متن خبر

طرح دانشجویان دانشگاه مازندران کاندیدای جایزه معتبر “ترزینی” شد

طرح دانشجویان دانشگاه مازندران کاندیدای جایزه معتبر “ترزینی” شد

اخبارطرح دانشجویان دانشگاه مازندران کاندیدای جایزه معتبر “ترزینی” شد
شناسهٔ خبر: 111159 -
خبرکاو:

طرح موزه هنر اسلامی ایران "Islamic Art Museum Of Iran" دانشجویان معماری دانشگاه مازندران، کاندیدای جایزه معتبر ترزینی "Golden Trezzini Awards 2020" شد.

در این جشنواره‌ که با داوری معماران مطرح بین‌المللی، دانیل لیبسکیند، ماریو بوتا، تویو ایتو و غیره برگزار شد، تیم طراحی دانشگاه مازندران شامل "محمدحسین رحمتی، محسن خیرمند پاریزی، محمدرضا مقدسی، هانیه لطفی‌پور، شیرین جاهد و با همراهی دکتر محسن موسوی، عضو هیات علمی گروه معماری دانشگاه مازندران" توانست کاندیدای جایزه  The Golden Trezzini شود. 

محسن موسوی عضو هیات علمی گروه معماری دانشگاه مازندران در این رابطه در بیان کرد ‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این جایزه به نام دومینیکو ترزینی معمار مشهور سوئیسی قرن هجدهم پایه گذاری شده است، وی گرچه متولد سوئیس است اما از معماران مطرح سن پترزبورگ، ابداع کننده سبک باروک معماری روسی و سازنده کلیسای the Peter and Paul، ساختمان Twelve Collegia و شماری دیگر از شاهکار های تاریخی است.

وی تصریح کرد: از حامیان رویداد The Golden Trezzini Awards می‌توان به ارگان هایی از جمله دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه روسیه در سن پترزبورگ، سفارت روسیه در سوئیس، سفارت سوئیس در روسیه، انجمن معماری مسکو، اتحادیه معماران روسیه، دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ، انجمن جهانی سن پترزبورگ ، اداره گردشگری دبی و غیره اشاره کرد.

عضو هیات علمی گروه معماری دانشگاه مازندران با اشاره به این رقابت، اظهار کرد: این رقابت به ارزیابی و ترویج پروژه های برتر طراحی و معماری معاصر می‌پردازد و هدف آن ایجاد یک جامعه جدید از متخصصان و هنرمندان است که حرفه معماری  را با دانشگاه، جامعه و رسانه همراه می‌کنند.

وی در پایان بیان کرد : این نکته نیز حائز اهمیت است که آثار برگزیده در بخش گرافیک موزه سن پترزبورگ، نمایشگاه سالانه قلعه پیتر و پاول به نمایش گذاشته خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو