متن خبر

یادداشت: با اعتماد پزشکان، بسترهای آنلاین پزشکی رشد کردند

یادداشت: با اعتماد پزشکان، بسترهای آنلاین پزشکی رشد کردند

اخباریادداشت: با اعتماد پزشکان، بسترهای آنلاین پزشکی رشد کردند
شناسهٔ خبر: 169306 -
خبرکاو:

نویسنده این یادداشت مهدی خدادادی، هم‌بنیانگذار و مدیر عامل دکتر ساینا است که به بهانه هفته پزشک آن را به رشته تحریر در آورده است.

روز پزشک و یاد بود این روز باعث شد تا به رشد بسترهای آنلاینی که در آن پزشکان فعالیت دارند فکر کنم؛ بسترهایی که شاید روزی چندان مورد اقبال این دوستان نازنین نبود اما کرونا راهی برای آشتی هرچه بیشتر پزشکان و حضورشان در این اپلیکیشنها شد. خود ما در دکتر ساینا در روزهایی که در اول مسیر قرار داشتیم؛ برای قرص و محکم برجای ماندن و ادامه دادن نیاز به اعتماد پزشکان زیادی داشتیم تا بتوانیم ایده‌ای که روی کاغذ داشتیم به عمل تبدیل کنیم. این اعتماد به راحتی به دست نمی‌آمد و چالش‌هایی وجود داشت که هر روز بر سر راهمان سبز می‌شد.

پزشکی از راه دور در روزهایی که ما استارت مسیر را زدیم؛ در ایران حوزه شناخته شده‌ای نبود و اولین استارتاپ بودن در این زمینه مشکلات زیادی پیش پای ما قرار داده بود. پزشکان کار با ارزش خودشان را داشتند و برای بخش بزرگی از آنها کاری که میکردیم قابل درک نبود. توضیحات پشت توضیحات بود که به پزشکان بيان کرد ه می‌شد و کم کم این جامعه چراغ سبز خود را به ما نشان می‌داد.
در واقع باید بيان کرد با اعتماد پزشکان، حضور آنها و در ادامه مسیر باعث شد که اپلیکیشن‌های حوزه سلامتی با حضور پزشکان رشد پیدا کنند. ما در دکتر ساینا با پیوستن بیش از ۲ هزار پزشک روز به روز بزرگتر شدیم و اعتماد کاربران را به خود جلب کردیم. سعی کردیم این فرهنگ را جا بیندازیم که می‌توان از بستر آنلاین با پزشک هم در ارتباط بود و همان نتیجه را گرفت که در داخل مطب به آن می‌رسید.

قریب به دو سال از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان گذشته و همه ما در جریانیم که در این برهه زمانی چه فشار بزرگی بر دوش نظام سلامت بوده و پزشکان در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا مجاهدانه در حال کار هستند و برای نجات جان مردم بسیج شده‌اند.

در این مدت دکترهای فعال در اپلیکیشن‌های حوزه پزشکی در کنار فعالیت و ویزیت حضوری روزمره خود، زمان زیادی به ویزیت بیماران و کاربران آنلاین می‌پردازند. آنها هم می‌دانند که بخشی از مردم در این دوران ترجیح به قرنطینه خانگی گرفتند و از داخل خانه خود با دکترها ارتباط برقرار می‌کنند. پزشکان در حال انجام رسالت پزشکی خود از طریق بستر آنلاین هستند و کمک می‌کنند که عبور و مرور غیر ضروری کمتر شود و شیوع کاهش پیدا کند‌. آنها ر تلاش هستند تا در مسیر رسالت پزشکی خود بتوانند تمام دانش خود را بر دایره عمل بریزند و افراد را به صورت آنلاین ویزیت کرده و در راستای حل مشکلشان گام بردارند.

شاید این روزها که روز پزشک نام گرفته‌اند را باید ویژه‌تر به جامعه پزشکان تبریک بگوییم و خدا قوت بگوییم به پزشکانی که هم تصمیم ساز هستند و هم تصمیم‌گیر و مسئولیت بالایی در زمینه اینکه بیمار چه روند بیماری را باید طی کند و چه اتفاقی در انتظارش است و کجا باید تصمیم‌های حیاتی برای یک بیمار بگیرند، دارند. از همین جهت به نظرم بار روی دوش این عزیزان بسیار سنگین‌تر از همیشه است.

نباید این موضوع را فاکتور بگیریم که نقش پزشکان در حوزه درمان کرونا بسیار قابل توجه و کلیدی‌تر نسبت به سایر عزیزان فعال در نظام سلامت است. شاید با توجه به شرایط ویژه‌ای که در آن قرار داریم برای کمک به پزشکان و تزریق حال خوب به جامعه پزشکی، بهتر باشد تلاش کرده و مراقب سلامتی خود و اطرافیانمان باشیم تا از این بیماری مصون بمانیم تا هر چه سریع‌تر و با کمک حاکمیت و افزایش سرعت در واکسیناسیون عموم مردم و هم افزایی میان دولت و مردم کمک بهتر و شایسته‌تری به جامعه پزشکی کشور هدیه دهیم

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو