متن خبر

گوگل مرورگرهای درون برنامه ای را بهبود می بخشد، اکنون می توانند صفحه نمایش را با برنامه به اشتراک بگذارند

گوگل مرورگرهای درون برنامه ای را بهبود می بخشد، اکنون می توانند صفحه نمایش را با برنامه به اشتراک بگذارند

اخبارگوگل مرورگرهای درون برنامه ای را بهبود می بخشد، اکنون می توانند صفحه نمایش را با برنامه به اشتراک بگذارند
شناسهٔ خبر: 267066 -
خبرکاو:

بسیاری از برنامه‌های اندروید محتوای وب را در درون خود نمایش می‌دهند – این کار باعث می‌شود که کاربر بین برنامه و مرورگر به عقب و جلو حرکت نکند، به عنوان مثال، هنگام ضربه زدن روی یک پیوند در Gmail. یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از کامپوننت WebView است، اما گوگل معتقد است که تب‌های سفارشی راه‌حل بهتری هستند و اکنون با چند بهبود آن‌ها را حتی بهتر کرده است.

اولین برگه های سفارشی جزئی است. به جای پر کردن کل صفحه، محتوای وب اکنون فقط می تواند نیمی از آن را پوشش دهد، که تجربه چندوظیفه ای را بهبود می بخشد زیرا همچنان می توانید از برنامه استفاده کنید (مثلاً به خواندن ایمیل ادامه دهید). می توانید از چیزی مانند حالت تقسیم صفحه برای رسیدن به همان جلوه استفاده کنید، اما این نیاز به تعامل بیشتری دارد. توسعه‌دهنده برنامه در مورد اندازه اولیه برگه جزئی تصمیم می‌گیرد، کاربر همچنان در صورت تمایل می‌تواند به صورت تمام صفحه برود.

تب های سفارشی یک ویژگی است که توسط مرورگر وب انتخابی کاربر ارائه می شود. اگر آن مرورگر از برگه های سفارشی جزئی پشتیبانی نمی کند، به جای آن از یک برگه تمام صفحه استفاده می شود. بدیهی است که کروم از این ویژگی پشتیبانی می کند اما سایر مرورگرها نیز از این ویژگی پشتیبانی می کنند.

اگرچه اگر Chrome را انتخاب کنید، برگه سفارشی از آپشن های معمول کروم از جمله تکمیل خودکار فیلدهای نوشتاری و فیلدهای رمز عبور پشتیبانی می‌کند.

منبع | از طريق

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است