متن خبر

آماده سازی ۸۲۰ تخت برای بیماران “کرونایی” کرمانشاه

آماده سازی ۸۲۰ تخت برای بیماران “کرونایی” کرمانشاه

اخبارآماده سازی ۸۲۰ تخت برای بیماران “کرونایی” کرمانشاه
شناسهٔ خبر: 109652 -
خبرکاو:

دکتر بهمن روشنی در بیان کرد و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش موارد بستری بیماران کرونایی در استان، بیان کرد: در همین راستا تعداد تخت های بیمارستانی ویژه بستری این بیماران افزایش داده شده و پیش بینی لازم جهت آماده کردن هزار تخت در صورت نیاز انجام شده است.

وی بیان کرد: اخیرا حدود ۱۰۰ تخت در بیمارستانهای دانشگاهی استان برای بستری این بیماران اضافه شده و مجموع تخت های بیمارستانهای دانشگاهی آماده شده جهت این بیماران به ۷۰۴ تخت رسیده است.

روشنی تصریح کرد: بر اساس توافق صورت گرفته در بیمارستان‌های حضرت ابوالفضل(ع) نیروی انتظامی، امام حسین(ع) سپاه، ۵۲۰ ارتش و شهدای تامین اجتماعی نیز که بیمارستان های غیردانشگاهی محسوب می‌شوند هر کدام ۴۰ تخت برای بستری این بیماران فراهم شده است.

وی بیان کرد: با احتساب این تخت ها، هم اکنون بیش از ۸۲۰ تخت آماده بستری بیماران کروناییاستکه تا هزار تخت نیز قابل افزایش است.

روشنی بیان کرد: از مجموع ۸۲۰ تخت آماده شده در سطح استان هم اکنون ۶۰۰ تخت برای بستری بیماران کرونایی فعال بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین با اشاره به وجود ۱۰۶ تخت ICU ویژه بیماران کرونایی در استان، بیان کرد: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد ظرفیت این تخت‌ها اشغال شده است.

روشنی تصریح کرد: در حال حاضر کمبودی به لحاظ تخت بستری و تخت ICU برای بیماران کرونایی نداریم، ولی تمام نگرانی‌ها از اوج گرفتن کروناست و قطعا در شرایطی که تعداد بیماران بیش از اندازه شود، ظرفیت‌های فعلی درمانی هم پاسخگو نخواهد بود.

این مسئول بیان کرد: در همین راستا از مردم می خواهیم با جدیت تمام رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری را داشته باشند و بدانند که کرونا هرلحظه در کمین آنها است.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو