سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

۶ دلیل که چرا شما یک مک صفحه لمسی نمی خواهید

ihnaa.png
هانا استرایکر / How-To Geek بسیاری از آنها تعجب کرده اند که چرا اپل به گروه لپ تاپ های صفحه لمسی نپیوسته است. اگرچه منطقی به نظر می رسد، اما دلایل بسیار خوبی وجود دارد که چرا ممکن است بهترین ایده نباشد. در اینجا شش دلیل وجود دارد که چرا یک صفحه نمایش لمسی مک بوکی نیست که ممکن است فکر کنید. استفاده از نمایشگرهای لمسی در لپ‌تاپ‌های (سنتی) دردسرساز است هرکسی که ...
مک بوک پرو با HTG باز
هانا استرایکر / How-To Geek

بسیاری از آنها تعجب کرده اند که چرا اپل به گروه لپ تاپ های صفحه لمسی نپیوسته است. اگرچه منطقی به نظر می رسد، اما دلایل بسیار خوبی وجود دارد که چرا ممکن است بهترین ایده نباشد. در اینجا شش دلیل وجود دارد که چرا یک صفحه نمایش لمسی مک بوکی نیست که ممکن است فکر کنید.

استفاده از نمایشگرهای لمسی در لپ‌تاپ‌های (سنتی) دردسرساز است

هرکسی که از لپ‌تاپ صفحه لمسی استفاده کرده باشد، می‌تواند تأیید کند که این لپ‌تاپ اغلب بیشتر دردسرساز است تا یک راحتی. صفحه‌های لمسی از دقت کمتری نسبت به ماوس یا ترک‌پد برخوردار هستند و رسیدن به صفحه تا ضربه زدن روی صفحه‌نمایش پس از مدتی ناراحت‌کننده است.

به‌علاوه، وقتی در حال تایپ کردن روی صفحه‌کلید فیزیکی هستید، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که توقف کنید و دست خود را بردارید تا صفحه را لمس کنید. از نظر ارگونومی، صفحه نمایش لمسی در لپ تاپ های سنتی منطقی نیست. یعنی، مگر اینکه در مورد یک رایانه شخصی ۲ در ۱ قابل تبدیل صحبت کنیم که بین حالت لپ تاپ و تبلت جابجا شود.

این فاکتور فرم مک بوک را خراب می کند

مک‌بوک‌ها به دلیل طراحی شیک و سبک‌شان شناخته می‌شوند. گفت ن صفحه نمایش لمسی به مک بوک به دستگاه ضخیم تر و سنگین تری نیاز دارد، زیرا صفحه نمایش های لمسی به لایه ها و سخت افزار بیشتری نیاز دارند. مشخصات نازک مک بوک یکی از نقاط اصلی فروش آن است و یک صفحه نمایش لمسی این فاکتور شکل نمادین و طراحی فوق العاده پایین و سنگین مک های فعلی را به خطر می اندازد.

صفحه نمایش های لکه دار مک از قبل یک مشکل هستند

بیایید با آن روبرو شویم - حتی بدون صفحه نمایش لمسی، صفحه های مک می توانند از استفاده روزمره لکه دار و کثیف شوند. گفت ن یک صفحه نمایش لمسی به مک فقط این مشکل را تشدید می کند و صفحه نمایشی همیشه کثیف را برای شما به ارمغان می آورد که نیاز به تمیز کردن مکرر دارد. آیا واقعاً می خواهید به جای انجام کار، زمان بیشتری را صرف پاک کردن صفحه نمایش خود کنید؟

MacOS سازگار با لمس نیست

MacOS، سیستم عاملی که همه مک‌ها با آن کار می‌کنند، برای استفاده با ماوس یا ترک پد و نه برای ورودی لمسی بهینه شده است. در حالی که اپل به طور بالقوه می تواند سیستم عامل را برای قرار دادن صفحه نمایش لمسی دوباره طراحی کند، این به تلاش و منابع قابل توجهی نیاز دارد.

علاوه بر این، این تغییر احتمالاً بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارد، زیرا باید برای ورودی لمسی ساده‌سازی شود، به طور بالقوه به قیمت عملکرد macOS که می‌شناسید و دوست دارید. ما دیده‌ایم که ویندوز سعی می‌کند هم ورودی لمسی و هم ورودی ماوس را با ویندوز ۸ تطبیق دهد، که منجر به تا حدودی دوگانگی شخصیتی ویندوز امروزی شده است. این کار می کند، اما به سختی می توان استدلال کرد که زیبا است.

با این حال، iPadOS از برخی جهات به macOS نزدیک‌تر شده است و آپشن های iPad مانند Stage Manager و Control Center اکنون در macOS هستند. با این حال، ایده استفاده از ورودی لمسی در یک صفحه نمایش ۱۳ اینچی شبکیه چشم به نظر می رسد که آنطور که همه چیز پیش می آید، خیلی بی نظم باشد.

همه برای یک ویژگی طاقچه می پردازند

لپ تاپ های لمسی محبوبیت جهانی ندارند. بسیاری از مردم علاقه ای به استفاده از صفحه نمایش لمسی روی لپ تاپ خود ندارند و ترجیح می دهند به ماوس یا ترک پد خود بچسبند. اگر قرار بود اپل یک صفحه نمایش لمسی به مک بوک ها اضافه کند، هزینه این ویژگی به همه مصرف کنندگان، خواه ناخواه، منتقل می شود. این امر به ناچار قیمت مک‌بوک‌ها را افزایش می‌دهد و حتی گران‌تر از آنچه که هستند می‌شود.

آی پد وجود دارد

در نهایت، شایان ذکر است که اپل در حال حاضر یک دستگاه صفحه لمسی دارد: iPad. iPad به طور خاص برای ورودی لمسی طراحی شده است و دارای یک اکوسیستم برنامه گسترده است که برای این تجربه طراحی شده است. اگر یک دستگاه صفحه لمسی می‌خواهید، آی‌پد انتخابی به مراتب بهتر از تلاش برای جابجایی قابلیت‌های لمسی در مک بوک است.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت به عنوان تنها رایانه خود در سال ۲۰۲۳

حتی بهتر از آن، iPad اکنون یک رایانه مستقل مناسب است که می‌توانید به جای Mac از آن استفاده کنید، تا زمانی که همه برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید دارای نسخه‌های iPadOS باشند.

یک مک صفحه لمسی هنوز هم می تواند ایده خوبی باشد

علی‌رغم استدلال‌هایی که علیه Mac صفحه لمسی وجود دارد، دلایل قانع‌کننده‌ای وجود دارد که چرا ممکن است ایده خوبی باشد. بیایید به سرعت تعدادی از آنها را تحلیل کنیم:

گزینه‌های قابلیت دسترسی پیشرفته: ورودی لمسی می‌تواند دسترسی بهتری را برای کاربران دارای معلولیت فیزیکی یا تحرک محدود ارائه دهد.

برنامه‌های خلاقانه: صفحه‌های لمسی می‌توانند تجربه‌ای فراگیر را برای هنرمندان و طراحان فراهم کنند و امکان طراحی و دستکاری مستقیم روی صفحه را فراهم کنند.

پتانسیل دستگاه هیبریدی: یک مک صفحه لمسی می تواند بهترین جنبه های macOS و iOS را ادغام کند و یک دستگاه ترکیبی همه کاره برای بهره وری و سرگرمی ایجاد کند.

برنامه های موبایل در macOS : اکنون می توانید از بسیاری از برنامه های iPhone و iPad در macOS استفاده کنید، و استفاده از صفحه لمسی یا ماوس با بسیاری از این برنامه ها همیشه عالی نیست. گنجاندن ورودی لمسی در مک می‌تواند استفاده از این برنامه‌ها را بدون تلاش ویژه توسعه‌دهندگان بهتر کند.

در حالی که یک مک صفحه لمسی هم مزایا و هم معایب دارد، باید دید که آیا اپل در نهایت چنین دستگاهی را معرفی خواهد کرد یا خیر. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که آن‌ها روی پالایش محصولات موجود خود و استفاده از نقاط قوت macOS و دستگاه‌های تلفن همراه خود متمرکز هستند.

خبرکاو