اخبار, فناوری, گوشی

گوگل به تازگی یک تولید کننده موسیقی هوش مصنوعی راه اندازی کرده است، در اینجا نحوه دسترسی به آن آورده شده است

همانطور که پیش از Google I/O 2023 (به نوعی) پیش‌بینی کرده بودیم، قابلیت‌های هوش مصنوعی Google به دنیای موسیقی گسترش یافته است و شما می‌توانید استعدادهای آن را در حال حاضر به کار ببرید - اگر اجازه ورود به نسخه بتا عمومی را دارید.

گوگل مدتی است که روی MusicLM کار می کند اما به تازگی آن را در دسترس افراد عادی قرار داده است. مانند سایر هوش مصنوعی مولد - مانند ChatGPT، Dall-E، و قایق های جایگزین ChatGPT، MusicLM با یک دستور نوشتاری مانند "یک ملودی معلق با رشته هایی برای قدم زدن در یک خانه خالی از سکنه" شروع می شود و MusicLM تلاش می کند آهنگسازی کند. یک قطعه برای شما بر اساس آنچه شما گفتید.

این می تواند با طیف وسیعی از سازها و حتی آواز موسیقی بسازد - البته از خوانندگان هوش مصنوعی انتظار کلمات واقعی را نداشته باشید. در عوض، آوازها به‌عنوان نویزهایی بیرون می‌آیند که به جای یک آهنگ کامل، طعم لحن را به شما می‌دهند.

رابط Google MusicLM، جایی <a href= که شخصی درخواست "جاز روحی برای یک مهمانی شام" کرده است. " class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/od6MbCuFPNn7EDUTwySNV6.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

هوش مصنوعی چند محدودیت دیگر نیز دارد. به عنوان مثال، این بیش از حد دقیق نیست و آهنگ‌هایی که MusicLM ایجاد می‌کند کمی عمومیت دارند – اگرچه این نقصی است که تقریباً در هر هوش مصنوعی مولد پیدا کرده‌ایم. هنگامی که این موسیقی صرفاً در حال ادغام موسیقی است که قبلا شنیده شده است، نمی توانید انتظار داشته باشید که چیزی منحصر به فرد ایجاد کند، و همچنین نمی توانید درک کنید که چرا موسیقی احساسات خاصی را القا می کند.

برای دیگری، هوش مصنوعی بر اساس هنرمند دیگری موسیقی تولید نخواهد کرد. پس می توانید از آن برای یک آهنگ هیپ هاپ یا وسترن بخواهید، اما نه چیزی به سبک Lil Nas X یا Taylor Swift. اگر سعی کنید چیزی به سبک یک هنرمند درخواست کنید، یک پیام خطایی دریافت خواهید کرد که از شما می‌خواهد یک اعلان متفاوت ارائه دهید. با این حال، بسیاری از هنرمندان این را به‌عنوان یک نکته مثبت در نظر می‌گیرند تا به‌عنوان منفی MusicLM.

نحوه استفاده از MusicLM

اگر این نکات منفی شما را از استفاده از MusicLM منصرف نمی کند، در اینجا کاری است که برای دسترسی به آن باید انجام دهید.

در صفحه MusicLM گزینه شروع <a href= به کار را در اختیار شما قرار می دهد، تصویری از یک شکل موج با چندین خط نوسانی وجود دارد." class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sz2vUffH7NUVZXhiKxLvT8.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

با رفتن به صفحه رسمی MusicLM (در تب جدید باز می شود) شروع کنید و دکمه شروع را که مشاهده می کنید فشار دهید. اگر قبلاً بخشی از آشپزخانه تست هوش مصنوعی Google نیستید و به ابزار جدید دسترسی ندارید، یک پنجره بازشو خواهید دید که به شما او میگوید که آشپزخانه تست هوش مصنوعی در حال باز شدن برای گروه‌های کوچکی از آزمایش‌کنندگان است و می‌توانید به آن ملحق شوید. فهرست انتظار تا در نهایت دسترسی داشته باشید.

برای ثبت نام، دکمه "ثبت علاقه خود را" فشار دهید و به یک نظرسنجی کوتاه هدایت می شوید که در آن از شما خواسته می شود جزئیاتی در مورد اینکه اهل کجا هستید و چرا می خواهید به آشپزخانه آزمایشی بپیوندید ارائه دهید. در پایان نظرسنجی، اگر قبلاً وارد سیستم نشده‌اید، برای پیوستن به فهرست انتظار، باید به حساب Google خود وارد شوید.

اگر هنوز حساب Google ندارید، باید آن را بسازید.

همانطور که در بالا گفتیم، پس از تکمیل این نظرسنجی و پیوستن به فهرست انتظار، دسترسی فوری به MusicLM نخواهید داشت. دقیقاً مانند هوش مصنوعی مولد Google Bard، پس از ثبت نام، باید منتظر بمانید تا Google به شما امکان استفاده از سرویس هوش مصنوعی جدید خود را بدهد – از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد.

MusicLM تازه شروع موسیقی هوش مصنوعی است، اما مسیری نیست که همه از آن راضی باشند – اما آیا Spotify یا Grimes رویکرد بهتری به این روند دارند؟ آیا هوش مصنوعی آینده موسیقی است یا یک مد کوتاه مدت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *