متن خبر

یادواره شهدای هفتم تیر در قم برگزار شد

یادواره شهدای هفتم تیر در قم برگزار شد

اخباریادواره شهدای هفتم تیر در قم برگزار شد
شناسهٔ خبر: 110277 -
خبرکاو:

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در این مراسم که امروز در قم برگزار شد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰ بیان کرد : امروز برای ما ملموس است که اگر بخواهیم انقلاب به سرمنزل مقصود برسد و پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی اش داده شود، باید یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت
حجت الاسلام حسن هنرمند بیان کرد : گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تکریم مقام والای شهید و شهادت و ایثارگران تعظیم شعائر الهی است و این فرهنگ باید در سطح جامعه همواره ترویج شده و زنده و پویا بماند. 
شهید بهشتی دیروز مظلوم بود امروز نگذاریم غریب بماند
وی تصریح کرد:  شهید بهشتی و یاران ایشان در دهه ۶۰ مظلوم بودند و مظلومانه به شهادت رسیدند و امروز نباید بگذاریم این شهدا در جامعه غریب باشند.
وی عنوان کرد: در عصر کنونی دشمنان با استفاده از ابزار اطلاع رسانی تلاش دارند تا دشمنی های خود را در قالب همان محتواهای گذشته با رنگ و لعاب جدید به خورد نسل امروز بدهند و حق را مخدوش سازند از این رو امروز اهمیت اطلاع رسانی صحیح و شفاف از اهمیت به سزایی برخوردار است .
هنرمند تصریح کرد: دیروز نگاهمان به فرمان و کلام امام بود و هر جا غفلتی صورت گرفت ضربه ای از سوی منافقین وارد گردید امروز باید هوشیار تر از گذشته گوش به فرمان ولایت د رمسیر تعالی نظام اسلامی گام برداریم و توطئه های دشمنان را هرچه بیشتر خنثی سازیم.
وی یادآورشد: اکنون اگر بخواهیم بحران های مختلف را پشت سر بگذاریم باید به رهنمودها و روشنگری های بصیرت افزای مقام معظم رهبری گوش بسپاریم و این خواسته شهدا از ما است همانگونه که در وصایایشان بسیار برآن تاکید کرده اند.
وی در ادامه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تلاشگران این عرصه بیان کرد : قوه قضائیه مسیر مبارزه با مفاسد را به خوبی و با قوت شروع کرده و این بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرده است از این بابت از زحمتکشان قوه قضائیه قدردانی می کنیم. امید است بتوانند در مبارزه با اخلال گران موفق باشند.
در پایان این مراسم با حضور خانواده معظم شهدای هفتم تیر و ایثارگران، مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران ،مدیرکل ورزش و جوانان، نیروهای نظامی و انتظامی، اقشار مختلف مردم قم و جمعی از خادمان شهدا قبور مطهر شهدای هفتم تیر گلباران و عطر افشانی شد.
شهدای ترور هفتم تیر سال ۱۳۶۰ شهید عبدالحمید دیالمه و شهید محمد علی منتظری در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و شهیدان غلامحسین حقانی، محمد حسین صادقی ، سید نوراله طباطبایی نژاد، عبدالوهاب قاسمی، عمادالدین کریمی، حسن محمد عینی و علی هاشمی سنجانی در گلزار شیخان مدفون هستند.
در مجموع ۱۲ خانواده معظم شهید هفتم تیرماه در قم ساکن و یا شهدایشان در قم مدفون هستند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو