سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گیمرها خوشحال هستند: AMD ممکن است پردازنده گرافیکی با عملکرد RTX 4080 را با نصف قیمت درست کند

(اعتبار تصویر: AMD) طبق یک گزارش جدید، AMD ممکن است روی کارت گرافیکی کار کند که عملکردی مشابه Nvidia RTX 4080 داشته باشد، اما تنها با نصف قیمت. این اولین باری نیست که این شایعات نیز منتشر می شود، با گزارشی در سال 2023 در مورد تمرکز سازنده بر بازار میان رده. طبق گزارش PCGamesN، آخرین گزارش ادعا می کند که گزینه های میان رده سری Radeon 8000 AMD بین 400-600 دلار (حدود 315-472 پوند / 606-910 دلار استرالیا) قیمت خواهند داشت. این یک کاهش ...
Radeon RX 770 XT و Radeon RX 7800 XT
(اعتبار تصویر: AMD)

طبق یک گزارش جدید، AMD ممکن است روی کارت گرافیکی کار کند که عملکردی مشابه Nvidia RTX 4080 داشته باشد، اما تنها با نصف قیمت. این اولین باری نیست که این شایعات نیز منتشر می شود، با گزارشی در سال 2023 در مورد تمرکز سازنده بر بازار میان رده.

طبق گزارش PCGamesN، آخرین گزارش ادعا می کند که گزینه های میان رده سری Radeon 8000 AMD بین 400-600 دلار (حدود 315-472 پوند / 606-910 دلار استرالیا) قیمت خواهند داشت. این یک کاهش قیمت به خودی خود است، اما در مقایسه با MSRP RTX 4080 به یک سرقت واقعی تبدیل می شود. قدرتمند و مقرون به صرفه یک راه عالی برای راضی کردن یک بازار مهم و در عین حال متمایز شدن از رقبای آن است.

همچنین شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این سطح از عملکرد برای AMD Radeon 8000 در اینجا به حداکثر می رسد و کارت گرافیک های سطح بالا را به انویدیا در نسل بعدی واگذار می کند. اگرچه تصمیم ضعیفی به نظر می رسد، اما این استراتژی برای سازنده منطقی است، زیرا این امر باعث می شود AMD به جای آن روی گزینه های میان رده و پایین رده توسعه تمرکز کند.

همچنین لازم به ذکر است که AMD از نظر گزینه های ردیابی پرتو در کارت های گرافیک خود با انویدیا مبارزه کرده است. Team Green همچنین از مزایای DLSS 3 خود در مقابل FSR 3 Team Red برخوردار است، که فناوری ارتقاء مقیاس است که فریم با وضوح کمتری را می گیرد و وضوح را به بالاتر ( پس 1080p به 4K ) ارتقا می دهد، پس آنها سریعتر رندر می شوند و نرخ فریم را افزایش می دهد. . البته لازم به ذکر است که این مزیت در حال کاهش است.

طبق گفته افشاگر یوتیوب Moore's Law is Dead ، AMD یک کارت گرافیک پیشرفته Radeon RX 8000 با کد Navi 4C داشت. نمودار نشان داده شده در ویدئو نشان می دهد که کارت دارای سه "شاهد موتور Die" است که در بالای هر "مرگ فعال Interposer" و یک "Multimedia and I/O Die" - که منجر به یک کارت با 9 Shader جداگانه می شود. موتور می میرد.

اما به نظر می رسد که این کارت رده بالا مقدر نبوده است، زیرا این کارت می توانست عملکرد سطح بالایی را نشان دهد اما با قیمت بسیار گرانی. ما در مورد 2500 دلار صحبت می کنیم. و از آنجایی که AMD هنوز با ردیابی پرتوی دست و پنجه نرم می‌کند، این قیمت درخواستی برای بازاری که قبلاً از اجزای گران قیمت خودداری می‌کند، یک سفارش بزرگ است.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

نویسنده کارکنان محاسباتی

Allisa که توسط CTA به عنوان پیشگام رسانه CES 2023 نامگذاری شده است، یک نویسنده کارکنان محاسباتی است که اخبار و شایعات فوری در صنعت محاسبات و همچنین تحلیل ها، پیش نمایش های عملی، مقالات برجسته و آخرین معاملات و روندها را پوشش می دهد. در اوقات فراغتش می‌توانید او را در حال چت کردن در دو پادکست خود، Megaten Marathon و Combo Chain، و همچنین پخش هر JRPG که در دستش باشد، بیابید.

خبرکاو