اخبار

۸fig به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیکی کوچکتر «C-suite» را می‌دهد که همیشه می‌خواستند

کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک اغلب شرکت‌های بزرگ نمی‌سازند: ممکن است از نظر درآمد بزرگ باشند، اما از نظر تعداد کارکنان ضعیف باقی بمانند. با این حال، ۸fig معتقد است که این شرکت‌ها همچنان باید بتوانند تخصص مثلاً یک مدیر ارشد مالی را کسب کنند، اما به گونه‌ای که برای کسب و کار آنها مفید باشد.

زمانی که Yaron Shapira، Assaf Dagan و Roei Yellin 8fig را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کردند، شرکت مستقر در آستین و اسرائیل، بر ارائه وام دادن و ابزارهای مدیریت زنجیره تامین برای کسب و کارهای تجارت الکترونیکی متمرکز بود که در حال تلاش برای مدیریت جریان نقدی خود بودند. کسب و کار.

با این حال، پس از جمع آوری ۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱، مدیرعامل Shapira بیان کرد که تجارت الکترونیک از رشد به سمت رویکردهای سودآوری شروع به تغییر کرد زیرا افزایش هزینه جذب مشتری و تغییرات در حریم خصوصی در حال تغییر اقتصاد واحد بود.

مدیر عامل Shapira به TechCrunch گفت: اکنون ۸fig در حال ساخت یک "C-suite" برای شرکت های تجارت الکترونیک است. AI CFO اولین محصول جدید است که برنامه ریزی جریان نقدی را ارائه می دهد. وقتی شرکت هنوز کوچک است، برنامه‌ریزی آسان‌تر می‌شود، اما زمانی که کسب‌وکار به طور قابل توجهی رشد می‌کند و پیچیده‌تر می‌شود، اینجاست که شاپیرا او میگوید شرکت‌ها مدیریت جریان نقدی را از دست می‌دهند.

شاپیرا گفت: «معمولاً این نوع شرکت‌ها هرگز یک مدیر مالی نخواهند داشت، کسی که در واقع امور مالی و همه محاسبات را انجام می‌دهد، در عوض از حسابداران خارجی برای کمک به آنها استفاده می‌کند. این بدان معناست که شکاف بزرگی در برنامه ریزی آنها وجود دارد.

8 فیگور یارون شاپیرا، روئی یلین و اساف داگان

بنیانگذاران ۸fig، از چپ، یارون شاپیرا، روئی یلین و اساف داگان. اعتبار تصویر: عکاسی نگاه کنید

AI CFO یک برنامه وب خود خدمت ارائه می دهد که در آن شرکت ها می توانند برنامه ریزی جریان نقدی خود را به صورت خودکار انجام دهند و سپس در صورت نیاز می توانند برنامه ریزی تداوم کسب و کار را از ۸fig دریافت کنند.

۸fig از زمان تأسیس خود در سه سال پیش، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بودجه به فروشندگان آنلاین ارائه کرده است. در سال ۲۰۲۲، پایگاه مشتریان و درآمد سالانه خود را به ترتیب ۹۰۰ و ۸۰۰ درصد افزایش داد. در همان دوره زمانی، این شرکت همچنین تعداد کارمندان خود را سه برابر کرد و نسخه اپلیکیشن موبایل و قابلیت مدیریت حمل و نقل و پرداخت را منتشر کرد.

اکنون این شرکت با سرمایه گذاری جدید ۱۴۰ میلیون دلاری که در آوریل بسته شد، ۴۰ میلیون دلار در سهام سری B و ۱۰۰ میلیون دلار در یک تسهیلات اعتباری، آماده است تا روی مجموعه اجرایی کامل هوش مصنوعی که شامل مدیر بازاریابی هوش مصنوعی و مدیر عملیاتی هوش مصنوعی باشد، کار کند. ویژگی های اواخر امسال

این بودجه توسط Koch Disruptive Technologies با مشارکت سرمایه‌گذاران فعلی Battery Ventures، LocalGlobe، Hetz، خانواده جسلسون و بانک سیلیکون ولی، که اکنون بخشی از First Citizens Bank است، رهبری شد. شاپیرا بیان کرد که این یک دور "بالا" از نظر ارزش گذاری بود و کل بودجه ۸fig را به ۱۹۶.۵ میلیون دلار می رساند.

شاپیرا گفت: «در این زمان‌های پرتلاطم، فناوری می‌تواند به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک در برنامه‌ریزی‌شان کمک کند، پس تلاش‌های زیادی در این زمینه از سوی ما خواهید دید. "کمک به مشتریان خود فقط با AI CFO خوب است، اما کامل نیست. اگر بتوانیم در بازاریابی و تدارکات به آنها کمک کنیم، این می تواند بسیار مهم باشد. ما قصد داریم در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری کنیم تا به مشتریانمان کمک کنیم تا خودشان کار بزرگی انجام دهند و در سال آینده و دو سال آینده موفق باشند، آینده‌ای که ما به آن نگاه می‌کنیم.»

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *