سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

۸ روش برای رفع خطای «مشکل اتصال یا کد MMI نامعتبر» در اندروید

آیا هنگام شماره‌گیری کد در Samsung Galaxy یا گوشی اندرویدی دیگر با خطای «مشکل اتصال یا کد MMI نامعتبر» مواجه شده‌اید؟ به احتمال زیاد اتصال شبکه شما مشکل دارد. شما نمی توانید کدی را روی تلفن خود شماره گیری کنید زیرا تلفن شما یک نقص جزئی دارد، سیم کارت دوم دستگاه شما باعث این مشکل شده است، یک برنامه مخرب در تلفن شما، تنظیمات شبکه تلفن شما نادرست است و موارد دیگر. خوشبختانه، شما چند راه برای رفع این مشکل و استفاده از کدهای خود بدون مشکل ...

آیا هنگام شماره‌گیری کد در Samsung Galaxy یا گوشی اندرویدی دیگر با خطای «مشکل اتصال یا کد MMI نامعتبر» مواجه شده‌اید؟ به احتمال زیاد اتصال شبکه شما مشکل دارد.

شما نمی توانید کدی را روی تلفن خود شماره گیری کنید زیرا تلفن شما یک نقص جزئی دارد، سیم کارت دوم دستگاه شما باعث این مشکل شده است، یک برنامه مخرب در تلفن شما، تنظیمات شبکه تلفن شما نادرست است و موارد دیگر. خوشبختانه، شما چند راه برای رفع این مشکل و استفاده از کدهای خود بدون مشکل دارید. ما به شما نشان خواهیم داد که این اصلاحات چیست.

فهرست مطالب
که نام شرکت و علامت تجاری را نشان می دهد - نکات فنی آنلاین" fetchpriority="high" decoding="async" width="1200" height="737" alt="8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 1" src="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung.jpeg" class="wp-image-100407" srcset="https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung.jpeg 1200w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung-300x184.jpeg 300w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung-1024x629.jpeg 1024w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung-768x472.jpeg 768w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung-80x50.jpeg 80w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung-70x43.jpeg 70w, https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2024/02/samsung-140x85.jpeg 140w" sizes="(max-width: 1200px) 100vw, 1200px">
#عنوان_تصویر

1. یک کاما در انتهای کد خود اضافه کنید

یکی از راه های سریع برای رفع مشکل این است که پسوند کدی را که می خواهید شماره گیری کنید با کاما اضافه کنید. این کاما به گوشی شما می گوید که خطاها را نادیده بگیرد و به اجرای کد خود ادامه دهد. می توانید از این نکته با هر کدی که می خواهید روی تلفن خود شماره گیری کنید استفاده کنید.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 2

به عنوان مثال، اگر می خواهید *123# را شماره گیری کنید، *123# را تایپ کنید (به کاما در انتها توجه کنید). با این کار، کد شما را شماره گیری می کند و خطاهایی که ممکن است ظاهر شود را نادیده بگیرد.

2. حالت هواپیمای گوشی خود را فعال و غیرفعال کنید

راه دیگر برای رفع مشکل کدتان، روشن و خاموش کردن حالت هواپیمای تلفنتان است. فعال کردن حالت تمام اتصالات شبکه را در تلفن شما خاموش می کند و غیرفعال کردن حالت این اتصالات را بازیابی می کند. این به رفع مشکلات اتصال در تلفن شما کمک می کند.

  دوبار از بالای صفحه نمایش گوشی خود به پایین بکشید.

  حالت هواپیما را در منوی باز انتخاب کنید تا حالت پرواز گوشی شما روشن شود.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 3

  10 ثانیه صبر کنید.

  با ضربه زدن روی حالت هواپیما در همان منو، حالت را خاموش کنید.

  کد خود را شماره گیری کنید.

3. تلفن اندرویدی خود را ریستارت کنید

اگر روشن و خاموش کردن حالت هواپیما مشکل شما را برطرف نکرد، دستگاه Android خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا با این کار مشکل شما حل می شود یا خیر. با انجام این کار بسیاری از اشکالات جزئی دستگاه شما برطرف می شود و احتمالاً خطای شماره گیری کد شما برطرف می شود.

  دکمه پاور گوشی خود را فشار داده و نگه دارید.

  در منوی Restart را انتخاب کنید تا گوشی خود خاموش و روشن شود.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 4

  وقتی تلفن روشن شد کد خود را شماره گیری کنید.

4. سیم کارت ثانویه را در تلفن دو سیم کارت خود خاموش کنید

اگر تلفن اندرویدی شما چندین اسلات سیم کارت ارائه می دهد، سیم کارت ثانویه را غیرفعال کنید و ببینید آیا مشکل شما حل می شود یا خیر. این به این دلیل است که سیم کارت ثانویه شما ممکن است با سیم کارت اصلی شما تداخل داشته باشد و باعث مشکل کد MMI شما شود.

  به تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید.

  شبکه موبایل را در تنظیمات انتخاب کنید.

  سیم کارت دوم خود را در صفحه باز انتخاب کنید.

  گزینه Enable را خاموش کنید.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 5

  از تنظیمات خارج شوید و کد خود را شماره گیری کنید.

5. ارائه دهنده خدمات خود را در تلفن همراه خود به صورت دستی انتخاب کنید

گاهی اوقات، تلفن شما در اتصال به ارائه دهنده شبکه مناسب دچار مشکل می شود و از شماره گیری کدهایتان جلوگیری می کند. در این حالت، اپراتور صحیح را به صورت دستی روی گوشی خود تنظیم کنید تا مشکل شما حل شود.

  به تنظیمات گوشی خود دسترسی پیدا کنید.

  شبکه موبایل را در تنظیمات انتخاب کنید.

  سیم کارت خود را در فهرست انتخاب کنید.

  حامل را در صفحه زیر انتخاب کنید.

  گزینه Auto select را خاموش کنید.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 6

  شرکت مخابراتی خود را از فهرست اپراتورهای شبکه انتخاب کنید.

  کد خود را شماره گیری کنید.

6. از Safe Mode در تلفن اندرویدی خود استفاده کنید

مانند سیستم عامل ویندوز مایکروسافت، اندروید یک حالت امن برای جداسازی ابزارهای شخص ثالث گوشی شما ارائه می دهد. این به شما امکان می‌دهد گوشی خود را در جایی که برنامه‌های شخص ثالث بارگیری نمی‌شوند روشن کنید و به شما امکان می‌دهد تحلیل کنید که آیا آن موارد مشکل شما را ایجاد کرده‌اند یا خیر.

زمانی که برای شماره گیری کدهای دستگاه خود مشکل دارید، می توانید از این حالت استفاده کنید.

  دکمه پاور گوشی خود را فشار داده و نگه دارید.

  در منوی باز روی Power off ضربه بزنید و نگه دارید.

  برای بوت شدن گوشی در حالت ایمن ، OK را در اعلان انتخاب کنید.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 7

  زمانی که تلفن در حالت ایمن است، کد خود را شماره گیری کنید.

اگر کد شما با موفقیت در حالت ایمن شماره گیری شد، یک یا چند برنامه نصب شده شما مقصر هستند. در این صورت، آن برنامه ها را از گوشی خود حذف کنید تا مشکل شما حل شود.

  تنظیمات را در گوشی خود باز کنید.

  برنامه ها > مدیریت برنامه را در تنظیمات انتخاب کنید.

  برنامه مشکوک را در فهرست پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

  برای حذف برنامه ، Uninstall را انتخاب کنید.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 8

  در اعلان OK را انتخاب کنید.

7. تنظیمات شبکه را در تلفن خود بازنشانی کنید

تلفن Android شما به شما امکان می دهد تنظیمات مختلف شبکه را سفارشی کنید. اگر شما یا شخص دیگری گزینه ای را به درستی پیکربندی نکرده اید، ممکن است به همین دلیل باشد که نمی توانید کدهای تلفن خود را شماره گیری کنید.

در این صورت، می توانید تنظیمات شبکه گوشی خود را بازنشانی کنید تا مشکل شما حل شود. انجام این کار پیکربندی شبکه سفارشی شما را پاک می کند و به شما امکان می دهد آن تنظیمات را از ابتدا تنظیم کنید.

  تنظیمات را در گوشی خود باز کنید.

  تنظیمات سیستم > پشتیبان‌گیری و تنظیم مجدد > تنظیم مجدد تلفن را در تنظیمات انتخاب کنید.

  بازنشانی تنظیمات شبکه را انتخاب کنید.

8 Ways to Fix a “Connection problem or invalid MMI code” Error on Android image 9

  وقتی تنظیمات را بازنشانی کردید، کد خود را شماره گیری کنید.

8. سیم کارت آسیب دیده فیزیکی خود را تعویض کنید

اگر هیچ چیز دیگری جواب نمی دهد، آخرین راه حل شما این است که سیم کارت فعلی خود را با یک سیم کارت جدید جایگزین کنید. این به این دلیل است که سیم کارت فعلی شما ممکن است از نظر فیزیکی آسیب دیده باشد و از شماره گیری کدهای تلفن خود جلوگیری کنید. روش های بالا کار نمی کند نشان می دهد که سیم کارت شما مقصر است.

می توانید با ارائه دهنده تلفن همراه خود تماس بگیرید و سیم کارت جدید درخواست کنید. کارت جدید شما باید به خوبی کار کند و به شما امکان می دهد کدهای خود را بدون خطا شماره گیری کنید.

عیب یابی خطای کد MMI نامعتبر در اندروید

خطای «مشکل اتصال یا کد MMI نامعتبر» اندروید شما را از شماره گیری کدهای خاص شبکه و دریافت اطلاعات مرتبط باز می دارد. اگر حتی پس از چندین بار تلاش برای اجرای کدتان، مشکل همچنان ادامه داشت، از راه‌حل‌های ذکر شده در بالا استفاده کنید و کدهای خود را بدون مشکل شماره‌گیری کنید.

خبرکاو