سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گوگل ویژگی های جدید حریم خصوصی، ایمنی و امنیتی را در سراسر سرویس های خود اعلام می کند

google-IO.png
 ۱۰ مه ۲۰۲۳  راوی لاکشمانان حریم خصوصی / ایمنی / امنیت گوگل امروز در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود، Google I/O، از مجموعه ای از ویژگی های حریم خصوصی، ایمنی و امنیتی جدید رونمایی کرد. آخرین ابتکارات این غول فناوری با هدف محافظت از کاربران خود در برابر تهدیدات سایبری از جمله حملات فیشینگ و وب سایت های مخرب و در عین حال کنترل و شفافیت بیشتر بر روی داده های شخصی آنها است. در اینجا یک فهرست کوتاه ...

۱۰ مه ۲۰۲۳ راوی لاکشمانان حریم خصوصی / ایمنی / امنیت

Privacy, Safety, and Security

گوگل امروز در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود، Google I/O، از مجموعه ای از ویژگی های حریم خصوصی، ایمنی و امنیتی جدید رونمایی کرد. آخرین ابتکارات این غول فناوری با هدف محافظت از کاربران خود در برابر تهدیدات سایبری از جمله حملات فیشینگ و وب سایت های مخرب و در عین حال کنترل و شفافیت بیشتر بر روی داده های شخصی آنها است.

در اینجا یک فهرست کوتاه از ویژگی های جدید معرفی شده است -

کنترل و شفافیت داده ها بهبود یافته است

گزارش اسکن وب تاریک جیمیل

بدون زحمت تاریخچه جستجوی نقشه ها را حذف کنید

مرور ایمن با هوش مصنوعی

گسترش API ایمنی محتوا

درباره این تصویر

مشاهده هرزنامه در Google Drive

در میان ویژگی های جدید معرفی شده، اولین مورد در فهرست بهبود کنترل داده ها و شفافیت است. گوگل از به روز رسانی سیستم عامل اندروید خود رونمایی کرده است که به کاربران امکان می دهد اشتراک گذاری موقعیت مکانی را از طریق برنامه های نصب شده روی دستگاه های خود بهتر کنترل کنند.

جن فیتزپاتریک، معاون ارشد سیستم‌ها و تجارب اصلی، گفت: «با شروع با داده‌های مکان، زمانی که یک برنامه اطلاعات شما را برای اهداف تبلیغاتی با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارد، در درخواست‌های مجوز مطلع خواهید شد.

می‌توانید از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری برای تأیید یا رد اشتراک‌گذاری مکان برای هر برنامه استفاده کنید تا همیشه کنترل داشته باشید.»

علاوه بر این، این شرکت بیان کرد که گزارش‌های وب تاریک را به همه کاربران دارای حساب جی‌میل در ایالات متحده گسترش می‌دهد تا در صورتی که داده‌های حساس آن‌ها در سایت‌هایی که توسط موتورهای جستجو فهرست‌بندی نشده‌اند در گردش است، هشدار دهد.

این ویژگی که ابتدا در مارس ۲۰۲۳ در اختیار مشترکین Google One قرار گرفت، امکان اسکن وب تاریک را برای اطلاعات قابل شناسایی شخصی مانند نام، آدرس، ایمیل، شماره تلفن و شماره تامین اجتماعی و جستجوی راهنمایی مناسب فراهم می‌کند.

سومین گزینه متمرکز بر حریم خصوصی که توسط این غول فناوری راه اندازی شده است، توانایی حذف جستجوهای اخیر از Maps با یک ضربه است، در مقابل حذف سابقه جستجوی Maps از Web & App Activity.

سایر آپشن های قابل توجه شامل یک API مرور ایمن جدید و نمای هرزنامه در Google Drive است که مشابه Gmail است و به‌طور خودکار فایل‌های بالقوه مضر یا محتوای توهین‌آمیز را جدا می‌کند، که سپس توسط کاربران قابل تحلیل است.

این غول جستجو همچنین بیان کرد که در حال گسترش Content Safety API خود است تا مواد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) را در محتوای ویدیویی پرچم‌گذاری کند و در کنار آن ابزار «درباره این تصویر» را معرفی کند که زمینه بیشتری را برای اطمینان از دسترسی مطمئن به اطلاعات قابل اعتماد به کاربران ارائه می‌دهد.

فیتزپاتریک، «درباره این تصویر» زمینه مهمی را در اختیار شما قرار می دهد، مانند زمانی که یک تصویر یا تصاویر مشابه برای اولین بار توسط Google نمایه شد، جایی که ممکن است برای اولین بار در آن ظاهر شده باشد، و در جاهای دیگر به صورت آنلاین مانند یک سایت خبری، اجتماعی یا تحلیل حقایق دیده شده است. گفت.

به‌روزرسانی‌ها یک هفته پس از آن انجام می‌شود که Google ورود بدون رمز عبور را با استفاده از کلیدهای عبور در سراسر حساب‌های Google در همه پلتفرم‌ها فعال کرد.

ماه گذشته، این غول فناوری همچنین یک سیاست حذف داده جدید را به تصویب رساند که توسعه دهندگان برنامه را ملزم می کند تا "گزینه ای به راحتی قابل کشف" را به کاربران از داخل یک برنامه و خارج از آن ارائه دهند.


این مقاله جالب بود؟ ما را در توییتر و لینکدین دنبال کنید تا محتوای اختصاصی بیشتری را که پست می کنیم بخوانید.

خبرکاو