اخبار, فناوری, گوشی

گوگل می خواهد با GitHub Copilot تمام مشکلات کدنویسی شما را حل کند

در میان انبوهی از دیگر اعلان‌های مربوط به نرم‌افزار و سخت‌افزار، گوگل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O خود در ماه می امسال با هدف مقابله با GitHub Copilot، ابزار ویرایش کد جدید را لغو کرد.

به اصطلاح ربات استودیو برای تولید و رفع کد و همچنین پاسخگویی به سوالات مربوط به سرویس های اندروید و گوگل کلود طراحی شده است.

این با استفاده از مدل Codey ساخته شده است، که بر روی PalM 2 LLM نیز جدید تکیه دارد که در این رویداد فریاد زد.

دستیار تولید کد هوش مصنوعی گوگل

Studio Bot قرار است با جاوا و کاتلین کار کند، به‌ویژه با در نظر گرفتن سیستم‌عامل اندروید موبایل، و باید بتواند سوالات مرتبط با کد و اشکال‌زدایی را مدیریت کند، اما یک نکته وجود دارد.

گوگل او میگوید که ابزار آن هنوز در «روزهای بسیار اولیه» است، و قول می‌دهد که با گذشت زمان بهتر می‌شود و نشان می‌دهد که ممکن است هنوز کاملاً آماده نباشد. در حالی که Copilot ممکن است در آینده نزدیک چیزی برای نگرانی نداشته باشد، برخی از توسعه دهندگان آمریکایی می توانند در کانال Canary به آن دسترسی اولیه داشته باشند.

کد گوگل و کد منبع باز دارای مجوز مجاز وارد ساخت ربات چت شدند و در حالی که گوگل می گوید که کاربران برای بهبود مدل نیازی به اشتراک گذاری کد خود ندارند، از مکالمات یاد می گیرد.

به طور گسترده‌تر، کل رویداد تحت سلطه اعلان‌های بی‌شماری هوش مصنوعی و افت نام بود، از جمله سخت‌افزار جدیدی که از تراشه‌های Tensor G2 شرکت طراحی شده با هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی مولد برای محصولات Google Workspace بیشتر و همچنین جستجوی Google که قول می‌دهد خلاصه‌ای تعاملی را در رابط جستجوی بسیار آشنا به کاربران ارائه دهد، عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *