متن خبر

یک فیلتر سوخت معیوب اولین پرتاب بزرگ Virgin Orbit در بریتانیا را خنثی کرد

یک فیلتر سوخت معیوب اولین پرتاب بزرگ Virgin Orbit در بریتانیا را خنثی کرد

اخباریک فیلتر سوخت معیوب اولین پرتاب بزرگ Virgin Orbit در بریتانیا را خنثی کرد
شناسهٔ خبر: 266706 -
خبرکاو:

پرتاب سخت است، اما حداقل اکنون که هر موشک تله متری زنده بسیار دقیقی را به HQ ارسال می کند، تیم ها می توانند بفهمند که چه چیزی منجر به پرتاب ناموفق در طی چند روز یا چند هفته شده است. نمونه موردی: اولین پرتاب پر سر و صدای Virgin Orbit از خاک بریتانیا در ماه گذشته، که به مدار نرسید - ظاهراً به دلیل شل بودن فیلتر سوخت.

Virgin Orbit در به‌روزرسانی‌ای که امروز در وب‌سایت خود ارسال شد، ابتدا توضیح داد که همه چیز در هر مرحله منتهی به این مشکل، از جمله احتراق، پرواز مرحله اول، جداسازی مرحله، احتراق در مرحله دوم و استقرار منصفانه - همه لحظاتی که مأموریت شکست های پایانی ممکن است رخ دهد.

اما این زمانی است که چیزها اسمی می شوند:

داده ها نشان می دهد که از ابتدای مرحله دوم سوختن اول، یک فیلتر سوخت در خط تغذیه سوخت از موقعیت عادی خود خارج شده است.

داده های اضافی نشان می دهد که پمپ بنزینی که در پایین دست فیلتر قرار دارد در سطح بازدهی ضعیفی کار می کند و در نتیجه موتور نیوتن 4 برای سوخت گرسنه می ماند. عملکرد در این روش غیرعادی منجر به عملکرد موتور در دمای قابل توجهی بالاتر از دمای موتور می شود.

قطعات پایین دست و در مجاورت موتور به طور غیرعادی داغ در نهایت دچار مشکل شدند و باعث شد که تراست مرحله دوم زودتر از موعد متوقف شود.

به دلیل عدم وجود فیلتر، ماموریت از دست رفت. این یک یادآوری نگران کننده است که وسایل نقلیه پرتاب وقتی موفق می شوند مجموعه ای از هزاران قطعه متحرک هستند که با دقت کامل - یا حداقل در محدوده تحمل کار می کنند.

فیلتر سوختی که به درستی محکم نشده است، یا دارای نقصی جزئی در ساخت است که باعث شل شدن آن می شود، پروانه بال های خود را تکان می دهد و باعث طوفان در پایین دست می شود. همه اینها در چند ثانیه اتفاق می‌افتد، اما داده‌های ارسال شده به‌اندازه کافی برای مهندسان واضح خواهد بود که وقتی فرصت پیدا کنند بعداً به آن نگاه کنند.

پس راه حل چیست؟ دن هارت، مدیر عامل Virgin Orbit، حداقل یک فیلتر سوخت جدید می گوید:

"تحقیقات ما هنوز کامل نشده است. .. با این حال، با توجه به بسیاری از سرنخ‌های واضح از ارزیابی گسترده داده‌ها، ما موشک بعدی خود را با یک فیلتر قوی‌تر اصلاح می‌کنیم و به طور گسترده به دنبال این هستیم که اطمینان حاصل کنیم که همه عوامل معتبر در شکست ماموریت ریشه‌یابی شده‌اند. خطاب."

پس آنها "با احتیاط" به سمت پرتاب بعدی خود، از ایالات متحده، پیش خواهند رفت. یک محموله تجاری که آنها انتظار دارند تا چند هفته دیگر جزئیات آن را اعلام کنند.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است