سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

10 بهترین جایگزین برای ایجاد برنامه React برای موارد استفاده مختلف

برای سال‌ها، Create React App (CRA) راه‌حلی برای راه‌اندازی پروژه‌های React بوده است – کیت شروع React توصیه‌شده. اما تنظیمات و عدم سفارشی سازی آن منجر به سقوط آن شده است. این دیگر در مستندات React نگهداری نمی شود یا حتی توصیه نمی شود. با توجه به این تغییرات، توسعه دهندگان می توانند جایگزین های مختلف Create React App را برای موارد استفاده مختلف در این مقاله بیابند. توجه داشته باشید که در حالی که Create React App "مرده" ...

برای سال‌ها، Create React App (CRA) راه‌حلی برای راه‌اندازی پروژه‌های React بوده است – کیت شروع React توصیه‌شده. اما تنظیمات و عدم سفارشی سازی آن منجر به سقوط آن شده است. این دیگر در مستندات React نگهداری نمی شود یا حتی توصیه نمی شود. با توجه به این تغییرات، توسعه دهندگان می توانند جایگزین های مختلف Create React App را برای موارد استفاده مختلف در این مقاله بیابند.

توجه داشته باشید که در حالی که Create React App "مرده" است، مرده نیست - به این معنا که کاملاً از کار افتاده است. پس اگر در React مبتدی هستید یا با آن یک برنامه ساده React می سازید، پس هنوز در مرحله ای نیستید که مشکلات Create React App شما را تحت تاثیر قرار دهد.

اما برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال ساخت یک پروژه پیچیده React هستند یا آن‌هایی که می‌خواهند یک مهاجرت بدون عجله به یک جایگزین Create React App برنامه‌ریزی کنند، در اینجا فهرستی از گزینه‌های جایگزین همراه با اطلاعاتی وجود دارد که به شما در انتخاب کمک می‌کند.

فهرست مطالب

وایت

صفحه بازاریابی Vitejs.dev

Vite یک ابزار ساخت سریع و ساده است که به طور قابل توجهی سرعت توسعه را با استفاده از سرویس دهی و کامپایل فایل بر اساس درخواست افزایش می دهد.

ویژگی ها : از ماژول های بومی ES، ESBuild، TypeScript و HMR کارآمد (جایگزینی ماژول داغ) برای اولویت بندی عملکرد استفاده می کند. Vite همچنین یک اکوسیستم افزونه غنی برای انعطاف پذیری و ساخت های تولید بهینه با استفاده از Rollup ارائه می دهد.

ایده آل برای : Vite برای توسعه دهندگانی که عملکرد و ابزار مدرن را در اولویت قرار می دهند، مناسب است، و آن را برای اکثر پروژه های React، به ویژه برنامه های تک صفحه ای مناسب می کند. طرفداران سادگی برنامه Create React، Vite را برای یک تجربه توسعه دهنده آشنا دوست خواهند داشت.

برای : افرادی که یک برنامه React می سازند که به شدت به رندر سمت سرور وابسته است یا افرادی که نیاز به پیکربندی گسترده خارج از دروازه دارند، می سازند.

سادگی، سرعت و رویکرد مدرن Vite برای توسعه وب، آن را احتمالاً بهترین جانشین معنوی و جایگزین برای Create React App می کند. اگرچه پشتیبانی SSR آن برای React بهترین نیست، اما به لطف افزونه ها هنوز قابل اجرا است. در آموزش ما درباره Vite اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Next.js

صفحه بازاریابی Nextjs.org

Next.js یک فریم ورک پیشرفته React است که در ساخت برنامه های چند صفحه ای با رندر سمت سرور (SSR)، که SEO و عملکرد را بهبود می بخشد، برتری دارد.

ویژگی ها : Next.js دارای ویژگی های تولید سایت ایستا (SSG)، مسیریابی پویا (از طریق روتر برنامه)، و CSS داخلی و ویژگی های بهینه سازی تصویر است. Next.js همچنین از TypeScript، مسیرهای API و بازسازی استاتیک افزایشی (ISR) پشتیبانی می‌کند و آن را به یک چارچوب همه کاره با قابلیت‌های تمام پشته تبدیل می‌کند.

ایده آل برای : برنامه های کاربردی وب که از SSR و SSG برای تجربه کاربری و SEO بهتر بهره می برند. این برنامه برای توسعه دهندگانی طراحی شده است که برنامه های React سریع، مقیاس پذیر و سئو دوست دارند.

برای: پروژه های کوچکی که ممکن است ویژگی های پیشرفته Next ضروری نباشد، یا برای توسعه دهندگانی که رویکرد سنتی SPA را ترجیح می دهند عالی نیست .

Next.js به طور فعال نگهداری می شود، دارای یک جامعه توسعه دهندگان بزرگ است و حتی به عنوان اولین منبع در React Docs برای شروع پروژه React پیوند داده شده است. اگر بتوانید منحنی یادگیری را تحمل کنید، پس کاری نیست که نتوانید با Next.js انجام دهید.

ریمیکس

صفحه بازاریابی Remix.run

Remix یک چارچوب مدرن React است که برای ساخت سریع‌تر وب‌سایت‌های بهتر، با تمرکز بر افزایش تجربه توسعه‌دهنده و عملکرد وب طراحی شده است.

ویژگی ها : Remix React را با رندر سمت سرور، بارگذاری کارآمد داده ها و مسیریابی تودرتو بهبود می بخشد، بهینه سازی برای SEO و عملکرد سریع حتی در شبکه های کند. این ساختارهای برنامه پیچیده (از طریق مسیریابی تودرتو) را ساده می کند، کارایی داده های هم تراز مسیر را افزایش می دهد و دارای پشتیبانی فرم داخلی است که به آن امکان می دهد برنامه های کاربردی وب قابل دسترس و با کارایی بالا بسازد.

ایده آل برای : ایجاد برنامه های کاربردی وب پویا و جذاب، ارائه کنترل دقیق به توسعه دهندگان بر روی رندر و بازیابی داده ها (مانند نحوه و زمان نمایش داده ها). ایده آل برای توسعه دهندگانی که خواهان ادغام یکپارچه تعامل سمت مشتری و عملکرد سمت سرور هستند.

برای : پروژه های کوچک مانند سایت های ساده و ایستا عالی نیست ، زیرا پیاده سازی Remix در اینجا می تواند فرآیند توسعه را پیچیده تر از حد لازم کند.

به طور کلی، Remix به عنوان یک جایگزین عالی برای Create React App برای ایجاد برنامه های کاربردی وب جذاب و ارائه ابزارهای مدرن به توسعه دهندگان برای کنترل هر جنبه ای از سایت برجسته می شود.

گتسبی

صفحه بازاریابی Gatsbyjs

گتسبی یک فریمورک جاوا اسکریپت است که بیشتر برای ساخت وب سایت ها و برنامه های استاتیک سریع و سئو پسند با React استفاده می شود.

ویژگی ها : در پیش رندر کردن صفحات به HTML ایستا تخصص دارد که امکان بارگذاری سریع و عملکرد بهتر را فراهم می کند. گتسبی همچنین بهینه سازی خودکار تصویر، ساخت های افزایشی (فقط به روز رسانی محتوای تغییر یافته) و یک اکوسیستم پلاگین سالم را ارائه می دهد که آن را برای نیازهای مختلف بسیار قابل تنظیم می کند.

ایده آل برای : وب سایت های پر محتوا که به دنبال توسعه سریع و سازگار با SEO با مدیریت کارآمد داده ها از طریق GraphQL و پشتیبانی از تولید سایت استاتیک هستند.

برای : برنامه هایی که نیاز به به روز رسانی محتوای پویا در زمان واقعی دارند عالی نیست .

گتسبی برای پروژه‌هایی که سرعت و سئو را در اولویت قرار می‌دهند، جایی که محتوا عمدتا ثابت است، مانند وبلاگ‌ها، نمونه کارها و وب‌سایت‌های بازاریابی، بهترین می‌درخشد. اما با به‌روزرسانی‌های نسخه، آپشن های ی مانند Deferred Static Generation (DSG) و Hydration جزئی را منتشر می‌کند که برخی از محدودیت‌های آن در مورد محتوای پویا و به‌روزرسانی‌های بلادرنگ را برطرف می‌کند. معرفی ما به گتسبی را اینجا ببینید.

Astro

صفحه بازاریابی Astro.build

Astro یکی دیگر از چارچوب های مدرن است که برای ساخت وب سایت های سریع تر و کارآمدتر با تمرکز بر تولید سایت های ثابت طراحی شده است.

ویژگی ها : Astro عملکرد را با رندر اول سرور و حداقل جاوا اسکریپت سمت کلاینت بهینه می کند. همچنین از چندین چارچوب UI (React، Vue، Svelte) پشتیبانی می کند و بر وب سایت های محتوا محور با گزینه های سفارشی سازی گسترده تأکید می کند. در صورت نیاز، Astro's Islands و Partial Hydration به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تعامل پویا را نیز اضافه کنند.

ایده آل برای : سایت های پر محتوا که از تولید محتوای ثابت سود می برند، مانند وبلاگ ها، سایت های مستندسازی، و صفحات بازاریابی. همچنین برای عملکرد و سئو عالی است.

عالی نیست : برنامه های بسیار پویا که در آنها تعامل سمت مشتری یک نیاز اولیه است.

برای تولید سایت ایستا ایده آل است و می تواند درخواست های پویا ملایم را نیز مدیریت کند، بهترین بخش Astro این است که شما نیازی به یادگیری زبان سمت سرور ندارید زیرا همه چیز هنوز فقط HTML، CSS و جاوا اسکریپت است. این یک چارچوب عالی برای توسعه‌دهندگان است که به شما امکان می‌دهد فقط در جایی که به آن نیاز دارید پیچیدگی اضافه کنید. ما یک معرفی فوق العاده برای Astro در Premium داریم: آزادسازی قدرت Astro .

بسته

صفحه بازاریابی Parceljs

Parcel یک بسته نرم افزاری وب سریع و بدون پیکربندی است که به دلیل سهولت استفاده و سادگی آن متمایز است.

ویژگی ها : Parcel اجازه کار بدون پیکربندی گسترده را می دهد و دارای یک سرور توسعه سریع با بارگذاری مجدد داغ، تقسیم کد پویا و بهینه سازی های مختلف تولید مانند کوچک سازی، تکان دادن درخت و فشرده سازی برای ساخت های کارآمد است.

ایده‌آل برای : برای برنامه‌های تک صفحه‌ای کوچک تا متوسط ​​(SPA) و برنامه‌های چند صفحه‌ای (MPA) که به بهره‌وری و سادگی اهمیت می‌دهند بهترین مناسب است. برای نمونه سازی سریع نیز مفید است.

برای : برنامه های کاربردی یا پروژه هایی در مقیاس بزرگ که نیاز به سفارشی سازی دقیق فرآیند ساخت دارند عالی نیست .

Parcel همچنان بهتر می شود و نسخه 2 آن با بهبود حافظه پنهان، پشتیبانی گسترده تر از افزونه ها و عملکرد بهتر، قابلیت های آن را افزایش داده است و آن را به نامزد قوی تری برای پروژه هایی که به سادگی و سرعت اهمیت می دهند تبدیل کرده است.

Nx

صفحه بازاریابی Nx.dev

Nx یک ابزار قدرتمند برای مدیریت monorepos است که بهینه‌سازی سیستم ساخت و ابزارهای توسعه‌دهنده کارآمد را ارائه می‌دهد.

ویژگی ها : Nx با ابزارهای ساخت سریع، اجرای آزمایشی هدفمند، اجرای موازی کار، و حافظه پنهان از راه دور، CI را تسریع می کند. همچنین دارای یک کتابخانه افزونه گسترده، ابزارهای IDE مانند Nx Console است و از سبک‌های متنوع monorepo پشتیبانی می‌کند.

ایده آل برای : Nx به دلیل تمرکز بر ثبات، قابلیت استفاده مجدد و بهینه سازی، به ویژه برای برنامه های کاربردی بزرگ و در سطح سازمانی یا تیم هایی که روی پروژه های متعدد در یک مخزن کار می کنند، مفید است. ایده آل برای سازمان هایی که به دنبال مقیاس سازی کارآمد فرآیندهای توسعه خود هستند.

برای: پروژه های کوچک یا توسعه دهندگان انفرادی که ممکن است به مجموعه ابزار جامع آن نیاز نداشته باشند عالی نیست .

Nx بسیار سازگار با فناوری‌ها و موارد استفاده مختلف است و کاربرد آن را به عنوان یک سیستم ساخت و مجموعه ابزار برای monorepos افزایش می‌دهد. میلیون ها توسعه دهنده و شرکت های مختلف Fortune 500 به دلایلی به آن اعتماد دارند.

پشته T3

صفحه بازاریابی CreateT3App

T3 Stack یک ابزار توسعه وب مدرن است که برای ایجاد برنامه های کاربردی وب مقیاس پذیر با تمرکز بر سادگی، مدولار بودن و ایمنی از نوع تمام پشته طراحی شده است.

ویژگی ها : T3 Stack به شما امکان می دهد از بهترین اکوسیستم TypeScript تمام پشته استفاده کنید اما فقط از آنچه نیاز دارید استفاده کنید.

Next.js: برای رندر سمت سرور و تولید سایت استاتیک، بهبود سئو و عمل کرد. Next.js با پشتیبانی از مسیرهای API، توسعه تمام پشته را در T3 Stack فعال می‌کند، و توسعه هر دو بخش frontend و backend را در یک پروژه واحد تسهیل می‌کند.

TypeScript: یکپارچه با پشته، اطمینان از ایمنی نوع در کل برنامه، از front-end تا back-end.

Tailwind CSS: برای استایل‌سازی با CSS اول ابزار، تسهیل توسعه سریع UI بدون ترک HTML.

Prisma: به عنوان ORM برای مدیریت آسان تعاملات پایگاه داده، تضمین ایمنی نوع در واکشی و دستکاری داده ها.

tRPC: امکان ایجاد APIهای کاملاً ایمن بدون نوشتن کد دیگ بخار را فراهم می کند و توسعه تعاملات مشتری و سرور را ساده می کند.

NextAuth.js: اجرای احراز هویت را ساده می کند، راه حل های آماده برای استفاده برای مکانیسم های ورود امن را ارائه می دهد.

ایده‌آل برای : برای توسعه‌دهندگانی که با TypeScript و برنامه‌های پیچیده راحت هستند که می‌توانند از Next.js SSR و SSG استفاده کنند، طراحی شده است، همراه با مزایای یک Backend کاملاً یکپارچه و ایمن. همچنین برای نمونه سازی سریع یا MVP مفید است.

برای پروژه‌های ساده که هزینه‌های یادگیری و ادغام چندین فناوری بیشتر از مزایای آن است، یا برای تیم‌هایی که به دنبال پذیرش TypeScript نیستند، عالی نیست .

خود T3 Stack و تمام اجزای کلیدی آن دارای جوامع و اکوسیستم های غنی هستند که منابع، پلاگین ها و ادغام های گسترده ای را ارائه می دهند که می توانند توسعه را تسریع کنند و مشکلات رایج را به طور موثر حل کنند. به طور کلی، به عنوان یک جایگزین قابل اعتماد Create React App برای ایجاد برنامه های کاربردی وب ایمن با استفاده از پشته bleeding edge متمایز است.

CodeSandbox

چارچوب های پشتیبانی شده CodeSandbox

CodeSandbox یک پلتفرم توسعه مبتنی بر ابر است که محیط‌های کدنویسی فوری را برای برنامه‌های وب از طریق microVMs ارائه می‌دهد. این خیلی بیشتر از این است، اما این بخش چیزی است که آن را به یک جایگزین Create React App تبدیل می کند.

ویژگی‌ها : جدا از محیط‌های توسعه‌دهنده از پیش پیکربندی شده، پشتیبانی از Docker برای تنظیمات همه‌کاره، ادغام کد VS برای تجربه کدنویسی آشنا و تحلیل مشترک کد را نیز تسهیل می‌کند.

ایده آل برای : توسعه دهندگانی که به دنبال توسعه مبتنی بر ابر هستند که از نمونه سازی سریع و پروژه های مشترک پشتیبانی می کند. همچنین برای مبتدیان React با تمرین‌های کدنویسی و جعبه‌های شنی از پیش پیکربندی شده خوب است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تنها روی کد تمرکز کنند.

برای : برنامه های پیچیده و درجه تولید که به انعطاف پذیری و عملکرد یک محیط توسعه محلی نیاز دارند عالی نیست .

در حالی که Codesandbox ممکن است به طور کامل جایگزین تنظیمات توسعه محلی نشود، از چارچوب ها و کتابخانه های مختلفی از جمله React پشتیبانی می کند و آن را به یک جایگزین عملی برای چرخه های توسعه سریع و اهداف آموزشی تبدیل می کند.

StackBlitz

چارچوب های پشتیبانی شده StackBlitz

مشابه CodeSandbox، StackBlitz همچنین یک محیط توسعه مبتنی بر وب را ارائه می‌کند که امکان راه‌اندازی پروژه فوری را بدون نیاز به تنظیمات محیط محلی فراهم می‌کند.

ویژگی ها : ادغام GitHub ساده، محیط های از پیش پیکربندی شده، تجربه VS Code مبتنی بر مرورگر و گزینه های استقرار سریع برای اشتراک گذاری و آزمایش پروژه را ارائه می دهد.

ایده آل برای : مربیان، یادگیرندگان و تیم هایی که به یک فضای توسعه سریع و قابل اشتراک نیاز دارند. برای نمونه سازی سریع، یادگیری و همکاری آنلاین مفید است. StackBlitz از کدگذاری بلادرنگ در مرورگر با ویژگی هایی مانند بارگذاری مجدد داغ پشتیبانی می کند.

برای: توسعه دهندگانی که به دنبال سفارشی سازی عمیق محیط های توسعه هستند یا کسانی که روی پروژه های بسیار پیچیده ای که نیاز به تنظیمات محلی خاص دارند کار می کنند عالی نیست .

در ویژگی ها و موارد استفاده کاملاً شبیه StackBlitz است. بهتر است هر دو را خودتان امتحان کنید تا ببینید کدام تجربه توسعه دهنده (DX) و UI را ترجیح می دهید.

نتیجه

کاهش یک پشته منجر به پذیرش پشته دیگری می شود، پس تا زمانی که React به رشد خود ادامه دهد، جایگزین های بیشتری برای Create React App ادامه خواهد داشت. این مقاله گزینه‌های مختلف Create React App را با اطلاعات مختصر در مورد هر یک برای کمک به تصمیم‌گیری فهرست کرده است.

اما اگر هنوز مطمئن نیستید، اگر در React مبتدی هستید، با Vite همراه شوید و سپس می‌توانید با کسب اطلاعات بیشتر، کاوش Next.js و جایگزین‌های دیگر را شروع کنید. ممکن است برخی موارد استفاده با هم همپوشانی داشته باشند، اما جستجوی مقایسه به شما کمک می کند بهترین مورد را برای پروژه React خود انتخاب کنید.

خبرکاو