متن خبر

۱۰ درصد جمعیت استان ایلام زیر چتر مهارت قرار می‌گیرند

۱۰ درصد جمعیت استان ایلام زیر چتر مهارت قرار می‌گیرند

اخبار۱۰ درصد جمعیت استان ایلام زیر چتر مهارت قرار می‌گیرند
شناسهٔ خبر: 109718 -
خبرکاو:

دکتر «علی‌اوسط هاشمی» در نشست شورای مهارت استان ایلام ، اظهار کرد: زمان آن فرارسیده که باید به پیوست اجتماعی و نیروی انسانی توجه کنیم تا موفق به حفظ سرمایه‌های اجتماعی شویم.

وی با بیان اینکه استان ایلام می‌رود که قطب شود، تصریح کرد: این استان می‌تواند منطقه انرژی‌ نو شود و با توجه به قرابت آن با کشور عراق و تبادل کالا می‌تواند از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی دپارتمان مرزی در مهران در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: این امکان شرایط لازم را برای بهره‌مند شدن مرزنشینان را فراهم خواهد کرد.

هاشمی از اجرای عدالت آموزشی و مهارتی برای  ۵ استان درگیر با جنگ تحمیلی خبر داد و تصریح کرد: امروز مفهوم سواد متفاوت شده و می‌توان بیان کرد کسی سواد دارد که توانمند باشد و بتواند زمینه ساز یک تغییر و تحول باشد چرا که امروز ۵۵ درصد کارآموزان فنی و حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند.

وی با استقبال ازپیشنهاد رئیس دانشگاه ایلام مبنی بر تاسیس مراکز مشاوره شغلی و دپارتمان بازاریابی ، تصریح کرد: آموزش کشاورزان، روستاییان و عشایر در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه ایاستچرا که آموزش کشاورزان و دیگر اقشار مولد زمینه تحقق شعار جهش تولید را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه ۱۰ درصد جمعیت استان زیر چتر آموزش‌های مهارتی متناسب با علاقه‌ی خود قرار می‌گیرند، تصریح کرد: ساز و کار این مهم در استان مورد بررسی قرار بگیرد تا این آموزش‌ها آغاز شود.

هاشمی با بیان اینکه بر اساس برنامه استان ایلام میزبان برخی از مسابقات مقدماتی المپیادهای جهانی مهارت می‌شود، ادامه داد: برنامه مهارت دوگانه را در کشور آغاز کرده‌ایم به این معنا که در مراکز صنعتی و شرکت های بزرگ زمینه آموزش نیروی انسانی مورد نیاز آنان را فراهم خواهیم کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: باید بیش از پیش به تنوع در بازار بیندیشیم و این باور را بوجود آوریم که برای کارآفرینی مهارت نیازاستو دوران استخدام صرفا مبتنی بر مدرک دانشگاهی به پایان رسیده است.

هاشمی تصریح کرد: شیوع کرونا بیش از پیش اهمیت موضوعاتی مانند تجارت الکترونیک را برای ما مشخص کرده که این موارد و نیازهای روز از راه کسب مهارت به دست می‌آیند چون در جامعه نیروی کار ماهر نداریم.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو