سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گیت هاب از تغییرات عظیم جستجوی کد خود رونمایی کرد

WkeqsypRMkvez4wyZ5CVg3-1200-80.jpeg
از آنجایی که توسعه‌دهندگان معمولاً زمان بیشتری را صرف خواندن و درک کد می‌کنند تا اینکه واقعاً آن را بنویسند، GitHub ابزار جستجوی کد جدیدی را منتشر کرد (در تب جدید باز می‌شود) که چندین سال از ساخت آن می‌گذرد. پس از یک پیش نمایش اولیه در اواخر سال ۲۰۲۱، GitHub بالاخره در دسترس بودن عمومی جستجوی کد جدید خود را که از ابتدا بازسازی شده است، اعلام کرد (در برگه ...

از آنجایی که توسعه‌دهندگان معمولاً زمان بیشتری را صرف خواندن و درک کد می‌کنند تا اینکه واقعاً آن را بنویسند، GitHub ابزار جستجوی کد جدیدی را منتشر کرد (در تب جدید باز می‌شود) که چندین سال از ساخت آن می‌گذرد.

پس از یک پیش نمایش اولیه در اواخر سال ۲۰۲۱، GitHub بالاخره در دسترس بودن عمومی جستجوی کد جدید خود را که از ابتدا بازسازی شده است، اعلام کرد (در برگه جدید باز می شود) .

فراتر از یک رابط جدید و بازطراحی شده که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد راحت‌تر پیمایش کنند، بسیاری از فرآیندهایی که در پس‌زمینه پیش می‌روند، کاملاً بازنگری شده‌اند تا آن را کارآمدتر کنند و در نهایت نتایج مناسب را بهتر کنند.

جستجوی جدید وعده داده است که "حدود دو برابر سریعتر" از گذشته باشد. همچنین به نظر می‌رسد که واقعاً کد را درک می‌کند، پس به کاربران کمک می‌کند تا نتایج دقیق‌تر و مرتبط‌تری پیدا کنند.

نمای کد بازطراحی شده همچنین امیدوار است بدون توجه به لپ تاپ برنامه نویسی انتخابی شما، جستجو، مرور و پیمایش را بهتر تراز کند.

همزمان با این اعلامیه، GitHub یک راهنمای نحو جستجو را منتشر کرد (در برگه جدید باز می شود) تا به کاربران کمک کند واجد شرایط کلمات کلیدی، اسلش ها و موارد دیگر را درک کنند، که برای اصلاح نتایج حتی بهتر طراحی شده است.

این موتور جستجو که به طور رسمی با نام Blackbird شناخته می‌شود، در Rust ساخته شده است و به گونه‌ای طراحی شده است که تکرارهای بی‌پایان را کاهش دهد تا ظرف ۱۱۵ ترابایتی محتوا را به ۲۸ ترابایت محتوای منحصر به فرد محدود کند.

مهندس نرم افزار GitHub و نویسنده مقاله کالین مرکل توضیح داد:

هدف ما از جستجوی کد و نمای کد جدید این است که به توسعه دهندگان این امکان را دهیم که به سرعت اطلاعات مهم پراکنده در پایگاه کد خود را پیدا کنند، آن اطلاعات را در متن قرار دهند و در نهایت آنها را کارآمدتر کنیم.

مرکل همچنین جستجوی کد جدید را «فقط آغاز» توصیف می‌کند. در حال حاضر، پلتفرم توسعه‌دهنده اولین پذیرنده هوش مصنوعی است و Copilot X مجهز به GPT-4 به کدنویس‌ها کمک می‌کند تا کد را سریع‌تر بنویسند و تصحیح کنند.