سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

۱۰ ویژگی صفحه کلید سامسونگ که باید در گلکسی از آنها استفاده کنید

ihnaa.png
جاستین دوینو / How-To Geek Play Store دارای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های صفحه‌کلید است، اما ممکن است با برنامه‌ای که روی گوشی شما آمده است، خوب باشید. صفحه کلید پیش فرض سامسونگ در گوشی های سامسونگ گلکسی بسیار خوب است. آیا از بهترین ویژگی ها استفاده می کنید؟ نحوه دسترسی به تنظیمات صفحه کلید سامسونگ برای استفاده از بسیاری از ویژگی های این راهنما، باید بدانید که چگونه به تنظیمات صفحه کلید سامسونگ دسترسی داشته باشید. ...
صفحه کلید مجازی در Samsung Galaxy S23+
جاستین دوینو / How-To Geek

Play Store دارای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های صفحه‌کلید است، اما ممکن است با برنامه‌ای که روی گوشی شما آمده است، خوب باشید. صفحه کلید پیش فرض سامسونگ در گوشی های سامسونگ گلکسی بسیار خوب است. آیا از بهترین ویژگی ها استفاده می کنید؟

نحوه دسترسی به تنظیمات صفحه کلید سامسونگ

برای استفاده از بسیاری از ویژگی های این راهنما، باید بدانید که چگونه به تنظیمات صفحه کلید سامسونگ دسترسی داشته باشید. قبل از انجام هر کاری، مطمئن شوید که صفحه کلید سامسونگ صفحه کلید پیش فرض شما است.

اکنون، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا کاشی‌های تنظیمات سریع ظاهر شوند. روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود.

بعد، به "مدیریت عمومی" بروید.

"مدیریت عمومی" <a href= را انتخاب کنید." width="446" height="160" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در نهایت، "تنظیمات صفحه کلید سامسونگ" را انتخاب کنید.

روی «تنظیمات صفحه‌کلید سامسونگ» ضربه بزنید.

هر زمان که ما به "تنظیمات" اشاره می کنیم، این جایی است که باید بروید!

صفحه کلید را بلندتر (یا کوتاه تر) کنید

ارتفاع صفحه کلید <a href= را تنظیم کنید." width="454" height="333" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

دستان هر کس متفاوت است، پس اندازه صفحه کلید مناسب برای شما منحصر به فرد است. زیبایی صفحه کلید مجازی در این است که می توانید اندازه را متناسب با دستان خود تنظیم کنید. با رفتن به Settings > Size and Transparency می توانید این کار را با صفحه کلید سامسونگ انجام دهید. برای تنظیم ارتفاع، عرض و موقعیت دستگیره ها را بکشید.

واگرد و دوباره تایپ

لغو و انجام مجدد حرکت.

همه ما هنگام تایپ کردن اشتباه می کنیم، به خصوص روی صفحه لمسی. سامسونگ واگرد یا دوباره تایپ کردن را با حرکات حرکتی آسان می کند. می‌توانید با دو انگشت از راست به چپ برای لغو، یا از چپ به راست برای انجام مجدد تند بکشید. تنها نقطه ضعف این است که نمی‌توانید از این ویژگی با تایپ کردن با سوایپ استفاده کنید.

مطالب مرتبط: نحوه لغو تایپ در گوشی گلکسی سامسونگ

ردیف شماره را روشن کنید

ردیف شماره صفحه کلید سامسونگ.

احتمالاً اعداد را زیاد تایپ می کنید، اما کلیدهای اعداد همیشه در طرح صفحه کلید "اصلی" موجود نیستند. در عوض، باید به یک چیدمان ثانویه بروید که آزاردهنده است. می توانید یک ردیف اعداد دائمی را در بالای صفحه کلید از تنظیمات > طرح بندی > کلیدهای شماره فعال کنید.

مکان نما را با فاصله حرکت دهید

کنترل مکان نما صفحه کلید سامسونگ.

وقتی می‌خواهید بین دو حرف کوچک روی صفحه لمسی ضربه بزنید، حرکت مکان‌نما می‌تواند دردسرساز باشد. صفحه کلید سامسونگ دارای یک ویژگی مفید است که به شما امکان می دهد مکان نما را با کشیدن انگشت خود بر روی کلید فاصله حرکت دهید. می‌توان آن را در تنظیمات > کشیدن، لمس، و بازخورد > نوار فاصله را لمس و نگه دارید فعال کرد.

اضافه کردن نمادهای سفارشی

نمادهای سفارشی صفحه کلید سامسونگ.

با نگه داشتن کلید نقطه روی صفحه کلید سامسونگ، تعدادی نماد رایج مانند ٪، $، #، ! و ? ظاهر می شود. شما می توانید نمادهایی را که در این منو موجود است به طور کامل سفارشی کنید. به تنظیمات > نمادهای سفارشی بروید، سپس هر نمادی را انتخاب کنید و آن را با نماد خود جایگزین کنید.

لرزش صفحه کلید را خاموش کنید

«لرزش» <a href= را خاموش کنید." width="455" height="205" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

به‌طور پیش‌فرض، صفحه‌کلید سامسونگ با فشار دادن کلید برای شبیه‌سازی صفحه‌کلید فیزیکی می‌لرزد. همه افراد هنگام تایپ بازخورد لمسی را دوست ندارند. خوشبختانه می توان آن را غیرفعال کرد. به Settings > Swipe, Touch, and Feedback > Touch Feedback > Toggle Off «Vibration» بروید.

مرتبط: چگونه لرزش صفحه کلید را در اندروید خاموش کنیم

یک کلمه یا عبارت به دیکشنری اضافه کنید

کلمه <a href= را در ردیف پیشنهاد انتخاب کنید." onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

صفحه کلید سامسونگ در دانستن آنچه می خواهید تایپ کنید بسیار خوب است، اما نمی تواند همه چیز را بداند. احتمالاً کلمات و عبارات خاصی وجود دارند که مختص شما هستند. گفت ن آن کلمات و عبارات به فرهنگ لغت تصحیح خودکار به صفحه‌کلید کمک می‌کند تا آنها را به اشتباه اصلاح نکند.

مطالب مرتبط: چگونه یک کلمه یا عبارت را به دیکشنری تصحیح خودکار اندروید اضافه کنیم

ایجاد میانبر برای عبارات پرکاربرد

میانبرهای متنی صفحه کلید سامسونگ.

احتمالاً چیزهایی وجود دارد که باید مرتباً تایپ کنید و تایپ کردن آنها به خصوص آزاردهنده است. مواردی مانند آدرس ایمیل، آدرس خانه، و نام کامل. صفحه کلید سامسونگ این قابلیت را دارد که میانبرهای متنی کوتاه ایجاد کند تا بتوانید "ایمیل" را تایپ کنید و ببینید که ایمیل شما به طور خودکار در پیشنهادات ظاهر می شود. به Settings > Text Shortcuts > روی دکمه plus ضربه بزنید. آیفون نیز دارای ویژگی مشابهی است.

تصحیح خودکار را خاموش کنید

تعویض متن پیشگوی صفحه کلید سامسونگ.

ببین، یا با تصحیح خودکار زندگی می کنی یا با اشتیاق از آن متنفری. اگر در گروه دوم قرار می گیرید، می توانید به راحتی تصحیح خودکار را در صفحه کلید سامسونگ غیرفعال کنید. اگر منظور من را بدانید، دیگر کلمات چهار حرفی به عنوان "اردک" نشان داده نمی شوند. می توانید این گزینه را در Settings > Predictive Text پیدا کنید.

ترجمه متن با صفحه کلید

قابلیت ترجمه صفحه کلید سامسونگ.

فرض کنید می خواهید کلمه ای را به زبانی که با آن آشنایی ندارید تایپ کنید. می‌توانید به Google Translate بروید، کلمه را وارد کنید، سپس ترجمه را کپی کنید و برای جای‌گذاری به برنامه اصلی برگردید. این یک درد است. درعوض، می‌توانید همه کارها را از صفحه‌کلید سامسونگ انجام دهید. برای انتخاب زبان ها و انجام ترجمه، روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید و "Translate" را انتخاب کنید.


گوشی‌های گلکسی سامسونگ دارای آپشن های زیادی هستند، چه خوب و چه بد. صفحه کلید نمونه خوبی برای آن است. اگر کیبورد سامسونگ را دوست ندارید، می توانید به راحتی آن را به چیز دیگری مانند Gboard تغییر دهید. صفحه کلید Gboard گوگل نیز دارای ویژگی های بسیار خوبی است.

خبرکاو