متن خبر

۴۰۰ روستا در کرمانشاه مشکل آب دارند

۴۰۰ روستا در کرمانشاه مشکل آب دارند

اخبار۴۰۰ روستا در کرمانشاه مشکل آب دارند
شناسهٔ خبر: 109334 -
خبرکاو:

علیرضا کاکاوند در بیان کرد و گو با  ایسنا، با اشاره به وضعیت تامین آب روستاهای استان کرمانشاه، اظهار کرد: هم اکنون ۴۰۰ روستای استان با جمعیت نزدیک به ۲۰ هزار نفر مشکل کمبود آب دارند.

وی اعتبار مورد نیاز برای تامین آب این روستاها را حدود ۲۶۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

کاکاوند با بیان اینکه هم اکنون ۸۰ تا ۸۵ روستا از این تعداد به  صورت سیار و با تانکر آبرسانی می‌شود، ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در اوج فصل گرما تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار به ۱۸۰ مورد مورد برسد که این روستاها در سراسر استان پراکنده هستند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه یادآور شد: سایر روستاهایی که مشکل آب دارند و برای آنها آبرسانی سیار انجام نمی‌شود، از منابع آب محلی مانند چشمه و... استفاده می‌کنند.

به بیان کرده این مسئول، ۲۵ روستا از این ۴۰۰ روستا نیز مشکل اجتماعی دارند و جلوی فعالیت‌های انتقال آب را می‌گیرند که مربوط به مسائل بین خود روستاهااستو ارتباطی با شرکت آب و فاضلاب ندارد.

وی با بیان اینکه برای تعدادی از این روستاها نیز پروژه آبرسانی در دست اجرا است، تاکید کرد: هم اکنون آبرسانی به ۶۴ روستا را با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در آستانه بهره‌برداری داریم که امیدواریم این تعداد تا پایان سال به ۱۰۰ روستا برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تعداد روستاهایی که هم اکنون تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب و بهره‌مند از آب لوله کشی هستند را نیز ۱۸۰۰ روستا با جمعیت حدود ۴۳۰ هزار نفر اعلام کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو