سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گوگل می تواند به کاربران اندروید اجازه دهد تا پنج برنامه را همزمان دانلود کنند

(اعتبار تصویر: Unsplash/Mika Baumeister) طبق گزارش‌ها ، گوگل پس از ظهور مجدد این ویژگی در به‌روزرسانی اخیر فروشگاه Play ، بارگیری موازی دیگری را ارائه می‌کند. اگر با آن آشنا نیستید، دانلود موازی به کاربران اندروید امکان نصب چندین برنامه را به طور همزمان می دهد. این فناوری برای اولین بار حدود چهار سال پیش ظاهر شد که یکی از کاربران Reddit متوجه شد که می‌توانند Chrome، Google Photos و YouTube را به ...
یک عکس نزدیک <a href= از فروشگاه Google play که در تلفن اندرویدی نمایش داده می شود" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Uk4CLoqBDK6BW5GeRMTNsV.jpg">
(اعتبار تصویر: Unsplash/Mika Baumeister)

طبق گزارش‌ها ، گوگل پس از ظهور مجدد این ویژگی در به‌روزرسانی اخیر فروشگاه Play ، بارگیری موازی دیگری را ارائه می‌کند.

اگر با آن آشنا نیستید، دانلود موازی به کاربران اندروید امکان نصب چندین برنامه را به طور همزمان می دهد. این فناوری برای اولین بار حدود چهار سال پیش ظاهر شد که یکی از کاربران Reddit متوجه شد که می‌توانند Chrome، Google Photos و YouTube را به طور همزمان روی دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنند. از آن زمان به بعد، ظاهراً در ابهام محو شد تا اینکه توسط متخصص صنعت اسمبل دیباگ پس از فرو رفتن در فایل‌های Google Play نسخه 40.0.13 کشف شد.

دانلود موازی در فروشگاه Google Play

(اعتبار تصویر: Assemble Debug/TheSpAndroid)

محدودیت های فعلی

او از اینکه دید کاملاً کار می کند شگفت زده شد. اسکرین شات های وبلاگ TheSpAndroid نشان می دهد که Assemble Debug می تواند Adobe Lightroom و Adobe Acrobat را بدون مشکل دانلود کند. در یک نگاه، این فرآیند مشابه نصب های تک برنامه ای کار می کند. مدت زمانی که طول می کشد تا یک نرم افزار روی گوشی شما دریافت شود به اندازه فایل آن بستگی دارد.

همانطور که او تحقیقات بیشتری انجام داد، اسمبل دیباگ دریافت که این ویژگی توسط چند محدودیت متوقف شده است. اول، دانلود موازی برای به روز رسانی کار نمی کند. اگر می‌خواهید وصله‌ها را برای چندین برنامه دانلود کنید، باید این کار را جداگانه انجام دهید. هیچ چیز در آن جبهه تغییر نمی کند.

دوم، گوگل مقدار نصب همزمان را فقط به دو برنامه محدود می کند. Assemble Debug اشاره می کند که محدودیت توسط یک پرچم داخلی کنترل می شود. او پرچم را غیرفعال کرد و توانست محدودیت دانلود را به "پنج برنامه در یک زمان" افزایش دهد.

این امکان وجود دارد که Google در هر زمان حداکثر میزان نصب را تغییر دهد، اما فعلاً موارد را کوچک نگه می‌دارد. ممکن است در دوره آزمایشی آینده افزایش یابد.

پیوستن به آزمون اولیه

برای علاقه مندان، این امکان وجود دارد که با گرفتن آخرین پچ فروشگاه Play، دانلود موازی را در دستگاه خود فعال کنید. با این حال، روند روی حیله و تزویر است. TheSpAndroid بیان می کند که شما به یک گوشی هوشمند اندرویدی روت شده نیاز دارید. انجام روت کردن خیلی سخت نیست، اما انجام آن مدتی طول می کشد و شما در معرض خطر از بین رفتن کامل سخت افزار هستید. اگر می‌خواهید نحوه انجام این کار را بیاموزید، راهنمایی با دستورالعمل‌های گام به گام در مورد نحوه روت کردن گوشی اندرویدی خود داریم.

پس از انجام این کار، باید یک پرچم خاص را از طریق برنامه GMS Flags فعال کنید که می توانید آن را در GitHub پیدا کنید . جزئیات نحوه انجام این کار را می توانید در گزارش TheSpAndroid پیدا کنید.

مشخص نیست این ویژگی چه زمانی به طور رسمی راه اندازی می شود. از آنجایی که این شرکت پس از مدت ها بار دیگر با دانلودهای موازی آزمایش می کند، ممکن است به انتشار قریب الوقوع آن اشاره کند. انشالله که اینطور باشد. امکان نصب برنامه ها به صورت انبوه یک ارتقاء کیفیت زندگی خوب است. این می تواند به دارندگان تلفن جدید کمک کند تا زمان زیادی را هنگام تنظیم دستگاه های خود صرفه جویی کنند.

اگر به دنبال ارتقاء آن هستید، فهرست TechRadar را از بهترین گوشی های اندرویدی سال 2024 تحلیل کنید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده

سزار کادناس چندین سال است که در مورد صنعت فناوری می نویسد و در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی، دستگاه های سرگرمی، ویندوز و صنعت بازی تخصص دارد. اما او همچنین علاقه زیادی به گوشی‌های هوشمند، پردازنده‌های گرافیکی و امنیت سایبری دارد.

خبرکاو