سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

یوتیوب در حال ساخت یک برنامه Vision Pro نیست، بنابراین Apollo for Reddit یک برنامه ساخت

هدست ویژن پرو اپل قرار است امروز برای مصرف کنندگان عرضه شود، اما یوتیوب در حال حاضر برنامه اختصاصی برای این دستگاه نمی سازد. برای پر کردن این خلأ، کریستین سلیگ، توسعه‌دهنده‌ای که آپولو را برای مشتری Reddit ساخته است، یک برنامه Vision Pro برای YouTube به نام Juno ساخته است. این برنامه برای یک بار خرید 5 دلار هزینه دارد و هیچ مدل درآمدی تکراری ندارد. Selig در وبلاگ خود بيان کرد که این برنامه ...

هدست ویژن پرو اپل قرار است امروز برای مصرف کنندگان عرضه شود، اما یوتیوب در حال حاضر برنامه اختصاصی برای این دستگاه نمی سازد. برای پر کردن این خلأ، کریستین سلیگ، توسعه‌دهنده‌ای که آپولو را برای مشتری Reddit ساخته است، یک برنامه Vision Pro برای YouTube به نام Juno ساخته است.

این برنامه برای یک بار خرید 5 دلار هزینه دارد و هیچ مدل درآمدی تکراری ندارد. Selig در وبلاگ خود بيان کرد که این برنامه از API جاسازی شده YouTube استفاده می کند که اساساً ویدیوها را در یک نمای وب بارگیری می کند و کنترل هایی را برای پخش فراهم می کند.

اعتبار تصویر: کریستین سلیگ

توسعه دهنده اشاره کرد که این اجازه می دهد تا برنامه ای مانند Juno به صورت بومی اجرا شود و حتی به طور خودکار اندازه پنجره ها را بر اساس نسبت های مختلف تغییر دهد. بعلاوه، از طریق جاسازی API، YouTube همچنان می‌تواند تبلیغات را به کاربرانی که مشترک سطح Premium نیستند نشان دهد.

برنامه Juno به آپشن های ی مانند پنجره‌های قابل تغییر اندازه، کشیدن انگشت برای تمیز کردن ویدیو، دوبار نیشگون گرفتن از طرفین برای حرکت دادن ویدیو به جلو یا عقب 10 ثانیه و محیط کم نور برای فوکوس کردن روی ویدیو اجازه می‌دهد.

ایده توسعه از ماه گذشته زمانی شروع شد که Selig در X پست کرد که می‌خواهد یک برنامه wrapper برای YouTube بومی Vision Pro ایجاد کند زیرا زمان زیادی را در این سرویس صرف می‌کند.

در حال حاضر، این برنامه تنها از یک پنجره پشتیبانی می کند. اما با توانایی ویژن پرو برای نمایش چندین پنجره فضایی، او قصد دارد پشتیبانی از چند نمای را معرفی کند. امکان مشاهده نظرات، محیط‌های فراگیر جدید و کنترل‌های زیرنویس از دیگر آپشن های برنامه‌ریزی‌شده برای Juno هستند.

در اوایل این هفته، اپل اعلام کرد که 600 برنامه به طور خاص برای Vision Pro در دسترس خواهد بود. در حالی که هیچ برنامه‌ای برای Netflix، YouTube و Spotify در زمان راه‌اندازی وجود ندارد، کاربران می‌توانند محتوا را از طریق Disney+، Max، ESPN، CBS، Paramount+، NBC، NBC Sports، Peacock، FOX Sports و UFC مصرف کنند.

Selig پس از تغییر شرایط API خود در ژوئن سال گذشته، آپولو را تعطیل کرد. در سپتامبر، توسعه‌دهنده برنامه Pixel Pals خود را که یک برنامه حیوان خانگی مجازی زیبا برای جزیره پویا اپل است، با پشتیبانی از ویجت‌های تعاملی به‌روزرسانی کرد. او همچنین در ماه اکتبر یک ویجت یادگیری زبان را به عنوان بخشی از برنامه Pixel Pals منتشر کرد.

خبرکاو