اخبار, فناوری, گوشی

۷ ارتقا که می خواهم در iMac 2023 شایعه شده ببینم

اشتباه نکنید، من iMac 24 اینچی خود را دوست دارم. من آن را می پرستم. این من را در شلوغ‌ترین روزهای کاری‌ام گذرانده است، و از تصمیمم برای خرج کردن پول در آن پشیمان نیستم - حتی اگر گزینه‌های مقرون به صرفه‌تری وجود داشته باشد که می‌توانستم سراغش بروم.

اما آیا من برای دفاع از آن جان خود را از دست خواهم داد؟ نه حتی یه جورایی نه اینکه به اپل سایه بیاندازیم… در واقع، بله، سایه انداختن به اپل… iMac 24 اینچی (۲۰۲۱) ممکن است یک کیت جذاب بوده باشد و یکی از بهترین مک ها و بدون شک بهترین آل-این است. یک کامپیوتر در حال حاضر. اما برای یک گران قیمت، مهندسان اپل می توانستند کار بهتری در طراحی آن انجام دهند.

در هفته اول با من، قبلاً متوجه برخی از ایرادات فاحش آن شدم، ایراداتی که واقعاً شک دارم که حتی یک نفر از اپل متوجه آنها نشده باشد و چیزی نگفته باشد یا یادداشتی در مورد آنها ارسال نکرده باشد. به عنوان مثال، حذف هرگونه ظاهری از تنظیمات ارتفاع، تصمیمی عجیب بود – در نهایت، این یک ویژگی اساسی است که اکثر نمایشگرها دارند. حتی من را با پیکربندی پایه شروع نکنید. حتی مدل میان رده من گاهی اوقات با چندوظیفگی یا صادرات دسته ای تصاویر ویرایش شده با وضوح بالا در لایت روم مشکل دارد.

اما، شایعات حاکی از آن است که یک iMac 2023 جدید در راه است و کنفرانس آینده WWDC 2023 به عنوان محل راه اندازی آن عمل می کند. اگر این شایعات درست باشد، من واقعاً امیدوارم که اپل از این دو سال پس از انتشار آخرین iMac برای جمع آوری آن استفاده کرده باشد.

در اینجا هفت موردی است که انتظار دارم در iMac 2023 شایعه شده ببینم.

پورت های بیشتر، پورت های قابل دسترسی

آی مک 24 اینچی 2021

(اعتبار تصویر: اپل)

در حالی که می‌دانم رایانه‌های AIO درباره مینیمالیسم هستند، هیچ بهانه‌ای برای راهی که اپل با پورت‌هایش آن را به سطح بعدی رساند، وجود ندارد. مدل پایه ۲۴ اینچی iMac (2021) تنها دارای دو پورت Thunderbolt 3 بود. دو و اگرچه دو پورت USB-C را به مدل‌های میان‌رده و رده بالا اضافه کرد، اما هنوز برای مصرف‌کنندگانی که می‌خواهند از آن برای کار یا تولید محتوا استفاده کنند، کافی نیست.

از نظر تئوری، منطقی است، به خصوص که هم کیبورد جادویی و هم ماوس جادویی به صورت بی سیم به آن متصل می شوند. با این حال، در دنیای واقعی، اپل علیرغم بهترین تلاش‌هایش، نتوانست Thunderbolt 3 را محقق کند. به هر حال هنوز نه. به همین دلیل است که کارت‌خوان SD و پورت HDMI را به لپ‌تاپ‌های Pro خود بازگرداند، و به همین دلیل است که باید درگاه‌های بیشتری (و یک کارت‌خوان SD) را به رایانه رومیزی بیاورد که برای حرفه‌ای‌ها و همچنین کاربران معمولی روزمره تلاش می‌کند.

من همچنین دوست دارم حداقل دو نفر از آنها را در جلو یا در کنار ببینم. من همچنین می‌دانم که چرا اپل پورت‌ها را در پشت و دور از دید قرار داده است – بالاخره همه چیز در مورد ارائه است. اما دسترسی به آنها نیز بسیار آزاردهنده است. برای اپل خوب است که دو مورد از آنها را به راحتی در دسترس قرار دهد تا کاربران مجبور نشوند اگر می‌خواهند دستگاه دیگری یا یک وسیله جانبی را به سرعت وصل کنند، به آن‌ها دسترسی پیدا کنند و راه خود را احساس کنند.

ارگونومی بهتر

آی مک 24 اینچی 2021

(اعتبار تصویر: اپل)

فقدان پورت‌ها را می‌توان نادیده گرفت، به خصوص که بهترین هاب‌های USB برای رفع مشکل در دسترس هستند. آزاردهنده ترین چیز در مورد iMac 24 اینچی (۲۰۲۱) عدم تنظیمات و مفصل بندی آن است.

نمایشگر کمی شیب به بالا و پایین دارد، اما تقریباً همین است. تنها راه برای شما برای تنظیم ارتفاع این است که روی یک پایه مانیتور سرمایه گذاری کنید – یا اگر ارزان هستید چند کتاب درسی را در زیر آن قرار دهید، و وقتی در حال چرخش هستید، کل کامپیوتر لعنتی را می چرخانید. بخش دوم از نظر طراحی است، اما هنوز هم بسیار بد است، به خصوص اگر شما مانند من وسواسی-اجباری مرزی باشید.

من نمی توانم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنم: اگر اپل می خواهد مردم به خرید محصولاتش ادامه دهند، باید با افزایش ارگونومی محصولاتش، آسیب های مربوط به محل کار را به حداقل برساند. اگر iMac 2023 واقعاً در راه است، من می‌خواهم حداقل تنظیمات ارتفاع مناسب را ببینم.

عملکرد سریع تر حتی در تنظیمات پایه

ووف برای رایانه‌ای که اپل از آن به عنوان ابزاری استفاده می‌کند که می‌توانید برای کارهای استودیویی، تولید محتوا و سایر کارهای سنگین از آن استفاده کنید، iMac 24 اینچی (۲۰۲۱) واقعاً آنقدر قدرتمند نیست، مگر اینکه به دنبال مدل پیشرفته یا ارتقا باشید. که رم به ۱۶ گیگ.

من مدل میان رده را با پردازنده ۸ هسته ای، پردازنده گرافیکی ۸ هسته ای و حافظه ۸ گیگابایتی دارم و به اندازه کافی نیازهای معمول ویرایش عکس من در لایت روم که معمولاً ۱۰ تا ۱۵ عکس RAW با وضوح بالا را ویرایش می کند، عرق کرد. صادر کردن آنها به عنوان JPEG با وضوح بالا، که من خدمات مشتریان اپل را در این مورد در عرض یک ماه پس از خرید آزار دادم. وقتی در حین استریم یک نمایش همان حجم کار ویرایش را انجام می دهم، حتی بدتر است.

اگر می‌خواهید از این برای بارهای کاری فشرده‌تر استفاده کنید، به نظر می‌رسد که باید کمی بیشتر بپردازید و به یک رم ۱۶ گیگابایتی ارتقا دهید یا فقط بالاترین پیکربندی ممکن را دریافت کنید، که تقریباً ۲۰۰۰ دلار / ۲۰۰۰ پوند است - نه دقیقاً برای مصرف‌کننده.

برای iMac بعدی، من دوست دارم ببینم اپل واقعاً آنچه را که وعده داده است بدون مجبور کردن مردم به ارتقاء ارائه دهد. عملکرد سریع‌تری را در پیکربندی‌های پایین‌تر به ما ارائه دهید. ما در حال حاضر هزینه زیادی برای آن پرداخت کرده ایم.

قیمت مقرون به صرفه تر

یا حداقل آن را در دسترس تر کنید. مدل ۲۰۲۱ از ۱۲۹۹ دلار / ۱۲۴۹ پوند / ۱۸۹۹ دلار استرالیا شروع می شود که برای افراد ثروتمند است، و در این اقتصاد پرداخت این مقدار برای یک کیت نه چندان قدرتمند واقعا ایده آل نیست. من ۱۴۹۹ دلار برای مدل میان رده ام پرداخت کردم و این احساس را نداشتم که عملکردی را که برای آن قیمت انتظار داشتم دریافت کنم.

مردم در حال حاضر بهترین ارزش را برای پول خود می‌خواهند و آن را بر خرید جدیدترین و جذاب‌ترین دستگاه ترجیح می‌دهند. اگر قرار نیست اپل پیکربندی‌های سریع‌تری را به ما بدهد، حداقل آن را طوری بسازید که هزینه‌های زیادی را به دست آوریم. به جای قیمت اولیه بیش از ۱۰۰۰ دلار / ۱۰۰۰ پوند، چرا از نمونه های Lenovo و Dell پیروی نکنید و آن را زیر پا نگذارید؟

شناسه چهره

هر دو مدل میان رده و رده بالا iMac 24 اینچی (۲۰۲۱) با نسخه Touch ID صفحه کلید جادویی عرضه می شوند، اما این نکته دردناک دیگری برای من است زیرا این لعنتی فقط در نیمی از زمان کار می کرد. اگر انگشت شما حتی کمی مرطوب باشد، کار نمی کند. این غیر قابل اعتمادترین خواننده اثر انگشتی است که من تا به حال استفاده کرده ام – اما این یک موضوع کاملاً جدید برای زمان دیگری است.

چیزی که من واقعاً می خواهم در iMac بعدی ببینم Face ID است. به نظر می‌رسد که بسیاری از لپ‌تاپ‌های مقرون‌به‌صرفه ویندوزی در هنگام ورود به سیستم تشخیص چهره، اپل را شکست می‌دهند، و این خوب نیست. حتی مک‌بوک‌های سطح حرفه‌ای اپل هم آن را ندارند، که تقریباً یک ظلم به نظر می‌رسد.

اگر اپل می‌خواهد از رقبای خود عقب بماند، باید دست از سرگردانی بردارد و با آوردن Face ID به خانواده Mac خود، از جمله iMac بعدی، دست به کار شود.

ماوسی که می توانید همزمان شارژ و استفاده کنید

آی مک 24 اینچی 2021

(اعتبار تصویر: اپل)

من حتی نمی‌دانم اپل هنگام عرضه موس جادویی به چه چیزی فکر می‌ کرد. واضح است که این ماوس فوق‌العاده‌ای است، اما یک نقص بسیار مضحک دارد که به دلایلی عجیب، هیچ‌کس در اپل هرگز آن را وتو ن کرد.

اگر قبلا از ماوس جادویی استفاده نکرده اید، من در مورد درگاه شارژی صحبت می کنم که در قسمت زیرین ماوس قرار دارد، که اساساً ماوس را هنگام شارژ بی استفاده می کند. برای من سخت است باور کنم که در طول کل فرآیند ساخت این ماوس - از زمانی که طراحی آن را طراحی کردند تا زمانی که کنترل کیفیت را انجام دادند، هیچ کس هرگز نگفته بود: "هی، مکان بهتری برای این پورت شارژ وجود دارد. بیا درستش کنیم.»

من خیلی دوست دارم که اپل هر دو صفحه کلید جادویی و ماوس جادویی را بازنگری کند، به خصوص که مدت زیادی است که برای یکی از آنها تاخیر داشته است. اما، به طور خاص، می‌خواهم محل قرارگیری پورت را اصلاح کند و خواننده لمسی کیبورد را قابل اعتمادتر کند.

نمایشگر بزرگتر

این فقط یک امتیاز است، واقعا. من از نمایشگر ۲۴ اینچی در iMac خود کاملاً راضی هستم - و این را به عنوان کسی می گویم که در تنظیمات ویندوز خود از آن به صفحه نمایش ۴۰ اینچی تغییر می کند. با این حال، من با کمی صفحه نمایش بیشتر اهمیت نمی‌دهم، مخصوصاً اگر اپل تا حد زیادی به اندازه فعلی AIO پایبند باشد – اگرچه زمزمه‌هایی وجود دارد که سازنده در حال برنامه‌ریزی برای احیای مدل بزرگ‌تر ۲۷ اینچی خود است.

من مطمئن هستم که بسیاری از کاربران iMac صفحه نمایش بزرگتر را ترجیح می دهند، و اپل باید به نیازهای آنها توجه کند. به خصوص که از نظر فناوری جدید به طور کلی، به نظر می رسد گرد و غبار رقبای خود را می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *