سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گوگل از چیپست تنسور G3 با قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی پرده برداشت

پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو دقایقی پیش معرفی شدند و طبق انتظار نسل جدید چیپست اختصاصی این شرکت همراه آن‌ها از راه رسید. چیپست تنسور G3 با تمرکز هرچه بیشتر روی هوش مصنوعی معرفی شده و ظاهراً بزرگ‌ترین مدل یادگیری ماشینی روی این خانواده حدود ۱۰ برابر پیچیده‌تر از پیکسل ۶ است. به‌گزارش انگجت، گوگل با تراشه تنسور G3 یک بار دیگر نشان داد که تا چه اندازه تمرکز خود را روی هوش مصنوعی گذاشته و چگونه می‌خواهد به قدرت اول این ...

پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو دقایقی پیش معرفی شدند و طبق انتظار نسل جدید چیپست اختصاصی این شرکت همراه آن‌ها از راه رسید. چیپست تنسور G3 با تمرکز هرچه بیشتر روی هوش مصنوعی معرفی شده و ظاهراً بزرگ‌ترین مدل یادگیری ماشینی روی این خانواده حدود ۱۰ برابر پیچیده‌تر از پیکسل ۶ است.

به‌گزارش انگجت، گوگل با تراشه تنسور G3 یک بار دیگر نشان داد که تا چه اندازه تمرکز خود را روی هوش مصنوعی گذاشته و چگونه می‌خواهد به قدرت اول این حوزه تبدیل شود. تنسور G3 طبق انتظار از G2 سریع‌تر است، اما سرعت همه ماجرا نیست.

آپشن های چیپست تنسور G3 گوگل

این تراشه امسال قابلیت‌های جذاب‌تری ارائه می‌کند. تنسور G3 می‌تواند با ویژگی Call Screen بهتر از قبل تماس‌های مزاحم را شناسایی کند. گوگل مدعی است که این تراشه همچنین می‌تواند کیفیت صدا و ویدیوی بهتری، به‌خصوص در زمینه قابلیت Clear Calling، ارائه نماید.

بیشتر بخوانید

مرغ دوباره گران شد


با تنسور G3 حالا می‌توانید از قابلیت Audio Magic Eraser برای حذف صداهای مزاحم از ویدیوها استفاده کنید. به‌عبارت دیگر، این ویژگی مشابه همان پاک‌کن جادویی است که پیش‌تر برای ویرایش تصاویر استفاده می‌شد.

گوگل هنوز تمام جزئیات و مشخصات تراشه تنسور G3 را اعلام نکرده است، اما طبق شایعات قبلی احتمالاً با چیپستی شامل CPU با ۹ هسته طرف هستیم که یکی از این هسته‌های آن کورتکس X3 با سرعت ۲.۹۱ گیگاهرتزی است. G3 همچنین از پردازشگر گرافیکی Mali-G715 استفاده می‌کند.