سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

گلکسی رینگ فقط یک حلقه ساده نیست

گلکسی رینگ در آخرین مراسم سامسونگ و در آخرین لحظات معرفی شد و این کمپانی کره‌ای تنها چند دقیقه به معرفی آپشن های سلامتی‌محور آن پرداخت. چندی پیش به این فکر می‌کردم که اگر اپل چنین محصولی را در همین حد معرفی می‌کرد، الان با هزاران ویدیوی تئوری و گمانه‌زنی در رابطه با آپشن های آن بمباران می‌شدیم. اما متأسفانه سامسونگ چنین قدرت رسانه‌ای نداشت و محصول آن به سایه‌ها کشانده شد. همین باعث شد ...

گلکسی رینگ در آخرین مراسم سامسونگ و در آخرین لحظات معرفی شد و این کمپانی کره‌ای تنها چند دقیقه به معرفی آپشن های سلامتی‌محور آن پرداخت. چندی پیش به این فکر می‌کردم که اگر اپل چنین محصولی را در همین حد معرفی می‌کرد، الان با هزاران ویدیوی تئوری و گمانه‌زنی در رابطه با آپشن های آن بمباران می‌شدیم. اما متأسفانه سامسونگ چنین قدرت رسانه‌ای نداشت و محصول آن به سایه‌ها کشانده شد. همین باعث شد که در یک ویدیو به آپشن های احتمالی آن و کاربردهای متنوع یک حلقه هوشمند بپردازم.

تماشای ویدیو در یوتوب دیجیاتو

تماشای ویدیو در آپارات دیجیاتو

گلکسی رینگ اولین محصول در دسته‌بندی خود نیست و کمپانی‌های دیگر نیز به‌سراغ یک حلقه هوشمند که سلامتی کاربر را لحظه‌به‌لحظه پایش می‌کند، رفته‌اند. کمپانی Aura یکی از همین شرکت‌هاست که حلقه هوشمند خود را روانه بازار کرده و بازخورد خوبی هم گرفته است.

گلکسی رینگ حلقه‌ای هوشمند است که احتمالاً در چهار سایز به بازار عرضه می‌شود. داخل این حلقه که مستقیماً با پوست شما در تماس است، سنسورهای متنوعی برای سنجی ضربان قلب و میزان اکسیژن خون وجود دارد. حتی می‌‌توان از سنسور تشخیص دمای پوست نیز بهره برد تا از میزان استرس یا دیگر پارامترها باخبر شد. اخیراً نیز اپل با این سنسور توانسته است زمان دقیق تخمک‌گذاری در بانوان را پایش کند.

دیگر کاربرد آن می‌تواند پایش خواب کاربر باشد. همراه‌داشتن یک حلقه به‌مراتب ساده‌تر و راحت‌تر از داشتن یک ساعت بزرگ دور مچ دست به هنگام خواب است. درنتیجه کیفیت خواب کاربر بهتر پایش می‌شود و از طرفی هم کاربر چندان درگیر مشکلات دیگر نخواهد شد. روی حلقه نیز می‌تواند سنسورهای لمسی وجود داشته باشد تا با شست خود بتوانید بین آهنگ‌ها جابه‌جا شوید و تماس‌هایی را رد کنید یا پاسخ دهید. در مورد آخر طبیعتاً به یک هدفون بی‌سیم نیاز خواهید داشت.

گلگسی رینگ می‌تواند محصولی انقلابی در دسته‌بندی سلامتی کاربر باشد اما هنوز مدتی تا عرضه آن فاصله داریم؛ پس تمام چیزی که گفتم در حد حدس و گمان باقی خواهد ماند تا درنهایت سامسونگ به‌صورت رسمی آپشن های گلکسی رینگ را معرفی کند. درنتیجه پیشنهاد می‌کنم ویدیوی فوق را از دست ندهید.

خبرکاو