متن خبر

گوگل از برطرف شدن آسیب پذیری آیفون پرده برداشت

گوگل از برطرف شدن آسیب پذیری آیفون پرده برداشت

اخبارگوگل از برطرف شدن آسیب پذیری آیفون پرده برداشت
شناسهٔ خبر: 135495 -
خبرکاو:

تیم امنیتی گوگل پس از برطرف شدن آسیب پذیری کشف شده در ios را رسانه‌ای کرده است. این آسیب پذیری به هکرها اجازه میداد تا از راه دور به دستگاه هایی که مبتنی بر سیستم عامل موبایل اپل بوده اند دسترسی پیدا کنند. بنابر بيان کرد ه ایان بیر، اکنون این آسیب پذیری برطرف شده و دیگر جای نگرانی نخواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، تیم امنیت سایبری گوگل که از سال ۲۰۱۴ با هدف شناسایی آسیب پذیری ها و برطرف کردن آن تشکیل شده است کلیه آسیب پذیری های کشف شده را به شرکت‌ها و  پلتفرم ها اطلاع رسانی کرده، همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده هکرها برای رفع آن اقدام می‌کند. این آسیب پذیری به هکرها اجازه میداد تا از راه دور کنترل دستگاه را به عهده بگیرند‌. بدین ترتیب مهاجمان می‌توانستند به کلیه ایمیل ها ،پیام ها، عکس ها و یا صحبت های قربانیان از طریق میکروفون و دوربین آیفون دسترسی پیدا کنند.

تبلیغات خدمات نگارش و ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای شرکت رزومه پرو resumepro.ir

وجود ویژگی Apple Wireless Direct Link (به‌اختصار AWDL) در گوشی های آیفون، آیپد، مک و ساعت‌های هوشمند جهت ویژگی ایردراپ و سایدکار (Sidecar)  دلیل اصلی وجود این آسیب‌پذیری بوده است. ایان بیر، توانست راهی پیدا کند تا این قابلیت ها فعال شوند. هنوز مدارکی مبنی بر سواستفاده از این آسیب پذیری کشف نشده است. این تیم حدود ۶ ماه تلاش کرده تا این آسیب پذیری را کشف و تایید کند. اپل نیز این آسیب پذیری را در اردیبهشت ماه امسال در یک بروزرسانی امنیتی اصلاح کرد ه بود.

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو