمز عبور قوی پیشنهادی آیفون استفاده کنید

همه گذرواژه‌های خود را در قسمت تنظیمات > گذرواژه‌ها در iPhone یا iPad یا تنظیمات سیستم > گذرواژه‌ها در مک پیدا خواهید کرد. سایر مدیران رمز عبور مانند 1Password و LastPass برای این ویژگی هزینه دریافت می کنند، اما iCloud Keychain رایگان است. iCloud Keychain همچنین دارای یک احراز هویت مانند Authy یا Google Authenticator برای کدهای احراز هویت دو مرحله ای است.

اسکن اسناد با استفاده از برنامه Notes

اسکن اسناد خسته کننده است اما اغلب هنوز ضروری است. زمان و پول خود را برای دانلود و پرداخت هزینه برنامه های اسکن ممتاز از اپ استور هدر ندهید، در عوض از Notes برای اسکن استفاده کنید.

برای انجام این کار، یادداشت ها را راه اندازی کنید و یک Note جدید ایجاد کنید. روی نماد «دوربین» در پایین صفحه ضربه بزنید، «Scan Documents» را انتخاب کنید و سپس دوربین خود را به سمت هر چیزی که می‌خواهید اسکن کنید، بگیرید. یادداشت ها سند را برای خوانایی بهینه می کنند و آن را در برنامه ذخیره می کنند.

با استفاده <a href= از برنامه iPhone Notes اسناد را اسکن کنید" width="730" height="404" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

سپس از طریق iCloud به دستگاه های دیگر منتقل می شود، پس می توانید به راحتی در Mac یا iCloud به آن دسترسی داشته باشید.

ایجاد یا دانلود میانبر (و راه اندازی آنها به راحتی)

Shortcuts برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد گردش‌های کاری قدرتمندی را برای انجام همه کارها ایجاد کنید. اینها می‌توانند عملیات ساده‌ای مانند خاموش کردن روشنایی متصل، تبدیل واحدها، دوختن عکس‌ها یا ثبت یک ورودی در برنامه Health باشند. آنها حتی بین دستگاه ها همگام می شوند، زیرا Shortcuts اکنون برای macOS نیز در دسترس است.

یک میانبر آیفون <a href= را با یک ویجت فعال کنید" width="730" height="384" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

سپس می‌توانید میانبرها را در صفحه اصلی خود قرار دهید یا با استفاده از ویجت‌های iOS به سرعت آنها را راه‌اندازی کنید. اگر قبلاً Shortcuts را ندارید از App Store دانلود کنید و یاد بگیرید که چگونه میانبرهای شخص ثالث را پیدا و نصب کنید (یا خودتان بسازید).

صفحه کلید خود را به یک Trackpad تبدیل کنید

دستکاری مکان‌نمای آیفون نیازی به یک کابوس عجیب ندارد. هر زمان که بخواهید روی فاصله ضربه بزنید و نگه دارید تا صفحه کلید خود را به یک ترک پد تبدیل کنید، سپس انگشت خود را به چپ و راست بکشید تا مکان نما را دقیقاً در هر جایی که می خواهید قرار دهید. رها کنید سپس برای درج متن شروع به تایپ کنید.

مکان نما <a href= را با ترک پد صفحه کلید آیفون حرکت دهید" width="730" height="515" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

گرفتن متن از هر کجا با متن زنده

Live Text ممکن است بهترین ویژگی آیفون باشد که از آن استفاده نمی کنید. می‌توانید از این ویژگی برای گرفتن متن در عکس‌ها یا ویدیوها با دو بار ضربه زدن روی آن در برنامه عکس‌ها استفاده کنید، سپس «کپی» را انتخاب کنید تا آن را به کلیپ بورد خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید از متن زنده در برنامه پیش‌فرض دوربین استفاده کنید، فقط هنگام عکس‌برداری به دنبال نماد «متن زنده» در گوشه سمت راست پایین صفحه باشید.

متن زنده دوربین iOS 15

این OCR برای آیفون شما است و با متن تایپ شده فوق العاده خوب کار می کند.

چند آیکون برنامه را همزمان بگیرید

سازماندهی صفحه اصلی آیفون شما می تواند یک کشش باشد، به خصوص اگر هنوز دوست دارید از پوشه ها استفاده کنید (یادآوری: برای ایجاد یک پوشه، یک برنامه را روی دیگری بکشید). اگر می خواهید به سرعت چندین برنامه را در یک پوشه سازماندهی کنید، روی یک نماد ضربه بزنید و نگه دارید تا نمادها شروع به تکان خوردن کنند. روی یک برنامه ضربه بزنید و آن را برای "گرفتن" حرکت دهید، سپس با استفاده از انگشت دیگری روی هر برنامه دیگری که می خواهید "انتخاب کنید" ضربه بزنید و آنها به انتخاب اضافه می شوند.

اکنون می توانید این برنامه ها را به اطراف بکشید، از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل کنید یا همه آنها را در یک پوشه ذخیره کنید. سایر نکات ما را برای سازماندهی صفحه اصلی آیفون خود تحلیل کنید.

مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi

با ضربه زدن روی دکمه اطلاعات کوچک «i» در کنار نام شبکه، می‌توانید رمز عبور شبکه Wi-Fi را که در حال حاضر متصل هستید، در تنظیمات > Wi-Fi مشاهده کنید. روی فیلد «رمز عبور» که ظاهر می‌شود ضربه بزنید، سپس یک Face ID یا Touch ID چک کنید تا رمز عبور را ببینید. سپس می‌توانید رمز عبور را در کلیپ‌بورد خود کپی کرده و آن را در پیامی جای‌گذاری کنید تا با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.

با تایپ کردن به ایموجی دسترسی پیدا کنید

از اینکه در فهرست ایموجی ها فقط برای رسیدن به آن چیزی که می خواهید بچرخید متنفر هستید؟ سریع‌تر می‌توانید نام شکلک مورد نظر خود را تایپ کنید و سپس از کادر QuickType که در بالای صفحه‌کلید ظاهر می‌شود استفاده کنید تا هر کلمه‌ای را که تایپ کرده‌اید با یک شکلک مناسب جایگزین کنید. همچنین می توانید روی دکمه ایموجی در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید و سپس روی کلمات برجسته شده ضربه بزنید تا به طور کامل جایگزین شوند.

با تایپ یک توضیحات و سپس ضربه زدن روی پیشنهاد، <a href= به ایموجی دسترسی پیدا کنید" width="730" height="209" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

تایپ ایموجی خود کمی شبیه استفاده از Spotlight برای راه اندازی برنامه ها است، زیرا می تواند سرعت کار شما را به شدت افزایش دهد. به عنوان مثال، تایپ کردن پیامی مانند «آیا کاری تند است؟ chili» و سپس جایگزین کردن «chili» به جای ایموجی مناسب بسیار سریعتر از استفاده از انتخابگر شکلک است (حتی اگر از نوار جستجوی موجود استفاده کنید).

صفحه کلید هپتیک را برای تجربه تایپ کلیکی روشن کنید

تایپ روی صفحه لمسی لمسی ترین تجربه نیست، اما می توانید با بازخورد لمسی آن را بهبود ببخشید. با فعال کردن کلید "Haptic" این تنظیم را در تنظیمات > صداها و لمسی > بازخورد صفحه کلید فعال کنید و هر چیزی که تایپ می کنید با یک کلیک قابل توجه همراه خواهد بود. به آن به عنوان یک بهبود کیفیت زندگی برای انگشتان خود فکر کنید.

هنگام تایپ در iOS 16، بازخورد لمسی <a href= را فعال کنید" width="730" height="293" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

عکس ها را بدون اشتراک گذاری مکان پیوست شده به اشتراک بگذارید

آیفون شما مکانی را که عکس یا ویدیو گرفته شده است ضبط می کند (با فرض اینکه به دوربین اجازه استفاده از خدمات موقعیت مکانی خود را داده اید). این کار مفید است زیرا به شما امکان می‌دهد عکس‌های آیفون خود را بر روی نقشه در زیر آلبوم‌ها > مکان‌ها مشاهده کنید، اما می‌تواند خطری برای حفظ حریم خصوصی باشد. خوشبختانه می توانید آن را خاموش کنید.

یک عکس <a href= را بدون مکان پیوست به اشتراک بگذارید" width="730" height="469" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

عکسی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید در برنامه Photos پیدا کنید، سپس دکمه اشتراک‌گذاری را فشار دهید. اکنون روی "Options" در بالای صفحه ضربه بزنید و "Location" را غیرفعال کنید تا اطلاعات جغرافیایی عکس را پاک کنید. اکنون می‌توانید عکس را با مخاطب یا برنامه به اشتراک بگذارید بدون اینکه دقیقاً جایی که گرفته شده است را نشان دهید.

کل یک صفحه وب را در PDF ذخیره کنید

از میانبر اسکرین شات آیفون (همزمان دکمه کناری و دکمه تنظیم صدا را فشار دهید) در Safari برای گرفتن کل صفحه وب استفاده کنید. روی پنجره پیش نمایش اسکرین شات که پس از گرفتن عکس ظاهر می شود ضربه بزنید و "صفحه کامل" را در بالا (به جای "صفحه") انتخاب کنید تا کل صفحه وب را به عنوان PDF ذخیره کنید.

با استفاده <a href= از ابزار تصویر آیفون، کل صفحه وب را در PDF ذخیره کنید" width="730" height="489" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

نکات مفیدتر آیفون

آیا می دانستید که می توانید آیفون خود را با استفاده از سیری راه اندازی مجدد کنید؟ آیا تا به حال سعی کرده اید با استفاده از حالت کم مصرف در عمر باتری صرفه جویی کنید؟ آیا از فوکوس برای خاموش کردن حواس پرتی هنگام انجام کارهایی مانند رانندگی یا ورزش استفاده کرده اید؟

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است